Najnowsze artykuły
Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: październik 2023Konrad Wrzesiński2Artykuły
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniachAnna Sierant89Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać304Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać18
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jeremey Donovan

1
6,7/10
Pisze książki: poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
47 przeczytało książki autora
179 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
TED. Jak wygłosić mowę życia Jeremey Donovan 
6,7

Autor jest niepodważalnym ekspertem od analizy wystąpień, dzięki czemu recenzowana pozycja pełna jest konkretnej i merytorycznej wiedzy, natomiast jest pozbawiona amerykańskiej odmiany „lania wody” (każdy, kto czyta amerykańskie poradniki psychologiczno-rozwojowe raczej wie, co mam na myśli). Myślę, że jest to w głównej mierze zasługa analitycznego umysłu i technicznego wykształcenia autora, ale przede wszystkim – jego skromnej osobowości, pozbawionej pychy, arogancji i zadęcia. Tym, co dostajemy, jest „skrzynka narzędzi” – gotowy pakiet około 100 technik budowania i wygłaszania wystąpień, wraz z masą przykładów – analiz już wygłoszonych mów – rozłożonych na czynniki pierwsze i ujętych w czytelne tabele (każdy czytelnik może daną mowę znaleźć w sieci i spróbować przeanalizować sam). Świadomie lub nie, Donovan niejako uczy czytelnika swojego fachu, czyli trzykrotnej i trójwarstwowej analizy nagrań dostępnych w sieci. Jako ciekawostkę podam, iż w tym celu opracował aplikację, która zlicza np. poszczególne słowa, rejestruje uśmiechy oraz „wylicza” reakcję publiczności na nie. Na szczęście dla czytelnika, autor jest także pasjonatem. Dzięki temu jego publikacja to nie tylko doskonała merytorycznie, ale i fascynująca lektura dla wielbicieli słowa.
Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/ted-jak-wyglosic-mowe-zycia-jeremey-donovan/
TED. Jak wygłosić mowę życia Jeremey Donovan 
6,7

W życiu każdego człowieka, prędzej czy później, przychodzi moment wystąpienia przed publicznością. Taka czynność nie jest niczym szczególnym, a jednak nie wszyscy potrafią poradzić sobie z tremą, mówić językiem zrozumiałym i przekazywać treści ściśle dotyczące prezentacji czy po prostu przykuć uwagę słuchaczy. To oczywiście trudne zadanie.
Kiedy otrzymałem książkę do recenzji, pomyślałem: „Czy to jest mi naprawdę potrzebne?”. Zaraz po tym przypomniałem sobie wszystkie moje przemówienia do grupy ludzi (a przynajmniej kilka),a przy tym towarzyszące nim emocje. Spróbujcie sami. Prawda, że nie za każdym razem idzie jak z płatka?
Przedstawiana książka podzielona jest na cztery główne części, nie licząc wprowadzenia: „Treść”, „Wystąpienie”, „Oprawa” i „Droga na scenę… i dalej”. Pomimo tego, że bardzo często tekst odnosi się do konferencji TED i przedstawianych w nich prelekcji, zwykłego zjadacza chleba, takiego jak ja, interesują przede wszystkim trzy pierwsze działy.
Sekcja „Treść” ma za zadanie przedstawianie jak ważny jest dobór tematu do naszego wystąpienia. Znajdziemy tutaj sporo teorii, którą gdzieniegdzie udało się już nam przyswoić. Trudno jest przecież mówić o czymś czego się dobrze nie zna lub nie rozumie, prawda?
Dział „Wystąpienie” zawiera bardzo ważne wskazówki które warto stosować podczas prezentacji. Doskonalenie przekazu werbalnego i niewerbalnego, poruszanie się po scenie czy użycie wątku humorystycznego. To znajdziemy w tym dziale.
Część „Oprawa” to sposoby stworzenia otoczki podczas wystąpienia. Dostosowanie odpowiednio długich, przykuwających uwagę na odpowiednim poziomie slajdów, materiałów filmowych i ewentualnie rekwizytów to w dzisiejszych czasach bardzo ważne zadanie. Wyobraźmy sobie chociażby prezentację nowego produktu bez użycia żadnych z wymienionych rzeczy.
Na koniec „Droga na scenę… i dalej”. Tutaj mamy do czynienia z czynnościami stosowanymi przez znających się na rzeczy mówców. Przykładowo: Wskazówka 107 –„Napisz dla prowadzącego jedno-, dwuminutowy tekst zapowiedzi nawiązujący do sedna Twojego wystąpienia.” Pomyślelibyście o tym?
Okładka książki zawiera grafikę z wielkim czerwonym napisem TED oraz nierozłącznym rekwizytem przemówień – mikrofonem. Nie znajdziemy tu obrazków, a jedynie interesujące i niezbędne w wybornych przemówieniach wskazówki. Niespełna 280 stron wartych przeczytania.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl