Najpiękniejsze Baśnie Perrault

Okładka książki Najpiękniejsze Baśnie Perrault Stefania Leonardi Hartley, Charles Perrault
Okładka książki Najpiękniejsze Baśnie Perrault
Stefania Leonardi HartleyCharles Perrault Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Opowieści ze złotą wstążką baśnie, legendy, podania
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
baśnie, legendy, podania
Seria:
Opowieści ze złotą wstążką
Tytuł oryginału:
Cele mai frumoase povești de Perrault
Wydawnictwo:
Zielona Sowa
Data wydania:
2018-11-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-14
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380737433
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Najpiękniejsze baśnie Hans Christian Andersen, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Charles Perrault, Francesca Rossi
Ocena 8,6
Najpiękniejsze... Hans Christian Ande...
Okładka książki Kopciuszek Wiesław Drabik, Charles Perrault
Ocena 6,0
Kopciuszek Wiesław Drabik, Cha...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Ragnar i zemsta północy Silvia González Laá, Juan Carlos Moreno
Ocena 6,9
Ragnar i zemst... Silvia González Laá...
Okładka książki Egil i klątwa wilka Juan Carlos Moreno, Javier Yanes
Ocena 6,9
Egil i klątwa ... Juan Carlos Moreno,...
Okładka książki Ragnar i los wojownika Silvia González Laá, Juan Carlos Moreno
Ocena 7,1
Ragnar i los w... Silvia González Laá...
Okładka książki Rolf Krake i pogromca berserkerów Juan Carlos Moreno, Guillermo Zapata
Ocena 6,8
Rolf Krake i p... Juan Carlos Moreno,...
Okładka książki Egil i wyspa siedmiu królestw Juan Carlos Moreno, Javier Yanes
Ocena 7,3
Egil i wyspa s... Juan Carlos Moreno,...
Okładka książki Nordyckie opowieści Agnes Ársól Bikowska, Kinga Eysturland, Emiliana Konopka, Anna A. Prorok
Ocena 10,0
Nordyckie opow... Agnes Ársól Bikowsk...
Okładka książki Idunn i bóg poezji Juan Carlos Moreno, Luis Villalón
Ocena 7,0
Idunn i bóg po... Juan Carlos Moreno,...
Okładka książki Oddr łucznik i strzały przeznaczenia Juan Carlos Moreno, Jordi Solé
Ocena 6,6
Oddr łucznik i... Juan Carlos Moreno,...

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
17
14

Na półkach:

Jeśli chcecie uczyć dzieci, że patologiczne zachowania są w porządku, to czym prędzej kupujcie tę książkę. Moja ulubiona baśń jest o Gryzeldzie, która przez lata znosi przemoc męża, w tym odebranie dziecka, tylko po to, by na końcu on jej łaskawie wybaczył i uznał, że jednak to dobra i cierpliwa kobieta jest. I żyli długo i szczęśliwie. Nie rozumiem, jak w XXI w Polsce, można drukować jeszcze takie rzeczy. Klasyka, klasyką, ale pewne granice są.

Jeśli chcecie uczyć dzieci, że patologiczne zachowania są w porządku, to czym prędzej kupujcie tę książkę. Moja ulubiona baśń jest o Gryzeldzie, która przez lata znosi przemoc męża, w tym odebranie dziecka, tylko po to, by na końcu on jej łaskawie wybaczył i uznał, że jednak to dobra i cierpliwa kobieta jest. I żyli długo i szczęśliwie. Nie rozumiem, jak w XXI w Polsce,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1433
920

Na półkach: , ,

Nie wiem jak to wygląda u was, ale my z moją A. mamy taki rytuał, że przed zaśnięciem czytamy kilka bajek. Nie zaśniemy zanim nie poczytamy :-) Bardzo mi zależało, żeby moja córcia kochała książki równie mocno jak ja i chyba mi się to udało ;-) Moja 4-latka ma już sprecyzowane gusta czytelnicze i nie każda książka ją zachwyci. Jest szczera i bezkompromisowa jeśli chodzi o ocenę konkretnej bajki. "Najpiękniejsze baśnie Perrault" zdały ten test śpiewająco. Przyznaję się, że ja po przeczytaniu finału "Śpiącej królewny" z matką ogrzycą pięknego królewicza trochę zamarłam, ale moja A. przeszła nad tym do porządku dziennego ;-) Uwielbia "Knypsa z Czubkiem", "Kopciuszka", "Śmieszne życzenia", "Kota w butach" i "Oślą skórkę" :-) I tak od kilku tygodni co drugi dzień czytamy na dobranoc kilka baśni. Są ponadczasowe i uniwersalne. Uzupełnione wspaniałymi ilustracjami tworzą niepowtarzalną całość i na pewno będą ozdobą każdej dziecięcej biblioteczki. Ciekawy format, bajeczne kolory, interesująca okładka, piękny kredowy papier sprawiają, że ta książka może być fantastycznym prezentem pod choinkę. Polecam :-)

Nie wiem jak to wygląda u was, ale my z moją A. mamy taki rytuał, że przed zaśnięciem czytamy kilka bajek. Nie zaśniemy zanim nie poczytamy :-) Bardzo mi zależało, żeby moja córcia kochała książki równie mocno jak ja i chyba mi się to udało ;-) Moja 4-latka ma już sprecyzowane gusta czytelnicze i nie każda książka ją zachwyci. Jest szczera i bezkompromisowa jeśli chodzi o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6145
3446

Na półkach:

Baśnie zaraz obok „Biblii” i mitologii starożytnej Grecji są bardzo ważnymi tekstami pozwalającymi na rozumienie tropów kulturowych. Znajomość utartych motywów pozwala nie tylko na lepszy, intensywniejszy, bardziej świadomy odbiór wielu motywów pojawiających się w twórczości, ale też na świadomość językową. Zaczerpnięte z baśni symbole i zwroty są tak samo ważnym elementem naszego języka jak związki frazeologiczne pochodzące z najstarszych pism religijnych. Czytanie ich pozwala na wzbogacanie wiedzy o związku znaku ze znaczeniem. W tym wypadku jest to wiedza trudna do zdobycia ponieważ nie ogranicza się do kształtowania umiejętności połączenia znaczeń z obrazami znanymi z otoczenia, ale z symbolami, kodami kulturowymi, które pozostają niezrozumiałe bez poznania kontekstu, w jakim zostały ukształtowane, historii, która wokół nich jest snuta. Język w naszym życiu ma bardzo duże znaczenie. Dużo większe niż byśmy przypuszczali i tego chcieli, dlatego niezwykle ważna w edukacji jest świadomość językowa, rozwijanie zasobu słownictwa, przyswajanie sobie kodów kulturowych, poznawanie języków i odkrywanie, w jaki sposób wpływają na interpretację świata, umiejętność odbioru i interpretacji podstawowych symboli. Słowa Ludwiga Wittgensteina „Granice naszego języka są granicami naszego świata” w tym kontekście nabierają głębszego znaczenia, pomagają zrozumieć jak nasze możliwości zależą od zasobu naszego osobistego słownika i dlaczego warto sięgać po baśnie wypierane przez nowsze opowieści dla dzieci.
Baśnie mają bardzo duże znaczenie przede wszystkim, dlatego że nie były to tylko opowieści dla dzieci, ale dla ludu. Przemycały pewne prawdy, wartości, pozwalały na układanie świata, pokazanie pochwalanych i potępianych zachowań. Każdy naród ma swój własny zbiór takich opowieści, które z upowszechnieniem edukacji stały się wspólnym dobrem kulturowym pozwalającym lepiej zrozumieć kulturę, z której się wywodziły. Przekazywane z ust do ust historie w XIX wieku zostały spisane przez antropologów i na stałe weszły do kanonu czytanych dzieciom opowieści.
Na rynku wydawniczym można znaleźć wiele adaptacji tych historii. Najprostsze z nich zawierają tylko ilustracje i polegają na inwencji oraz znajomości treści przez rodziców. Dla przedszkolaków są to niedługie teksty z dużą ilością ilustracji i taka właśnie jest publikacja „Najpiękniejsze Baśnie Perrault” opracowane przez Stefanię Leonardi Hartley, autorkę książki „Najpiękniejsze Mity greckie”. Podobnie, jak wcześniejsza książka i ta należy do pięknej serii „Opowieści ze złotą wstążką”. Łączy je estetyczna szata graficzna oraz prostota opowieści, które dzięki tłumaczce bardzo przyjemnie czyta się również w wersji polskiej.
Wchodzenie w świat baśni to nie tylko poznawanie opowieści należących do dawnych podań, ale także (podobnie jak w przypadku mitologii) odkrywanie ważnych systemów wartości, które w formie adaptacji do dziś w funkcjonują w naszej kulturze. Umiejętność rozpoznawania znaków językowych, odczytywania ich prawdziwego znaczenia oraz znaczenia etycznego często wiąże się z koniecznością zgłębiania tajników kultury, poznawania ich składników, symboli, ludowych rytuałów przemyconych do chrześcijaństwa, a także odkrycia, a jaki sposób nasi przodkowie postrzegali świat. Z tego powodu regularnie sięgamy po kolejne adaptacje mitologii.
Książka Stefani Leonardi Hartley „Najpiękniejsze Baśnie Perrault” wychodzi naprzeciw potrzebom młodego czytelnika, którego do lektury przykuje przede wszystkim piękna szata graficzna bardzo dobrze oddająca to, co można znaleźć w zawartym w publikacji tekście. Dużej ilości barwnych ilustracji o prostej kresce i ciepłych, przyjemnych dla oczu kolorach towarzyszą niedługie rozdziały będące kolejnymi baśniami. Bardzo duża czcionka, mądrze rozmieszczony tekst, wypełnienie stron ilustracjami sprawia, że czytanie jest przyjemne. Prosty, żywy język sprawia, że czytanie dla dzieci zaczynających swoją przygodę z tekstem pisanym jest łatwiejsza. Śliskie strony, bardzo dobre szycie, barwne strony, ilustracje wypełniające większą część książki sprawiają, że młodsi czytelnicy mają na czy skupić swoją uwagę. Tekst wydaje się tu jedynie dodatkiem do historii zawartej w obrazkach, ale za to pozwala bardzo dobrze zrozumieć, jakie informacje niesie strona wizualna.
Dzięki tej publikacji dzieci zapoznają się opowieściami o Śpiącej Królewnie, Knypsie z Czubkiem, Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, Sinobrodym, Gryzeldzie, Oślej skórce, Kocie w butach, Tomciu Paluchu, mocy życzeń, wróżkach nagradzających za pracę.
Dla mnie baśnie (podobnie mitologia) ma także znaczenie etyczne. Opowieści pokazujące postawy promowane przez ludowe opowieści. Dowiemy się z nich, że spryt, pracowitość, roztropność są cechami nagradzanymi. Baśnie pomogą nam zapoznać się z systemem norm, a dyskusja wokół niego zachęci do lepszego zrozumienia jak ludowe opowieści wpływają na system wartości, wyznaczają określonym grupom miejsca w społeczeństwie, usprawiedliwiają nieszczęścia. Często towarzyszy im bezmyślna i prosta brutalność, przerysowanie i idealizacja. Baśnie to doskonały materiał do wykorzystania na lekcjach etyki w nauczaniu początkowym: podsuwamy dzieciom coś, co znają i zachęcamy do wczucia się w określone role, spojrzenia na te opowieści z innej perspektywy: płciowej oraz klasowej. Zamiana ról pomoże przeprowadzić z dziećmi interesujące doświadczenie i pozwoli na wyrobienie wrażliwości etycznej, pomoże odkryć, że utarte kody i schematy nie zawsze są dobre. Dekonstrukcyjna zabawa pozwoli zrozumieć mechanizmy tworzenia określonych norm społecznych. Dzięki temu, że są to opowieści niedługie i bardzo proste, dzięki czemu poza domowym czytaniem doskonale sprawdzą się na lekcjach etyki w przypadku uczniów nauczania początkowego. Upieczemy wtedy trzy pieczenie na jednym ogniu: zapoznamy dzieci ze znanymi nam symbolami oraz zachęcimy do sceptycznego spojrzenia podsuwanych im rozwiązań, wrażliwego myślenia oraz wzbogacania języka. Piękna szata graficzna sprawi, że młodzi czytelnicy bardzo chętnie będą po tę publikację sięgać.
Naprawdę wizualnie zachwycają.

Baśnie zaraz obok „Biblii” i mitologii starożytnej Grecji są bardzo ważnymi tekstami pozwalającymi na rozumienie tropów kulturowych. Znajomość utartych motywów pozwala nie tylko na lepszy, intensywniejszy, bardziej świadomy odbiór wielu motywów pojawiających się w twórczości, ale też na świadomość językową. Zaczerpnięte z baśni symbole i zwroty są tak samo ważnym elementem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    2
  • Literatura francuska
    1
  • DZIEDZINA: Dla dzieci
    1
  • Biblioteka Julki
    1
  • DZIEDZINA: Bajki i baśnie
    1
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Zielona Sowa
    1
  • FORMA: Opowiadania, nowele
    1
  • Dziecięce
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najpiękniejsze Baśnie Perrault


Podobne książki

Okładka książki Nordyckie opowieści Agnes Ársól Bikowska, Kinga Eysturland, Emiliana Konopka, Anna A. Prorok
Ocena 10,0
Nordyckie opow... Agnes Ársól Bikowsk...
Okładka książki Rolf Krake i pogromca smoka Álvaro Marcos, Juan Carlos Moreno
Ocena 7,0
Rolf Krake i p... Álvaro Marcos, Juan...
Okładka książki Egil i wyspa siedmiu królestw Juan Carlos Moreno, Javier Yanes
Ocena 7,3
Egil i wyspa s... Juan Carlos Moreno,...
Okładka książki Hervör i ognisty miecz Eva Hibernia, Juan Carlos Moreno
Ocena 6,8
Hervör i ognis... Eva Hibernia, Juan ...
Okładka książki Rolf Krake i pogromca berserkerów Juan Carlos Moreno, Guillermo Zapata
Ocena 6,8
Rolf Krake i p... Juan Carlos Moreno,...

Przeczytaj także