Pogrzebane tajemnice

Cykl: Temperance Brennan (tom 5) | Seria: Kości
Wydawnictwo: Red Horse
Grave secrets
antropolog, kości, Tempe, szczątki

Był letni poranek 1982 roku, gdy żołnierze spustoszyli wioskę Chupan Ya, gwałcąc i zabijając kobiety i dzieci. 20 lat później dr Temperance Brennan z zespołem prowadzi ekshumację. Przemoc trwa do dziś. Dwóch kolegów Brennan zostało napadniętych, a cztery młode kobiety zniknęły w mieście Gwatemala. Tempe wkrótce znajdzie się w niebezpiecznej sieci, która sięga daleko poza granice Gwatemali. Stawka jest wysoka, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Tempe musi dokonać wyborów, które zmienią jej życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Red Horse, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Red Horse

Dawid Kucfir | 2018-10-24

Pogrzebane tajemnice to kolejna świetna część. Być może wrażenia mogą być aż nazbyt pozytywne przez klęskę, którą wcześniej poniosło się przy Początku Dana Browna ale prawdą jest, że tą część się super czyta. Ani przez chwilę nie miało się wrażenia, że książka się dłuży. Można być zawiedzionym jeśli chodzi o zagadkę całości gdyż ta nie była trudna do skojarzenia ale jeśli chodzi o całą resztę to jest niemalże idealnie. Czy polecam? Zdecydowanie tak! I to x razy bardziej niż część poprzednią :)

dilbi | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Jakoś meczyłam sie z tą książką. Swoja drogą nie bardzo wiem dlaczego. Zakończenie przewidywalne od pewnego momentu. Wydaje mi się, że to najsłabsza historia jak do tej pory.

DorotaMaria | 2018-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Książka rozpoczyna się jedną historia - i chyba nie do końca zachęca...
Na szczęście wątek główny to nie stare kości z masakry w Gwatemali.
Historia kilki zaginięć, zabójstw... wątek polityczny, służb mundurowych fajnie się przeplata. Książka napisana lekko, choć ilość padających nazwisk sprawia, że czasem można się pogubić :)

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Anka Markova | 2017-01-20
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2017

To na prawdę kawał dobrego kryminału. Dr. Brennan poza tym jest postacią której nie można nie polubić :) Akcja i napięcie towarzyszą czytelnikowi praktycznie w każdym rozdziale. Zawiła historia wyjaśnia się w najbardziej odpowiednim momencie - to jest na końcu książki :) Cóż więcej chcieć?

No, może za długo czytałam książkę, zmęczona codziennymi sprawami nie byłam w stanie połapać sie w wątkach i sięgałam po nią tylko wtedy kiedy moja głowa była spokojna i mogłam ze skupieniem sledzić treść. :)

Akcja części piątej rozpoczyna się od prac przy masowym grobie ofiar ludobójstwa w Gwatemali. To jednak tylko wstęp do skomplikowanej sieci przestępstw i zabójstw, w której nic nie będzie pewne. Do schematu autorki możemy dopisać wielowątkowość, z czego wątek rozpoczynający książkę zazwyczaj nie jest wiodący - tak jak i w tej części, bowiem od masakry w Chupan Ya przeskoczymy do czegoś zupełnie innego, ale żeby nie psuć zabawy, nie zdradzę dokładnie o co chodzi ;)

Temperance z biegiem czasu bywa coraz mniej irytująca, ewentualnie ja się na nią po prostu uodporniłam. Brakuje mi tylko bardziej czynnego udziału Birdie'go, taka już moja natura kociary.

Medycyna sądowa i antropologia - jak zwykle na plus. Reszta poprawna, żeby nie powiedzieć "taka sobie".

Ireth | 2016-08-16

Reichs porusza tu mocny temat, mimo to zaczyna wiać nudą

nina19 | 2016-02-22

Jedyna książka Kathy Reichs, jaką przeczytałam. Autorka zdecydowanie nie dla mnie.

red_diva | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Po czwartej części Temperance miałam niesmak i musiałam troszkę odpocząć od jej przygód. Po paru miesiącach sięgnęłam po piąty tom i miłe zaskoczenie :)
Książka już na samym wstępie zaciekawiła. Praktycznie cały czas coś się dzieje do samego końca :)
Oczywiście są też jak zwykle przydługie opisy medyczne, które nie zawsze są ciekawe, ale nie są tak dołujące jak w poprzedniej części i mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest ich mniej niż w poprzednich tomach. Jak dla mnie jest to dużym plusem:)
W tej części znajdziemy kilka wątków śmierci i dzięki nim książka jest naprawdę ciekawa.

kitek8844 | 2016-01-18

3/52

przygode zaczelam z 206 kosci i byla bardzo dobra. ta nie byla najgorsza choc gorsza od poprzedniej. fajnie pokazany charakter dr brennan ktora nie ustepuje mimo iz gliniarze i polityka podtykaja jej klody pod nogi. bardzo zaskakakujacy okazuje sie byc motyw zabojstwa ciezarnej dziewczyny. watek polityczny na czele z osobnikiem ktory utrudnia brennan sledztwo slaby.do mnie nie przemowila ta ksiazka. mogla by byc lepsza.