Area 51

Okładka książki Area 51 Bob Mayer
Okładka książki Area 51
Bob Mayer Wydawnictwo: 47North Cykl: Area 51 (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Area 51 (tom 1)
47North
2012-12-11
2012-12-11
area 51 ufo

Nie za często sięgam po literaturę anglojęzyczną – zwłaszcza tę rozrywkową tudzież beletrystyczną. Częściej sięgam po książki fachowe, związane z moim zawodem. Toteż bardzo cieszy mnie pokonana książka, rzecz by można: pełnometrażowa. Książkę nabyłem w ramach akcji Samsung Book Deals – jedna z pierwszych, które wybrałem. Zaintrygował mnie tytuł, bo był to czas, kiedy znowu troszkę więcej się mówiło o strefie 51. Oczywiście miałem świadomość, że to fikcja literacka i szukanie tam faktów będzie jak szukanie kropelki wody utlenionej w potoku górskim.
Do książki „dobierałem” się kilka razy. Nie dlatego, że była trudna (choć na początku ilość miejsc akcji trochę dezorientowała),ale dlatego, że ciągle trafiały się bardziej pilne książki. W końcu jednak znalazł się czas (choć też trochę wykradziony),aby przeczytać ją od deski do deski. Area 51 to pierwsza z dziewięciu części cyklu o tej samej nazwie. Gratka dla sympatyków tematyki UFO. Znajdziemy tu wiele tematów z cyklu latających spodków, cygar, latających kul świetlnych, piramid, hieroglifów, run i wiele, wiele innych. Wszystko zgrabnie połączone w jedna, spójną teorię. Wokół tej teorii natomiast mamy wiele postaci, wiele akcji, jej zwroty i nieoczekiwane rozstrzygnięcia.
Książka bardzo ładnie wykończona (można na upartego zakończyć czytanie na tej części),bez sztucznego zmuszania czytelnika do sięgania po kolejne części. Mnie autor przekonał i z pewnością sięgnę po kolejną część, zwłaszcza, że zapowiada się jeszcze ciekawsza jazda bez trzymanki. Muszę tylko wyczekać dogodną cenę tej książki, jako, że chciałbym zakupić ją przez Amazon.
Reasumując: nie da się nudzić a tą powieścią. Jeśli interesujecie się dziejami naszej ludzkości, zagadkami naszej współczesności i możliwymi tłumaczeniami tego wszystkiego, to połączenie tego z wartką akcją, która czasami przypomina migawki filmu, z pewnością rozpalą Waszą wyobraźnię i nie pozwolą zbyt łatwo oderwać się od tej książki. Uwaga na małżonków! Z pewnością grożą Wam werbalne ataki związane z Waszym bezruchem przy tej książce.

• 2019 Eng
  • 2017