Król Gromoryk i jajko na miękko

Seria: Liczę sobie. Poziom 1
Wydawnictwo: Egmont Polska
bajki
testolandia

Król Gromoryk jest dość nietypowym królem. Jego przygody zaskakują i naprawdę skłaniają do myślenia! Poziom 1 przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,krol-gr...(?)

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,krol-gr...»

Northman | 2017-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2017

Kuchenne przygody Króla Gromoryka :)

W roli głównej - ta dam! - jajko na miękko ;) Ale nie tylko; w książeczce znajdziemy nie tylko same aspekty kulinarne, ale i całą związaną z nimi historię ;) Wesołą, śmieszną, ciekawą... dokładnie taką, jaka powinna zainteresować najmłodszych, stawiających coraz pewniejsze kroki w trudnej sztuce czytania.

Jak sama nazwa serii wskazuje, dzięki książeczce nie tylko czytamy, ale też główkujemy. Na dole każdej strony są małe dygresje, czasami mini-zadania, obrazki do pokolorowania; jednym słowem, znajdziemy poza samą treścią coś, co ma za zadanie co nieco postymulować Nasze Małe Pociechy. Super sprawa :)

Bardzo cenię sobie tego rodzaju pozycje. Nie tylko bawią, ale - przez zabawę - również uczą. Przede wszystkim logicznego myślenia, a to bardzo ważne (niniejsza książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat wzwyż).

Gorąco gorąco polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim...

testolandia | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 15 października 2015

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-5 lat, aby przygotować je do nauki matematyki w szkole. Mamy tutaj ciekawą historyjkę oraz pytania i zadania do wykonania, które nawiązują do przeczytanego tekstu.

W opowiadaniu poznajemy nietuzinkowego króla Gromoryka i jego towarzysza kota Gadułę. Nasz władca zażyczył sobie jajko na miękko, ale wynikł pewien problem. Nadworny kucharz ma wolne, królowa wyjechała z wizyta, więc zrobienia jajka na miękko podejmuje się sam król z kotem. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Historyjka jest ciekawa, a liczne, kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do lektury. Barwne ilustracje oraz tekst zajmują około 3/4 strony. Na pozostałej części mamy jakieś zadanie do wykonania. Najmłodsi zaznajomią się z szeregowaniem przedmiotów, liczeniem do 10, zagadnieniem przyczyna - skutek, mierzeniem. Na końcu książeczki mamy naklejki, które wykorzystujemy przy wykonywaniu zadań oraz dyplom, który jest nagrodą dla dziecka i stanowi świetną motywację.