Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera

Okładka książki Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera Lupa Richard
Lupa Richard Wydawnictwo: Amepol Inc. poradniki
poradniki
Amepol Inc.
2015-11-04
2015-11-04
zielona karta wizy do Ameryki Ameryka podróż nasza Ameryka Richard Lupa

Wyzwanie LC na czerwiec (zdjecia)

Wyzwanie LC na czerwiec (zdjecia)

Książka "Nasza Ameryka, najlepsze miasta do osiedlenia" to taki poradnik dla emigranta z Polski do USA. Obiecuje ten słynny amerykański sen - od pucybuta do milionera. Ten amerykański sen nie jest tylko mityczną obietnicą, Ameryka na prawdę taka jest, trzeba tylko bardzo chcieć i ciężko pracować. Książka jest też swego rodzaju przewodnikiem turystyczno - krajoznawczym. Pokazuje wielki , wspaniały kraj , życie w nim i jego uroki. Z perspektywy potencjalnego emigranta z Polski USA nie jest już niestety tak atrakcyjnym celem jak to było jeszcze 20 czy 10 lat temu, nadal jednak Stany to kraj wielkich możliwości.

Jedyna w swoim rodzaju pozycja, która uświadamia, że marzenie o spokojnym dostatnim życiu może się ziścić. Richard Lupa, emigrant, który odniósł nieprawdopodobny sukces, teraz pragnie dzielić się „przepisem” na szczęście i dobrobyt. Pozycja napisana z pozycji polskiego emigranta wskazuje jak rozpocząć nowe życie, odnaleźć spokój, czy odnieść wymarzony sukces w miejscu, o którym zawsze marzyliśmy.

Czas na emigrację?
„Wszyscy mówią mi: spakuj torby i jedź / Wyjedź z nami bo tam / Nim obejrzysz się znajdziesz wyśniony raj / Będziesz tam żył jak pan” – tak śpiewał solista zespołu Boys, ale nawet jeśli nie gustujemy w tego rodzaju muzyce, to w jednym miał rację. W Ameryce można znaleźć ów wyśniony raj, „Ziemię obiecaną”, tam możliwa jest przysłowiowa kariera „od pucybuta do milionera”, jednak do tego potrzebna jest ciężka praca. I wybór właściwego miejsca, by zacząć realizować ten amerykański sen…
Gdzie lepiej zamieszkać: w tętniącym życiem Nowym Jorku czy może na kole podbiegunowym na Alasce? Aby odpowiedzieć na to pytanie i dokonać właściwego wyboru, warto sięgnąć po interesującą i niezwykle cenną z perspektywy planów na przyszłość książkę Richarda Lupa. Polak, który w 1984 roku wyemigrował do USA jako uchodźca, dziś jest nie tylko przedsiębiorcą i właścicielem biura podróży, ale znawcą kraju który poznaje od lat, a także pasjonatem rejsów morskich luksusowymi statkami pasażerskimi. Swoją wiedzą na temat kraju, który stał się jego domem, który pozwolił mu „rozwinąć skrzydła” dzieli się z nami za pośrednictwem publikacji „Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera”. Wydana nakładem Amepol Inc. książka nie jest typowym przewodnikiem po Ameryce, to raczej próba pokazania nam kraju z jego możliwościami, cieniami i blaskami tak, byśmy mogli sami dokonać oceny i – być może – podjąć decyzję o emigracji. To jednak nie tylko książka dla tych, którzy w pobycie za oceanem upatrują nadziej na stabilizację finansową czy spełnienie marzeń. To również książka dla podróżników i wszystkich tych, których fascynuje fenomen USA.
Książka składa się z pięciu części, z których każda dotyczy innego aspektu funkcjonowania kraju, mieszkania w nim oraz podejmowania pracy. W pierwszej części, Lupa przywołuje nieco danych statystycznych dotyczących gospodarki państwa, potęgi militarnej, ludności oraz obszaru poszczególnych stanów. Znajdziemy tu także listę trzydziestu najlepszych uczelni na świecie (z czego aż dwadzieścia dwie znajdują się w Ameryce),a także sylwetki najbardziej znanych Amerykanów mających polski rodowód (m.in. Steve Wozniak, Martha Stewart).
Drugą część książki docenią przede wszystkim ci czytelnicy, którzy planują osiedlić się w USA, mają jednak wątpliwości co do wyboru miejsca zamieszkania. Autor stworzył ranking najlepszych takich miejsc, biorąc pod uwagę różne kryteria, jak: klimat, ekonomia, edukacja i szkoły, komunikacja, a także bezpieczeństwo oraz wskaźnik przestępczości. Znajdziemy tu również szczegółową charakterystykę dziesięciu z tych miast, obejmującą powyższe kryteria, ale także atrakcje warte zobaczenia, obecność polskich kościołów, możliwości podjęcia zatrudnienia czy ceny domów.

(...)
Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2017/02/richard-lupa-nasza-ameryka.html

Czas na emigrację?

Najważniejsza treścią w książce jest przekazanie podstawowej wiedzy o możliwościach inwestowania w nieruchomości. Autor zachęca swoich rodaków do spróbowania tego sposobu na wygodne życie w Ameryce, na którym jak statystyki podają, dorobiło się na niej 70% milionerów. Zdobycie doświadczenia w inwestowaniu wymaga czasu i praktyki, dlatego autor namawia by na początku tej drogi do sukcesu korzystać z pomocy doświadczonych agentów i pośredników.
Ciekawą częścią książki jest przedstawienie 10 najlepszych dla Polaków miejsc do osiedlenia się w Ameryce. To pierwsza tego typu w historii Polonii w USA próba sklasyfikowania najlepszych do zamieszkania miejscowości.
Jednak najciekawszą częścią jest lista sławnych i zdolnych Polaków, o których nie wszyscy wiedzieli, że mają polskie korzenie jak np. Paul Newman czy Peter Falk.

Marzenie o stabilizacji i niezależności finansowej, odnalezieniu miejsca gdzie poczucie bezpieczeństwa i spełnienia jest stałą, może się ziścić. „Ziemia Obiecana” to Ameryka, która jako światowe supermocarstwo, potęga we wszystkich dziedzinach życia sprzyja rozwojowi i stwarza najlepsze warunki do życia”.
Książka „Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera.”, podzielona została na trzy części. Dzięki pierwszej zrozumiemy dlaczego Ameryka jest supermocarstwem i co oferuje światu, kolejna to przekrój ludności USA, w której istotne miejsce zajmują Polacy. Ostatnia część natomiast to uwieńczenie wojaży i poszukiwań autora, które pozwoliły stworzyć klasyfikacje 10 miejsc najlepszych do życia w USA, która uwzględnia takie kryteria jak: klimat, ekonomia, ceny domów, szkoły i edukacja, tłok na drogach, kultura i rekreacja oraz przestępczość w poszczególnych regionach.
American dream może się spełnić pod warunkiem, że posiądziemy informacje, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru, a takie udostępnia nam Richard Lupa.
Richard Lupa korzystając z doświadczenia zdobytego podczas 30 lat spędzonych w różnych zakątkach USA, studiując amerykańskie opracowania odnośnie najlepszych miejsc do zamieszkania napisał jedyną w swoim rodzaju pozycję, która „Naszą Amerykę” przedstawia z punktu widzenia polskiego emigranta. Obecnie autor mieszkający na stałe w Kalifornii na przedmieściach San Diego, posiada w Escondido firmę sprzedającą nieruchomości na terenie całej Kalifornii oraz zajmującą się budownictwem i prowadzi biuro podróży Amepol, specjalizujące się w rejsach morskich po całym świecie, wyjazdach do USA, oraz wycieczkach do San Diego.

Książka „Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na...

• Wyzwanie LC 2021
  • Ostatnio odkryte

Dodaj cytat z książki Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera