Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem

Okładka książki Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem Chelo Manchego
Okładka książki Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem
2018-09-25
2018-09-25
32 min.
Blanka Łyszkowska

Każdy z nas posiada chciejskiego potwora. Jedni wielkiego, inni zaś małego.
Co to takiego ten chciejski potwór? Tego dowiecie się z książki Chelo Manchego.
Oskar - WIELKOOGROMNIASTY chciejski potwór, który należy do pewnego chłopca.
To on namawia go do zjedzenia większej ilości ciastek!
To on również nakłania chłopca do dłuższego grania na konsoli!
Oskar ma też swoje zalety. To on między innymi swym chciejstwem pomaga chłopcu wygrać zawody.
Widzicie, nie jest taki całkiem zły, chociaż ostatnio chłopiec miewa przez niego problemy.
Przez te lody - boli go brzuch i jest mu niedobrze.
Przez długie granie - bolą go kciuki tak, że nie może nawet przybić piątki.
Krótko mówiąc, Oskar zawładnął życiem chłopca i urósł do ogromnych rozmiarów.
Chłopczyk bardzo się smucił, ponieważ nie chciał tak dalej żyć, mimo że bardzo kochał swojego potwora.
Przez tę sytuację, ich relację nieco się pogorszyły i oboje nie mogli się dogadać.
Pewnego dnia na swej drodze spotkał gąsienicę, która dała mu rady jak postępować z takim potworem i przystopować jego zachłanność.
Chłopiec przyjął do siebie jej rady i z dnia na dzień zaczął sprzeciwiać się potworowi. Oskar wtedy wpadał w furię, ale po pewnym czasie, zaczął się kurczyć, aż w końcu mieścił się u chłopca w kieszeni. Wtedy stał się małym Oskareczkiem.
Dlaczego nie zniknął ? Ponieważ każdy z nas, potrzebuje takiego potworka. Tylko my, powinniśmy znać umiar i hodować go w małych rozmiarach.
Książka jest wspaniała, mądra. Uczy dzieci, że zachłanność nie jest dobra i może wyrządzić nam krzywdę.
We wszystkim powinniśmy znać umiar, dzięki temu będziemy bardziej doceniać choćby nawet ciastko czy czas spędzony przy grze.
Podejrzewam, że po świętach nasze potwory są gigantycznych rozmiarów, ale nie martwcie się, da się coś z tym zrobić. Wystarczy odrobina cierpliwości i silna wola :)
Łobuzowi książka bardzo się spodobała, pewnie dlatego, że ma tego samego chciejskiego potwora co chłopiec z opowiadania.
Wy macie takiego potwora ? Jakich jest rozmiarów ? Gdybyście mieli go narysować, to jakby wyglądał ? :)

Każdy z nas posiada chciejskiego potwora. Jedni wielkiego, inni zaś małego.
Co to takiego ten chciejski potwór? Tego dowiecie się z książki Chelo Manchego.
Oskar - WIELKOOGROMNIASTY chciejski potwór, który należy do pewnego chłopca.
To on namawia go do zjedzenia większej ilości ciastek!
To on również nakłania chłopca do dłuższego grania na konsoli!
Oskar ma też swoje...

• Dziecięce Kasia
  • Samodzielne
  • 2021 przeczytane
  • Książki dla dzieci
  • Dla dzieci
  • Zuśka
  • Dzidziusiowe

Dodaj cytat z książki Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem