Zgłosuj na książki roku 2017

Obfitość. Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolimy"

Wydawnictwo: Filo
8 (23 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Plenty
Hydrogen

Bestseller New York Timesa, kulinarna książka roku według prestiżowego „Observer Food Monthly”! Wegetariańska kuchnia autora "Jerozolima. Książka kucharska" nie tylko dla jaroszy! "Obfitość" Yotama Ottolenghiego to kolekcja 120 przepisów na wegetariańskie potrawy, łączących intrygujące aromaty i niebanalne smaki, które zadowolą czytelników poszukujących nowego, odkrywczego spojrzenia na...

"Obfitość" Yotama Ottolenghiego to kolekcja 120 przepisów na wegetariańskie potrawy, łączących intrygujące aromaty i niebanalne smaki, które zadowolą czytelników poszukujących nowego, odkrywczego spojrzenia na warzywa. Autor czerpie natchnienie ze swoich śródziemnomorskich korzeni i zamiłowania do doskonałych składników. W kolejnych rozdziałach prezentuje zalety zieleniny, bakłażanów, roślin kapustowatych i cebulowych, ryżu oraz innych ziaren, makaronów, roślin strączkowych, cukinii, owoców, grzybów i pomidorów – we wszelkich odmianach, kolorach i konsystencjach. Sam nie jest wegetarianinem, ale ma odkrywcze podejście do dań warzywnych i wykorzystuje ciekawe połączenia intensywnych smaków i aromatów.

Oryginalne przepisy i charakterystyczne komentarze autora oraz towarzyszące im żywe, apetyczne zdjęcia tworzą zbiór niezastąpiony w kuchni jarskiej, niezbędny także osobom niestroniącym od mięsa.

źródło opisu: http://filo.com.pl/ksiazka/31/

źródło okładki: http://filo.com.pl/ksiazka/31/

Abyss | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Jedna z najlepszych książek z wegetariańskimi przepisami jaką miałam do tej pory okazje przeczytać. Mimo, że autor nie jest wegetarianinem to można zdecydowanie powiedzić, iż kocha warzywa. Przepisy są dość łatwe, myśle że zakup przypraw w nich użytych również nie powinien sprawiać trudności. Całości dopełniają świetne zdjęcia.
Nie pozostaje tylko nic innego jak przygotowanie tych dań.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią warzywa oraz niezwykłe połaczenia smaków.

Paatim | 2018-02-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane