Słodycz zemsty

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Nature Girl
dona

Honey Santana jest samotną matką, mieszka z nastoletnim synem w ubogiej dzielnicy i właśnie wylali ją z pracy za cios wymierzony wprost w części intymne nazbyt przyjaźnie nastawionego do niej szefa. Ma jednak plan na życie: zamierza uwolnić świat od nieodpowiedzialności, obojętności i natręctwa telefonicznych sprzedawców. Zabiera w tym celu łatwowiernego i pozbawionego manier telemarketera Boyda Shreave’a oraz jego kochankę, Eugenie, w dzikie ostępy florydzkiej Krainy Dziesięciu Tysięcy Wysp, by udzielić im lekcji dobrego wychowania. Nie wie jednak, że śledzi ją były szef, Piejack, który ma na jej punkcie obsesję, a którego źle przyszyte przez chirurgów palce dłoni stanowią dowód, iż molestowanie seksualne podwładnych źle się kończy. Nie zdaje sobie sprawy, że podążają też za nią wciąż zakochany w niej były przemytnik narkotyków, jej eks-mąż Perry oraz ich ponad wiek dojrzały dwunastoletni syn Fry. Wszyscy lądują na Dismal Key, wyspie w kształcie kraba usytuowanej w Santina Bay, nie mając pojęcia, że naruszają w ten sposób spokój pół krwi Indianina z plemienia Seminolów, niedoszłego pogromcy aligatorów, Sammy’ego Tygrysiogona.

jackie19 | 2014-11-09
Przeczytana: czerwiec 2014

Na książkę trafiłam w bibliotece. Był to owego czasu kiedy nie zamierzałam w ogóle pożyczać w niej książek, tylko oddać już kiedyś pożyczone. Ale oczywiście skończyło się na zamiarach. Zaintrygował mnie tytuł. "Słodycz zemsty" ... pomyślałam, że to kryminał, czyli z gatunku moich ulubionych. Właściwie nie wiem czemu tak pomyślałam, bo przecież przeczytałam opinie na okładce, mówiącą o Hiaasenie, że to jeden z najznakomitszych współczesnych satyrów. SATYRÓW!! Czasami mam ciemnotę w głowie i nie skojarzyłam, że satyra i kryminał nie maja ze sobą wiele wspólnego. Jednak postanowiłam, że skoro już wzięłam książkę do ręki, to ją przeczytam.

Powieść opowiada o samotnej matce, Honey Santana, która wraz ze swoim synem mieszka w ubogiej dzielnicy na Florydzie. Chwilowo jest bezrobotna, dzięki wymierzonemu ciosowi wprost w części intymne swojego szefa, Piejacka. No cóż, pewnie się mu należało...

www.blaskksiazek.pl

Małgośka | 2010-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Kontrolowany chaos, satyra, znakomita intryga, zwariowana rodzina - tyle w sobie ma ta książka, że czyta się ją z zapartym tchem :)

Kasia | 2012-05-25
Przeczytana: maj 2012

Dla zabicia nudy, jak już się nie ma żadnej innej książki do czytania. To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem i chyba ostatnie.

Monika | 2011-08-22
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Niby zabawne, ale jakoś średnio się ubawiłam.
Niby nie mój typ, ale doczytałam do końca :)

keskese87 | 2011-09-07

Z okładki „Słodyczy zemsty” C. Hiaasen’a uśmiecha się do nas aligator, popijający drinka z palemką, a obrazu dopełnia skąpany w słońcu piaszczysty brzeg plaży. Ta żartobliwa, intrygująca okładka doskonale synchronizuje się z treścią książki, gdyż mamy do czynienia z przewrotną satyrą, która aż kipi od humoru i niecodziennych wydarzeń.

Honey Santana to samotna matka, którą właśnie wylali z pracy za cios w okolice intymne molestującego ją, zbzikowanego szefa. Honey mieszka z Fry’em w ubogiej dzielnicy, w przyczepie campingowej, ale wsparcia udziela im jej były mąż – bogaty przemytnik narkotyków, Perry. Pewnego dnia w porze kolacji Honey odbiera telefon od uciążliwego telemarketera, Boyda. Ponieważ kobieta jest zaburzona, a jej misją jest tępić zwyrodnialstwo, wdaje się w sprzeczkę ze swoim rozmówcą, w konsekwencji zostaje przez niego wyzwana. Urażona duma kobiety oraz jej talent do pakowania się w kłopoty, owocują intrygą, której celem jest zwabienie przedstawiciela w...

Ewcia123450 | 2012-04-12

Mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o tą książkę. Niektóre momenty sprawiały że śmiałam się jak wariatka a nie które mnie nudziły. Ale warto ją przeczytać dla tych kilku chwil banalnej radości.

Monika Kowalska | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

Warto przeczytać chociażby ze względu na specyficzne poczucie humoru autora. Przewrotna, ciekawa opowieść.

czerwiec7 | 2012-08-16

Podobała mi sie . Lekka trochę romantyczna.

Ewa Szwed | 2016-03-20
mirah | 2016-03-03