TED. Jak wygłosić mowę życia

Wydawnictwo: Onepress
How to Deliver a TED Talk: Secrets of the World's Most Inspiring Presentations
poradniki
sharifa

Umiejętność przemawiania do dużej grupy ludzi — bez względu na to, czy będą to uczniowie liceum, tłum na wiecu czy przedsiębiorcy na konferencji — jest trudną sztuką. Niełatwo opanować nerwy, kontrolować słowa, gesty, mimikę i zachowanie, tak by słuchacze mogli skupić się na tym, co chcesz im przekazać, a nie na Twoich negatywnych emocjach. Jednak każdy, kto poważnie myśli o przekonywaniu innych do swoich idei, a także o swojej karierze, powinien doskonalić tę sztukę i korzystać z niej najczęściej, jak się da. Jeśli chcesz szybko i trwale poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie, sięgnij po książkę Jeremeya Donovana, który pisze o przygotowaniach do wystąpienia na konferencji TED.

TED to organizacja non profit zajmująca się popularyzacją szczytnych idei. Przed zaproszonymi mówcami stawia wyzwanie wygłoszenia prelekcji życia. Donovan wielokrotnie występował na tej konferencji, a wcześniej latami się do tego przygotowywał, więc dogłębnie przepracował ten temat. W jego książce znajdziesz ponad sto cennych wskazówek dotyczących wszystkich ważnych aspektów wystąpienia, począwszy od otwarcia wskazującego korzyści z wysłuchania prelekcji, a skończywszy na ujęciu idei w formę inspirującej odpowiedzi na początkowe pytanie.

Jeremey Donovan — organizator konferencji TEDx, mówca. Piastuje stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w Gartner Inc., firmie będącej światowym liderem w dziedzinie analiz i doradztwa technologicznego.

źródło opisu: www.onepress.pl

źródło okładki: www.onepress.pl

Goldie | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

Choć celem głównym jest pomóc i nauczyć dobrych wystąpień publicznych, bardziej zainteresowały mnie przykłady, na których autor pokazywał best practice prelegentów. Ciekawe były również tabele ze scenariuszami poszczególnych omawianych wystąpień. Aczkolwiek gdy oglądałam wcześniej wystąpienia z TED miałam wrażenie, że są bardzo impulsywne i emocjonalne. Czytając wskazówki autora widzę, że było w tym wiele warsztatu i ćwiczeń. W każdym razie dla każdego, który chciałby ulepszyć swoją swobodę wypowiedzi publicznych ta książka będzie na pewno pomocna.

Fantasy-Bestiarium | 2016-05-03

"TED. Jak wygłosić mowę życia" jest to książka, która pokazuje w jaki sposób stać się współczesnym Demostenesem. Zawarte w niej porady pomogą nam lepiej przygotować się go wygłaszanych przemówień i sprawiać aby były one bardziej zrozumiałe. Umiejętność wciągającego przemawiania to rzecz nie łatwa i jeżeli masz z tym problem to ten poradnik jest jak najbardziej dla Ciebie. Pomoże ci otworzyć drogę na scenę i doszlifować ukryty potencjał.

Treść zawarta w książce została sprawnie podzielona i łatwo można odnaleźć się w przedstawionej zawartości. Książka przeznaczona jest dla uczniów szkół jak również dla pracowników dużych firm. Umiejętność odpowiedniego przemawiania przyda się każdemu, dlatego mogą po nią sięgnąć rożni odbiorcy. Dowiemy się w jaki sposób opanować nerwy, mimikę twarzy czy gesty rąk. Książka pomoże nam wybrać techniki, dzięki, którym będziemy mogli skupić się na wykonywanym przemówieniu i stres nie będzie nas paraliżował. Książka autorstwa Jeremeya Donovana jest...

dobrerecenzje | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

W życiu każdego człowieka, prędzej czy później, przychodzi moment wystąpienia przed publicznością. Taka czynność nie jest niczym szczególnym, a jednak nie wszyscy potrafią poradzić sobie z tremą, mówić językiem zrozumiałym i przekazywać treści ściśle dotyczące prezentacji czy po prostu przykuć uwagę słuchaczy. To oczywiście trudne zadanie.
Kiedy otrzymałem książkę do recenzji, pomyślałem: „Czy to jest mi naprawdę potrzebne?”. Zaraz po tym przypomniałem sobie wszystkie moje przemówienia do grupy ludzi (a przynajmniej kilka), a przy tym towarzyszące nim emocje. Spróbujcie sami. Prawda, że nie za każdym razem idzie jak z płatka?
Przedstawiana książka podzielona jest na cztery główne części, nie licząc wprowadzenia: „Treść”, „Wystąpienie”, „Oprawa” i „Droga na scenę… i dalej”. Pomimo tego, że bardzo często tekst odnosi się do konferencji TED i przedstawianych w nich prelekcji, zwykłego zjadacza chleba, takiego jak ja, interesują przede wszystkim trzy pierwsze działy.
Sekcja „Treść”...

MoznaPrzeczytac | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Autor jest niepodważalnym ekspertem od analizy wystąpień, dzięki czemu recenzowana pozycja pełna jest konkretnej i merytorycznej wiedzy, natomiast jest pozbawiona amerykańskiej odmiany „lania wody” (każdy, kto czyta amerykańskie poradniki psychologiczno-rozwojowe raczej wie, co mam na myśli). Myślę, że jest to w głównej mierze zasługa analitycznego umysłu i technicznego wykształcenia autora, ale przede wszystkim – jego skromnej osobowości, pozbawionej pychy, arogancji i zadęcia. Tym, co dostajemy, jest „skrzynka narzędzi” – gotowy pakiet około 100 technik budowania i wygłaszania wystąpień, wraz z masą przykładów – analiz już wygłoszonych mów – rozłożonych na czynniki pierwsze i ujętych w czytelne tabele (każdy czytelnik może daną mowę znaleźć w sieci i spróbować przeanalizować sam). Świadomie lub nie, Donovan niejako uczy czytelnika swojego fachu, czyli trzykrotnej i trójwarstwowej analizy nagrań dostępnych w sieci. Jako ciekawostkę podam, iż w tym celu opracował aplikację, która...

Marshmallow | 2017-03-02

Bardzo dobra pozycja. Poradnik o tym jak powinno się przemawiać. Nie do końca zgadzam się z kwestiami wsparcia wizualnego. Jednak książka bardzo wartościowa, podobnie jak idee, o których powinniśmy mówić w czasie wystąpień publicznych.

Yog-Shoggoth | 2019-05-13
Artur | 2019-05-07