Kości w proch

Tłumaczenie: Agnieszka Jarosz
Cykl: Temperance Brennan (tom 10) | Seria: Kości
Wydawnictwo: Red Horse
Bones to Ashes

Dla Tempe Brennan odkrycie w Akadii szkieletu młodej dziewczyny to więcej niż następna zwykła sprawa. Najlepsza przyjaciółka Tempe z dzieciństwa, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, również pochodziła z tego regionu. Trzydzieści lat później przepełniona wspomnieniami Tempe zastanawia się czy znalezione szczątki z dziwnymi zmianami na kościach mogą należeć do przyjaciółki, którą...

Trzydzieści lat później przepełniona wspomnieniami Tempe zastanawia się czy znalezione szczątki z dziwnymi zmianami na kościach mogą należeć do przyjaciółki, którą straciła.
W międzyczasie, chłopak Tempe, Ryan, prowadzi dochodzenie w sprawie serii zabójstw. Dwie dziewczyny nie żyją. Trzy następne uznano za zaginione. Czy możliwe, aby szkielet znaleziony w Nowym Brunszwiku był częścią schematu? Podczas gdy Tempe korzysta z najnowszych osiągnięć antropologii sądowej aby zgłębić przeszłość, Ryan tropi seryjnego mordercę.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

dilbi | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Jest trochę inna niż poprzednie. Nie aż tak przewidywalna. Za to dodatkowa gwiazdka.
Ale poza tym Tempe trzyma poziom. Tylko tak bardzo wqrza mnie jej relacja z Ryanem. Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci normalnie.
I tyle w tym temacie.

madelain_mp | 2018-11-02
Na półkach: Przeczytane, Detektywki

Podobnie jak przy innych pozycjach autorki w serii kości i ta pozycja nie zachwyciła tak bardzo. Serial jednak był zdecydowanie lepiej nakręcony. Plusem jednak autorki jest sam pomysł intrygi, za co książka ta nie była aż tak bardzo zła

Małgosia | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 23 listopada 2017

Muszę przyznać, że bardzo długo zastanawiałam się, co mam napisać po przeczytaniu tej części przygód doktor Brennan. W końcu zapytałam siebie, co właściwie czuję. Odpowiedź na to pytania mnie zaskoczyła, ale właśnie to czuję, jestem przytłoczona nadmiarem treści! Po raz pierwszy chciałam jak najszybciej skończyć książkę mojej ulubionej autorki!
Dlaczego?
Trzy śledztwa prowadzone równolegle, które w pewnym momencie się łączą, spowodowały w moim mózgu chaos poznawczy. Naprawdę się pogubiłam i na chwilę musiałam sobie zrobić przerwę i to wszystko poukładać.
Wizyta siostry Brennan i wciągnięcie jej do siostrzanego teamu w celu rozwikłania jednej z zagadek spowodowała lekkie ożywienie i tchnęła świeżością spojrzenia.
Podjęcie decyzji o rozwodzie z mężem i równocześnie podjęcie decyzji o rozstaniu z detektywem Ryanem - takie ciosy powaliłyby nawet słonia. Mam wrażenie, że autorka trochę za bardzo chciała dokopać swojej bohaterce.
Niewątpliwie wszystkie techniczne i kryminologiczne opisy...

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Wirginia | 2016-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Książki Kathy Reichs lubię nie za intrygę kryminalną ale za tło jakie autorka kreśli wokół całej historii. Z tą pozycją jest tak samo. Najlepszą częścią tej powieści były opisy czasów przeszłych.
Jeśli chodzi o Doktor Brennan to nigdy nie przestanie mnie zadziwiać jak często można się zaangażować w taką kabałę, że znowu ktoś dybie na twoje życie. Jak na mądrą panią antropolog w życiu osobistym zachowuje się ona jak nierozgarnięta nastolatka. Zaczyna być to już trochę męczące.
Pomimo tego ilości informacji pobocznych jest warta sięgania po pozycję tej autorki.

Serial "Kości" uwielbiam. Z książkami mam problem, są mocno przeciętne, postaci nie tak dobrze wykreowane jak te z serialu. W tej części dużo wątków, nazwisk i ofiar oraz zdecydowanie za dużo wtrąceń (niepotrzebnych) w języku francuskim.

Sandra | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

To moja pierwsza książka z cyklu powieści o Tempe Brennan. Może z początku dość zawiła i wielowątkowa, na końcu trzyma w napięciu, łącząc fakty i ukazując wiele tajemnic.

maj_ | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Muszę przyznać, że po tej książce stwierdziłam: "Jednak warto czytać po kolei". Lekko się zamotałam przy tych powrotach i rozstaniach porucznika detektywa Andrew Ryana z Tempe Brennan. Na szczęście już wiem, czy się zejdą, czy nie... :)
Głównym tematem książki jest zaginiona przyjaciółka z dzieciństwa naszej pani antropolog: Evangeline Landry z Nowego Brunszwiku. Po niemal 30 latach do Brennan trafiają kości nastoletniej dziewczyny, pochodzącej z tamtych okolic. W Temperance budzą się wspomnienia. Czy szkielet należy do jej koleżanki? Co się stało z nią i jej siostrą? Takiego rozwiązania się nie będziecie spodziewać.
W międzyczasie Ryan prowadzi śledztwo dotyczące zaginionych dziewcząt i ciał znalezionych w rzece Św. Wawrzyńca. Jakimś cudem okazuje się, że obydwie sprawy są połączone.
Zabawniejszym wątkiem jest przyjazd Harry (siostry Tempe), która jest w trakcie rozwodu z czwartym mężem - Arnoldo. Nie da się nie uśmiechnąć :)
Książkę gorąco polecam.

Jovita8989 | 2014-08-12

Kolejna świetna powieść Reichs. Podobał mi się osobisty wątek zaginionej Evangeline, zakończenie jak zawsze zaskakujące. Fabuła momentami nieco skomplikowana, ale idzie się połapać ;)

Rozczarowałam się i muszę przyznać, że serial podoba mi się o wiele bardziej, niż ta powieść. Rozczarowało mnie przede wszystkim przedstawienie dr Brennan, pokochałam wykreowanie serialowej odpowiedniczki, a tutaj Tempe była dla mnie za mało złożona, zbyt przewidywalna. Historia ciekawa, ale bez żadnych rewelacji.