Książka Roku 2018

Daruj sobie. Przewodnik dla tych, którzy nie potrafią przestać

Tłumaczenie: Anna Binder
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
poradniki
Joanna Gorczyca

Książka dla tych, którzy mają dość powtarzanych co rok postanowień. Uczy, jak mądrze postawić sobie nowe cele w życiu, miłości i pracy.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/286857/daruj-sobi...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/286857/daruj-sobi...»

zoska111 | 2015-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Bardzo interesująca i pouczająca lektura dla wszystkich znajdujących się na rozdrożu i dla tych, których interesują tajniki ludzkiego umysłu. Przystępnie napisana, oparta na naukowych podstawach. Można dowiedzieć się o sobie kilku ciekawych rzeczy. Tytuł doskonale odzwierciedla zawartość. Polecam.

Izoldka | 2016-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2016

Książka ta jest naukowym podejściem do porzucaniem celów. Pomaga podjąć decyzję o zaprzestaniu jakichś działań, które już nie przynoszą korzyści lub wręcz nam szkodzą. Treść interesująca, chociaż momentami tak trudna w odbiorze, że nie byłam w stanie jej zrozumieć. Autorzy próbują wyjaśnić zagadnienia związane z celami, szczerze mówiąc, z różnym skutkiem. Przyznam, że nie przychodzi im to tak łatwo, jak większości autorów popularnych poradników na temat osiągania celów. Dużym plusem są historie osób, które, w wyniku różnych okoliczności losu i swojego dojrzewania, podejmują decyzję o porzuceniu takiego, czy innego celu. Bardzo pouczające.

| 2016-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 marca 2016

"Tam gdzie starożytni Grecy widzieli Syzyfa, Amerykanie widzą zadatki na potencjalnego bohatera" [s.8]
Coś jest na rzeczy.
(...)
Przestać się da. To umiejętność, której w dobrych warunkach uczy się naturalnie w dzieciństwie, a w przypadku trudniejszej przeszłości można nadrobić braki później.
(...)
Jest całkiem zjadliwą mieszanką różnych form przekazu, które gdzieś przy okazji mówią o przestawaniu (za to całkiem ciekawie uczą jak formułować cele życiowe)
(...)
Temat książki jest tylko pozornie prosty. W końcu, cóż to za sztuka pisać o przestawaniu? Dostajemy mnóstwo wiedzy i całe listy tytułów w bibliografii, z których możemy uzupełnić nasz wiedzę. Kolejne rozdziały rozprawiają się z mitami na poszczególne tematy osławionej wytrwałości, mówią jak naprawić siebie i swój stosunek do przestawania. Tylko teraz pomyśl, że to czytasz i dostrzegasz, że to nie tylko gdzieś tam się tak zdarza, ale i Ty w sumie znasz ten błąd i tamten schemat...
(...)

Pełna opinia na moim blogu:...

Ann | 2016-08-05

...darowalam sobie przeczytanie tej ksiazki to konca :) wiec sukces jest!
Nie wiem tylko czy o to chodzilo autorowi.

Bardzo ciekawy temat, ale ksiazka napisana zbyt rozwlekle. Mozna by wszystko zawrzec na 50 stronach.... Na ogol lubie ksiazki o takiej tematyce, ale przy tej sie umeczylam...

setore | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Zgadzam się z ogólną opinią, że książka jest nierówna, ale mi jednak dała do myślenia. Próbuje odpowiedzieć na pytanie czy cnota wytrwałości wpajana nam przez pokolenie naszych rodziców nie jest odrobinę przereklamowana. Może warto przyjrzeć się przyczynom zniechęcenia i przeformułować cele, do jakich się dąży - darować sobie niektóre z nich, a skupić się na tych, które rzeczywiście ułatwią nam znalezienie szczęścia.

annatoja | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Bardzo polecam tym którzy znajdują się w trudnej sytuacji, kiedy nie potrafią zdecydowac czy cos w czym tkwią ma sens, czy ich uszczęśliwia. Książka bardzo pomocna. Pomaga zrozumieć mechanizmy rządzące naszym zachowaniem.

1travel | 2018-10-29
Na półkach: Przeczytane, Non-fiction

Tytuł nieadekwatny. Dość ciekawa książka, jak przestawać, jak dokonywać trudnych zmian, jak niekoniecznie być we wszystkim wytrwałym.

footprints | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Chyba nie jestem dobra w przestawaniu skoro doczytałam do końca. Za bardzo rozwleczona. Odkładałam kilka razy i potem wracałam. Niestety nic nowego się nie dowiedziałam. Szkoda.

Szatycz | 2018-09-09

Inne spojrzenie na tzw. słomiany zapał,który zyskuje i okazuje się, że jest bardzo pozytywny i potrzebny.

bemydesire | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019