Smętarz dla zwierzaków

Okładka książki Smętarz dla zwierzaków Stephen King
Okładka książki Smętarz dla zwierzaków
Stephen King Wydawnictwo: Somix Ekranizacje: Smętarz dla zwierzaków (2019) horror
horror
Pet Sematary
Somix
1992-01-01
1992-01-01
Michał Wroczyński
Ekranizacje:
Smętarz dla zwierzaków (2019)

Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki Tygrys tu, tygrys tam... Joan Aiken, Isaac Asimov, Ambrose Bierce, Robert Bloch, Ray Bradbury, Ramsey Campbell, Roald Dahl, Stephen King, Richard Matheson, William F. Nolan, R.L. Stine
Tygrys tu, tyg... Joan Aiken, Isaac A...
Okładka książki W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen King
W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen K...

Zdecydowanie moja ulubiona pozycja od Kinga. Na pewno nie zabraknie dreszczyku podczas czytania

Coś niesamowitego! Moja 1 książka Kinga, sceptyczna byłam opisom „literatura grozy”, ale czapki z głów, to jest literatura grozy, czuć grozę praktycznie przez całą książkę i to w tak wyrafinowany i przenikliwy sposób. Książka genialnie napisana, bardzo przywiązałam się do bohaterów, zostanie ze mną na długo.

Najstraszniejsza, według mnie, z powieści Kinga. Może z powodu tematyki, czyli utraty bliskich, a może i klimatem poszła w czysty horror, a mniej w opowieść o człowieku. Parokrotnie się wystraszyłam i musiałam odłożyć na trochę książkę. Mroczna.

Powieść bazuje na świetnym pomyśle. Jest bardzo wciągająca i nie nudzi ani przez chwilę.

Polecam wszystkim lubiącym się bać, a szukającym w książkach mroku.
Osobiście nie należę do tych lękliwych, ale przyzmam, że żadna książka nie wywołała u mnie tak stabilnego, utrzymującego się przez -dziesiąt stron i rozdziałów lęku, czy nerwowego napięcia.
Nie jestem fanką Kinga, po "Smętarz..." sięgnęłam przypadkowo rozczarowana wieloma innymi tytułami autora.
Fabuła rozkręca się może i powoli, ale daje to możliwość nakreślania w głowie topografii miejsca i oddania jego klimatu. Wczuwamy się w 'pierwsze odcinki serialu' by zżyć się z bohaterami i poczuć przy nich dobrze, zacząć sympatyzować. Nie zdradzając fabuły...Zabieg ten daje szansę jeszcze mocniej poczuć szybsze bicie serca na ostatnich rozdziałach.

Polecam wszystkim lubiącym się bać, a szukającym w książkach mroku.
Fabuła...

Czytałem kiedyś i wtedy ta książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Dziś może nie jest świetna, ale sentyment pozostał.

Aktualnie na koncie mam trzy przeczytane książki od Kinga i z bólem serca muszę stwierdzić, że jest to najgorsza pozycja spośród pozostałych. W mojej opinii zbyt długa, momentami nużąca i mocno przeciągnięta. Jedynie końcówka nieco bardziej wciągająca. Mimo wszystko niesposób odmówić Kingowi umiejętności literackich.

Audiobook 4/10

Szkoda. Zapowiadało się świetnie. Wyszło „tak se”. Momentami jest to świetna książka. Niestety czasami przegadana. Czasami przypomina horror z VHSów, które bardziej śmieszyły niż straszyły.
Momentami czuć tu autora, którego tak wielu uwielbia, niestety to bardzo krótkie momenty…
Szkoda się tu rozczulać, a tym bardziej rozpisywać. Dla mnie czas prawie stracony.

10 - Arcydzieło;
5 - Średnia;
4 - Taka se;
3 - Skończyłem z musu;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia. Nie wiem, jak skończyłem.

Audiobook 4/10

Szkoda się tu rozczulać, a tym bardziej rozpisywać. Dla mnie czas prawie...

Ja wiem, że to Mistrz, że geniusz pióra ale nie porwała mnie ta książka w najmniejszym stopniu.
Jeszcze na początku jako tako się wyciągnęłam ale potem z trudem wracałam do niej.
Przepraszam wszystkich fanów Kinga ale raczej nie dołączę do nich 😁

Przepraszam wszystkich fanów Kinga ale raczej nie dołączę do nich 😁

obejrzałam na początku film, a później postanowiłam przeczytać książkę. Historia choć sama w sobie jest ciekawa, to napisanie jej już ma wiele do życzenia. Szczerze liczyłam, że będzie to lepsze, lecz się zawiodłam. Skończyłam książkę w połowie, nie byłam już w stanie jej dokończyć i nie zamierzam.

• Stephen King
  • Horror