Szkice do Wojaczka

Wydawnictwo: Pasaże
Nathalie-bibki

Szkice do Wojaczka to książka poniekąd okolicznościowa. Powstała w 70. rocznicę urodzin poety, w kontekście ponownego, głęboko odmienionego zainteresowania jego twórczością. Mówiąc w skrócie: dzisiaj mniej zajmuje nas życie Wojaczka, bardziej zaś oryginalna wielopostaciowość dzieła. Do meandrów i dramatów biografii autora Sezonu nie mamy już dostępu, lub inaczej - po wielu próbach uporania się z jego legendą, wiemy lepiej, iż najpewniejsza, być może jedyna droga do życia wiedzie przez teksty.

prof. dr hab. Piotr Śliwiński

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własna fotografia

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!