Kości w proch

Okładka książki Kości w proch
Kathy Reichs Wydawnictwo: Red Horse Cykl: Temperance Brennan (tom 10) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 10)
Kości
Bones to Ashes
Red Horse
2009-01-30
2009-01-30
Agnieszka Jarosz
zagadki morderstwo śledztwo antropolog kości szczątki

więcej Więcej

Sporo się działo, ale chyba już trochę przesyt :)
Do tej pory trójkąt miłosny a tu nagle koniec... Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam :)

Przyjemna lektura ze znanymi i lubianymi postaciami :) Może nic odkrywczego ale dla rozrywki jak najbardziej się nadaje

Tak się złożyło, że dziesiąty tom serii był pierwszym, który przeczytałem. Odnalezienie się w relacjach między głównymi bohaterami nie zajęło mi jednak zbyt wiele czasu, autorka bardzo sprawnie przeplata ze sobą wątek kryminalny oraz historię głównych postaci. Sama zagadka jest ciekawa, śledzimy ją z zainteresowaniem tym większym, że łączy się ona z przeszłością głównej...

Jest trochę inna niż poprzednie. Nie aż tak przewidywalna. Za to dodatkowa gwiazdka.
Ale poza tym Tempe trzyma poziom. Tylko tak bardzo wqrza mnie jej relacja z Ryanem. Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci normalnie.
I tyle w tym temacie.

Podobnie jak przy innych pozycjach autorki w serii kości i ta pozycja nie zachwyciła tak bardzo. Serial jednak był zdecydowanie lepiej nakręcony. Plusem jednak autorki jest sam pomysł intrygi, za co książka ta nie była aż tak bardzo zła

Muszę przyznać, że bardzo długo zastanawiałam się, co mam napisać po przeczytaniu tej części przygód doktor Brennan. W końcu zapytałam siebie, co właściwie czuję. Odpowiedź na to pytania mnie zaskoczyła, ale właśnie to czuję, jestem przytłoczona nadmiarem treści! Po raz pierwszy chciałam jak najszybciej skończyć książkę mojej ulubionej autorki!
Dlaczego?
Trzy śledztwa...

Książki Kathy Reichs lubię nie za intrygę kryminalną ale za tło jakie autorka kreśli wokół całej historii. Z tą pozycją jest tak samo. Najlepszą częścią tej powieści były opisy czasów przeszłych.
Jeśli chodzi o Doktor Brennan to nigdy nie przestanie mnie zadziwiać jak często można się zaangażować w taką kabałę, że znowu ktoś dybie na twoje życie. Jak na mądrą panią...

Na półkach: , , , ,

Serial "Kości" uwielbiam. Z książkami mam problem, są mocno przeciętne, postaci nie tak dobrze wykreowane jak te z serialu. W tej części dużo wątków, nazwisk i ofiar oraz zdecydowanie za dużo wtrąceń (niepotrzebnych) w języku francuskim.

To moja pierwsza książka z cyklu powieści o Tempe Brennan. Może z początku dość zawiła i wielowątkowa, na końcu trzyma w napięciu, łącząc fakty i ukazując wiele tajemnic.

Muszę przyznać, że po tej książce stwierdziłam: "Jednak warto czytać po kolei". Lekko się zamotałam przy tych powrotach i rozstaniach porucznika detektywa Andrew Ryana z Tempe Brennan. Na szczęście już wiem, czy się zejdą, czy nie... :)
Głównym tematem książki jest zaginiona przyjaciółka z dzieciństwa naszej pani antropolog: Evangeline Landry z Nowego Brunszwiku. Po niemal...

• Kathy Reichs
  • Chcę w prezencie