Kopciuszek

Data 1. wydania:
2015-01-20
16 min.
praca zbiorowa
Kopciuszek baśń pantofelek macocha książę

więcej Więcej

Łatwiej znosiło się codzienność, czasem smutną, czasem durną, odnajdując w sobie Kopciuszka i śniąc o opiece chrzestnej Matki, wspaniałych balach, przepięknych sukniach i tym jedynym, który wreszcie nas odnajdzie :-)
Oby tylko życie nie odbiegło zbyt daleko od marzeń..

Rozczarowanie. Pomysł intrygujący. Ale wydanie - ech... Ilustracje z początku intrygujące, pod koniec wydawały mi się rozmyte i nieostre. Im dalej - tym gorzej. Niezależnie, czy to maniera ilustratora, czy jakość wydania - drażniły mnie. Treść nie przystaje do epoki ilustracji. Jest rażąco staroświecka. Moim zdaniem, ani to dla dorosłych, ani dla dzieci.

NOWE SZATY KOPCIUSZKA

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby wszystkich tych klasycznych baśni, na których wychowały się dziesiątki pokoleń, a które doczekały się niezliczonej ilości naśladownictw i hołdów. Teraz wydawnictwo Media Rodzina wznawia jedną z nich, „Kopciuszka”, w rewelacyjnie ilustrowanym, przepięknym wydaniu.

Treść „Kopciuszka” znamy wszyscy...

Charles Parrault to jeden z autorów baśni dla dzieci, którego teksty są znane wielu czytelnikom w wielu krajach. Roberto Innocenti to ilustrator, który postanowił opowieści Perraulta nadać drugie życie, umieszczając treść w ilustracjach z lat 20. XX wieku.

Historia wszystkim znana. Pewien mężczyzna żeni się z kobietą, mającą dwie córki. Obie nie lubią jedynaczki ojczyma,...

Można by rzec że zwyczajna bajka a opowiedziana przed autora tak że ja sama miałam ochotę ją czytać i czytać a dziecko słuchać i słuchać

• Audiobook
  • Chcę w prezencie