Wierzba płacząca

Wydawnictwo: Edytor
Weeping Willow
83-86107-70-7
Mateusz

Nastoletnia Tiny mieszka razem z matką, ojczymem i przyrodnim rodzeństwem. Duże znaczenie ma dla niej Wierna, jej wyimaginowana przyjaciółka.
Bohaterka pragnie stać się podobną do innych dziewcząt. Marzy o przyjaźni i kontaktach z chłopcami. Czy jej pragnienia urzeczywistnią się po rozpoczęciu nauki w szkole średniej?

Książka porusza również trudny temat molestowania seksualnego.

źródło opisu: Wydawnictwo Edytor, 1995

Artycja | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Przeczytałam ją w jeden dzień, po długiej, prawie rocznej przerwie od "swobodnego czytania", tzn. czytania tego co chce, a nie tego co musiałam w szkole.
Ale do rzeczy. Lektura pochłonęła mnie bez reszty. Niedziela była poświęcona tylko jej.
Opowieść o dramatycznych przeżyciach Tiny, bardzo mnie wciągnęła. Książka jest tak napisana, że niemal sama się czyta. Delikatny humor Ruth White powoduje, że opowieść nie oscyluje tylko i wyłącznie wokół trudnych doświadczeń Tiny.
Na prawdę polecam!

Madzioola | 2010-11-18

Cudowna, pokrzepiająca. Czytałam ją już kilkadziesiąt razy i wciąż uwielbiam do niej wracać. To były najlepiej wydane 2,50zł w moim życiu :)

poziomkowocynamonowa | 2011-05-02

Jak dla mnie świetna! Wzbudza wiele emocji ;) Polecam.

hortensja | 2016-10-05
Nity | 2016-08-29