Głosowania na śmierć i życie. Przewodnik wyborczy

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
historia
LubimyCzytać

Politycy za i przeciw:* uznaniu małżeństwa za związek mężczyzny i kobiety* ograniczeniu prawa do wychowywania własnych dzieci* zabijaniu dzieci nienarodzonych* procedurze in vitroKsiążka ta ma pomóc osobom wierzącym w ocenie polityków – osobom, dla których kwestie moralne mają kluczowe znaczenie w dokonywanych wyborach. Zdecydowałem się na wyodrębnienie właśnie czterech podstawowych kwestii związanych z moralnością i na pokazanie, jak głosowali w nich posłowie.Te cztery kwestie to: obrona życia, zapłodnienie in vitro, homoseksualizm i prawo rodziców do wychowania własnych dzieci. Dlaczego akurat te kwestie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż właśnie stosunek do życia i rodziny jest kluczowy dla oceny polityka z katolickiego punktu widzenia.Tomasz P. TerlikowskiSpołeczeństwo ma prawo i obowiązek bronić się przed nadużyciami dokonywanymi w imię sumienia i pod pretekstem wolności.Jan Paweł II

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!