Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

W przedszkolu pojawia się pani Miłka – można powiedzieć – nauczycielka do zadań specjalnych. Ma rozmawiać z dziećmi o uczuciach, co nie będzie proste, mimo że przyprowadziła ze sobą nietypowego pomocnika – pajacyka. Całusy Rozalki, zazdrość o grzywkę, gniew Bodzia czy wstrętny rozgotowany por to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć... Tylko bez całowania! czyli jak...

Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych uczuciom, między innymi tęsknocie, wstydowi, poczuciu krzywdy, zazdrości. Na końcu każdej historii znajdują się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców.

Dzięki tej książce żadne uczucia nie będą Wam już straszne!

ilustrator: Marcin Piwowarski

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Leonidas1978 | 2016-04-21
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo fajna lektura, zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Z moją małą czterolatką codziennie rozpracowywaliśmy jeden rozdział (jedną emocję) i było naprawdę mądrze i wesoło. W trakcie czytania dołączała do nas starsza z córek, co tylko dobrze świadczy o tej pozycji. Krótko, rzeczowo i w przystępny sposób dla wszystkich członków rodziny.
Tak sobie myślę, że pewnie jeszcze nie raz wrócimy do perypetii Pani Miłki i jej rezolutnych przedszkolnych podopiecznych. Godna polecenia dla całej rodziny do wspólnego czytania.

AnnaSikorska | 2016-02-06

Mówienie o emocjach nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, kiedy nie wie się jak emocje nazwać . Na szczęście wychowawczynią przedszkolaków zostaje nieśmiała, otwarta, pomysłowa i bardzo cierpliwa pani Miłka, która zamierza przybliżyć dzieciom świat uczyć. Razem z nią do grupy dołączył też pajacyk, który często pomaga, a czasami staje się obiektem zazdrości czy drwin. Wydawałoby się, że zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć, trzymanie się grafiku nie jest takie trudne. Życie jednak pisze swoje historie i pani Miłka musi nadążać za dziecięcymi nastrojami. Dzięki książce zapoznamy się z takimi emocjami jak tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy, radość. Każde opowiadanie zabiera dzieci w świat problemów im znanych: próby nawiązania pierwszych przyjaźni, pierwsze zazdrości o wygląd, próby podobania się i imponowania innym sprawiają, że dzieci ulegają różnym emocją. Nawet zwykły obiad może stać się powodem do dyskusji nad emocjami, pomoże zrozumieć, dlaczego...

cymelium | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Czytam tą książkę po raz kolejny i po raz kolejny wybucham wraz z córką salwami śmiechu. Autor ma dar, bo sztuką jest napisać fajną, zabawną i mądrą książkę dla dzieci. Taką książkę o którą dzieciaki same się upominają. I same chcą poznać inne książki tego autora.
Wielkie brawa dla pana Kasdepke. Zostajemy oficjalnie z córką jego fankami.
I zabieramy się za czytanie kolejnych jego książek.
Polecamy.

Maleństwo | 2010-04-08
Przeczytana: wrzesień 2009

Super książka, zwłaszcza dla maluchów, które mają problemy z nazwaniem i okiełznaniem własnych emocji. Każdy to przyjaciel albo wróg, nie ma nic pośredniego.

WEYRA | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2016

Super książka do czytania przedszkolakom i młodszym dzieciom szkolnym. Sama też nieźle się ubawiłam jak zwykle zresztą przy książkach tego autora.

janka_agh | 2011-06-06

Świetna książeczka, pozwalająca oswoić emocje, takie jak gniew, złość, miłość. Zabawna i mądra

biblioteczka_justyny | 2017-07-08
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Do poczytania, ale jakoś spodziewałam się innego przedstawienia tematu emocji.

Iwona_C_ | 2016-01-31
Przeczytana: styczeń 2016

My, dorośli często nie możemy poradzić sobie ze swoimi emocjami. Tym trudniejsze jest to dla dziecka w wieku przedszkolnym, które dopiero uczy się, czym jest radość, złość, zazdrość, smutek i tęsknota. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą umiały rozpoznać swoje emocje i sobie z nimi odpowiednio radzić. Pomóc w rozmowach o emocjach może nam książka Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami, której autorem jest Grzegorz Kasdepke.

Książeczka wydaje się bardzo niepozorna, jednak jest to tylko złudzenie. W środku znajdziemy opowieści, które w znacznym stopniu ułatwią dzieciom zrozumienie emocji i zachowań im towarzyszącym. Są tu opisane te „złe” emocje, takie jak smutek, zazdrość czy gniew, ale i dobre, czyli radość. A jak są opisane? Według mnie w iście genialny sposób. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że autor opisuje je w historyjkach, gdzie bohaterami są: grupa rezolutnych przedszkolaków, sympatyczna pani Miłka oraz pajacyk Bodzio.

Mimo poruszania...

agape | 2016-02-16
Przeczytana: 10 lutego 2016

Zakrawa nieco na kpinę fakt, że oto autor opowiastek dla dzieci, którego poczucie humoru nie specjalnie do mnie trafia, ponownie pisze o sprawach, które sama traktuję bardzo poważnie, a moje dziecko (po raz kolejny) świetnie się bawi przy lekturze i proste wyjaśnienia zawiłych (zdawało by się) stanów ducha przyjmuje bez mrugnięcia...
Ale może właśnie w tym tkwi tajemnica popularności prozy pana Kasdepke? Najwidoczniej trafia dokładnie tam, gdzie powinna - prosto do małych główek i serc :)

mary09 | 2015-12-27

Bardzo lubię czytać książki Grzegorza Kasdepke ,są bardzo ciekawe.
Grzegorz Kasdepke w niektórych swoich książka próbuje nauczyć dzieci wielu różnych rzeczy przez zabawę.