Willa Bianki. Mały przewodnik drohobycki dla przyjaciół (fragmenty)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
832272487X

Willa Bianki jest to ostatni tekst Schulza, na którym pracował Władysław Panas. Płynną i labiryntową materię utworu Panas ujął w wyraziście nakreśloną konstrukcję. Przygotowujący tekst do druku Paweł Próchniak uwzględnił obie perspektywy autorską i krytyczną pamiętając zarówno o domykających esej autorskich gestach, jak i o tym, że , Willa Bianki pozostaje sktuktuą otwartą także dlatego, żę jest tekstem nieukończonym.

Katarzyna | 2015-10-07
Filip | 2015-06-15