Cmętarz zwieżąt

Okładka książki Cmętarz zwieżąt Stephen King
Okładka książki Cmętarz zwieżąt
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Ekranizacje: Smętarz dla zwierzaków (2019) horror
horror
Pet Sematary
Prószyński i S-ka
2009-05-12
2009-05-12
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Ekranizacje:
Smętarz dla zwierzaków (2019)
horror zło chaos cmentarz wierzenia Indian

Okładka książki 999 tom 1 P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Thomas M. Disch, Neil Gaiman, Rick Hautala, Stephen King, T. E. D. Klein, Edward Lee, Thomas Ligotti, Eric van Lustbader, Kim Newman, Joyce Carol Oates, Tim Powers, Chet Williamson, F. Paul Wilson, Jack Yeovil
999 tom 1 P. D. Cacek, Ramsey...
Okładka książki Tygrys tu, tygrys tam... Joan Aiken, Isaac Asimov, Ambrose Bierce, Robert Bloch, Ray Bradbury, Ramsey Campbell, Roald Dahl, Stephen King, Richard Matheson, William F. Nolan, R.L. Stine
Tygrys tu, tyg... Joan Aiken, Isaac A...
Okładka książki Mroczna Wieża: Długa droga do domu Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki Śpiące królewny Owen King, Stephen King
Śpiące królewny Owen King, Stephen ...
Okładka książki Twarz w tłumie Stephen King, Stewart O'Nan
Twarz w tłumie Stephen King, Stewa...

Ja wiem, że to Mistrz, że geniusz pióra ale nie porwała mnie ta książka w najmniejszym stopniu.
Jeszcze na początku jako tako się wyciągnęłam ale potem z trudem wracałam do niej.
Przepraszam wszystkich fanów Kinga ale raczej nie dołączę do nich 😁

Przepraszam wszystkich fanów Kinga ale raczej nie dołączę do nich 😁

obejrzałam na początku film, a później postanowiłam przeczytać książkę. Historia choć sama w sobie jest ciekawa, to napisanie jej już ma wiele do życzenia. Szczerze liczyłam, że będzie to lepsze, lecz się zawiodłam. Skończyłam książkę w połowie, nie byłam już w stanie jej dokończyć i nie zamierzam.

Najpierw zobaczyłam film (ten z 1989 roku),a dużo później wzięłam się za książkę. Nie wiedziałam, jak odbiorę treść pisaną, bo tak naprawdę dopiero co wzięłam się za porządne ich czytanie (staram się regularnie coś czytać a nie jedną książkę parę miesięcy xd),za to filmów sporo oglądam, ale tutaj książka zdecydowanie bardziej mi się podoba od filmu.
Na ekranie ten wątek z ukrywaniem jego śmierci, z tym dramatyzowanem Ellie (kiedy rozmawiała z Louis'em o śmierci kota),wydawało mi się jakieś przesadne, bo nie widziałam tej jakiejś więzi między Nellie a Churchem, a dzięki temu, że akcja w książce dosyć długo się rozwijała, to mogliśmy to właśnie dostrzec.
Żal, że nie było w filmie Normy. Bardzo polubiłam tę postać, uważam, że w utworze grała dużą rolę. Gdybym miała teraz oglądać pierwszy raz ekranizację tej powieści, to bym się zawiodła. :| ALE że było odwrotnie, to jedynie się zaskakiwałam, pozytywnie rzecz jasna. No bo film też mnie momentami nużył i bawił, jak oglądałam go ostatnio, by sobie odświeżyć. Całe szczęście z lekturką było inaczej.
pitu pitu

Spacji mi nie stawia za przecinkiem po nawiasach, niedobrze.

Na ekranie ten wątek...

Momentami przegadana, jednak finał robi robotę;)

Momentami przegadana, jednak finał robi robotę;)

W dzieciństwie zachwyciłam się filmem. Potem próbowałam czytać i nie dałam rady, bo strasznie mi się dłużyło. Nawet interpretacja Krzysztofa Gosztyły nie sprawiła, że powieść uznałam za interesującą. Zdecydowanie wolę opowiadanie R. Bradbury'ego "Posłaniec", stanowiące inspirację dla powieści Kinga.

Intrygująca, wciągająca historia, bardzo dobrze skonstruowana i poprowadzona. Gdyby jeszcze tylko autor momentami nie rozlewał się, jak wzbierająca rzeka... King ma świetny warsztat, nie można mu odmówić erudycji, ale rozlewiska fabularne, jakie czasem tworzy, sprawiają, że aż chce się przeskakiwać całe akapity, by dostać się w końcu do tego, co istotne dla opowieści. Niezależnie od tego – warto!

King często ma problemy z końcówkami i uważam że koniec mógłby być lepszy, ale dla mnie ta książka to bardzo dobry portret psychologiczny człowieka wpadającego w rozpacz po utracie kogoś bliskiego... nie traktuję tego jako horror.

Na pewno jedna z lepszych autorstwa Kinga. Moim zdaniem bardziej smutna niż straszna. Jeśli ktoś szuka strasznego horroru, po którym nie będzie mógł spac, to raczej nie to. Ale mimo wszystko - warto przeczytać

Mocne 8/10! Jest to moje pierwsze książkowe spotkanie z autorem, choć zabierałam się, do którejś z jego powieści od kilku dobrych lat.

Przyznaję z czystym sercem, że Stephen King faktycznie (oczywiście na przykładzie tej jednej powieści) jest mistrzem budowania powolnego napięcia i uczucia grozy. Stworzył rodzinę bohaterów, do których czytelnik się przywiązuje, klimatyczne miejsce oraz jego staranne opisy, dzięki czemu można rzeczywiście poczuć się częścią tego miejsca.

Historia, która ostatecznie stwierdzasz, że nie zaskoczyła Cię swoim finałem, jednak zaskakiwała zarówno akcją i emocjami w trakcie lektury. Uważam, iż jest to jedna z pozycji, która przedstawia autora w sposób zachęcający do sięgnięcia po więcej i więcej. Jeżeli podobnie jak ja próbujesz zabrać się za twórczość Kinga - szczerze polecam "Smętarz dla zwierzaków" a gdy skończysz gwarantuję, że zapragniesz poznać jego kolejne dzieło.

👤 Stephen King
📖 "Cmentar

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia,ale dla rodziny Creedów stała się początkiem końca. Na świecie istnieją dobre i źle miejsca .
Droga i miejsce za domem ,w lesie pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków,z napisem na bramie "Cmentarz zwieżąt" skrywa mroczne tajemnice .
Miłość - kto kocha ten cierpi ,kto cierpi ten kocha.
Myślę że miłość również odgrywa w tej pozycji bardzo ważne miejsce .
Miłość okazujemy w różnoraki sposób i występuje ona pod różnymi postaciami;matczyna- rodzicielska, ,miłość do zwierząt ,do drugiej osoby...
Pytanie co jesteś w stanie dla niej zrobić, gdy ja utracisz??

Książka bardzo mi się podobała, zakończenie świetne!

👤 Stephen King
📖 "Cmentar

Miłość - kto kocha ten cierpi ,kto cierpi ten kocha.
Myślę...

• Stephen King