Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera

Wydawnictwo: Amepol Inc.
poradniki
Monika

Książka „Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera.”, podzielona została na trzy części. Dzięki pierwszej zrozumiemy dlaczego Ameryka jest supermocarstwem i co oferuje światu, kolejna to przekrój ludności USA, w której istotne miejsce zajmują Polacy. Ostatnia część natomiast to uwieńczenie wojaży i poszukiwań autora, które pozwoliły stworzyć klasyfikacje 10 miejsc najlepszych do życia w USA, która uwzględnia takie kryteria jak: klimat, ekonomia, ceny domów, szkoły i edukacja, tłok na drogach, kultura i rekreacja oraz przestępczość w poszczególnych regionach.

marcin100 | 2017-05-18
Przeczytana: 05 lutego 2017

Książka "Nasza Ameryka, najlepsze miasta do osiedlenia" to taki poradnik dla emigranta z Polski do USA. Obiecuje ten słynny amerykański sen - od pucybuta do milionera. Ten amerykański sen nie jest tylko mityczną obietnicą, Ameryka na prawdę taka jest, trzeba tylko bardzo chcieć i ciężko pracować. Książka jest też swego rodzaju przewodnikiem turystyczno - krajoznawczym. Pokazuje wielki , wspaniały kraj , życie w nim i jego uroki. Z perspektywy potencjalnego emigranta z Polski USA nie jest już niestety tak atrakcyjnym celem jak to było jeszcze 20 czy 10 lat temu, nadal jednak Stany to kraj wielkich możliwości.

Wivel | 2017-05-17
Przeczytana: 11 lipca 2016

Jedyna w swoim rodzaju pozycja, która uświadamia, że marzenie o spokojnym dostatnim życiu może się ziścić. Richard Lupa, emigrant, który odniósł nieprawdopodobny sukces, teraz pragnie dzielić się „przepisem” na szczęście i dobrobyt. Pozycja napisana z pozycji polskiego emigranta wskazuje jak rozpocząć nowe życie, odnaleźć spokój, czy odnieść wymarzony sukces w miejscu, o którym zawsze marzyliśmy.

Qulturasłowa | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Czas na emigrację?
„Wszyscy mówią mi: spakuj torby i jedź / Wyjedź z nami bo tam / Nim obejrzysz się znajdziesz wyśniony raj / Będziesz tam żył jak pan” – tak śpiewał solista zespołu Boys, ale nawet jeśli nie gustujemy w tego rodzaju muzyce, to w jednym miał rację. W Ameryce można znaleźć ów wyśniony raj, „Ziemię obiecaną”, tam możliwa jest przysłowiowa kariera „od pucybuta do milionera”, jednak do tego potrzebna jest ciężka praca. I wybór właściwego miejsca, by zacząć realizować ten amerykański sen…
Gdzie lepiej zamieszkać: w tętniącym życiem Nowym Jorku czy może na kole podbiegunowym na Alasce? Aby odpowiedzieć na to pytanie i dokonać właściwego wyboru, warto sięgnąć po interesującą i niezwykle cenną z perspektywy planów na przyszłość książkę Richarda Lupa. Polak, który w 1984 roku wyemigrował do USA jako uchodźca, dziś jest nie tylko przedsiębiorcą i właścicielem biura podróży, ale znawcą kraju który poznaje od lat, a także pasjonatem rejsów morskich luksusowymi statkami...

Iza | 2015-11-23

Najważniejsza treścią w książce jest przekazanie podstawowej wiedzy o możliwościach inwestowania w nieruchomości. Autor zachęca swoich rodaków do spróbowania tego sposobu na wygodne życie w Ameryce, na którym jak statystyki podają, dorobiło się na niej 70% milionerów. Zdobycie doświadczenia w inwestowaniu wymaga czasu i praktyki, dlatego autor namawia by na początku tej drogi do sukcesu korzystać z pomocy doświadczonych agentów i pośredników.
Ciekawą częścią książki jest przedstawienie 10 najlepszych dla Polaków miejsc do osiedlenia się w Ameryce. To pierwsza tego typu w historii Polonii w USA próba sklasyfikowania najlepszych do zamieszkania miejscowości.
Jednak najciekawszą częścią jest lista sławnych i zdolnych Polaków, o których nie wszyscy wiedzieli, że mają polskie korzenie jak np. Paul Newman czy Peter Falk.

Monika | 2015-11-21

Marzenie o stabilizacji i niezależności finansowej, odnalezieniu miejsca gdzie poczucie bezpieczeństwa i spełnienia jest stałą, może się ziścić. „Ziemia Obiecana” to Ameryka, która jako światowe supermocarstwo, potęga we wszystkich dziedzinach życia sprzyja rozwojowi i stwarza najlepsze warunki do życia”.
American dream może się spełnić pod warunkiem, że posiądziemy informacje, które pomogą nam dokonać...