Truskawkowe pola

Wydawnictwo: Akapit Press
Campos de Fresas
978-83-61635-57-4
Maria

Życie jest niczym niczym wielka szachownica i wszystko zależy od tego, jak rozstawimy nasze figury.
Luciana zrobiła fałszywy ruch i jej partia zbliża się do końca...
Czy dzięki desperackiej pomocy przyjaciół będzie mogła grać dalej?

Kózka28 | 2017-02-21
Przeczytana: 2017 rok

Truskawkowe pole kojarzą mi się z jakimiś słodyczami, owocami lub pracą na zbiorze owoców. Żadne z tych przypuszczeń nie pojawiły się w tej książce. Cała powieść to jeden dzień i określone godziny, które decydują o życiu dziewczyny po zażyciu ,,dropsa'' z księżycem. Minusem opowieści jest wiele imion trudnych do rozpoznania (w obcym języku).

Maura | 2017-01-02
Przeczytana: 2016 rok

Książkę otrzymałam przed wakacjami, jednak jakoś się nie kwapiłam do przeczytania.
Wreszcie się przełamałam. I wtedy stwierdziłam, że to jest to! Choć od początku domyślałam się zakończenia i losem Luciany nie martwiłam się tak bardzo, to byłam przejęta co dalej z Loreto. Choć książka nie podaję do końca wyjaśnienia czy dziewczynie udało się pokonać bulimię, byłam bardzo zadowolona z lektury.
Polecam każdemu, naprawdę warto przeczytać.

Margaret | 2015-12-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka naprawdę wciągająca, przeczytałam ją w max 2 godziny, ale do tej pory mam w głowie obraz wyobrażonej Lucianny i Loretto...Nie lubię książek o narkotykach, używkach i innych tego typu rzeczach, bo wolę unikać tego tematu. Tym razem czytałam to z takim przejęciem, że...Nawet brakuje mi słów.
Pomimo, że przeczytałam ostatnie zdanie, które wyjaśniało problem nurtujący przez całą książkę, chciałam wiedzieć, jak doszło do rozwiązania, kto się do tego przyczynił itp.
Dlatego polecam wszystkim, wszystkim, wszystkim!

indiana ego | 2015-09-12

Do refleksji dla nastoletnich czytelników. Niewielkich rozmiarów, ale z treścią.

keithwt | 2015-05-01
Przeczytana: 29 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Okropna. Brzmi jak amatorszczyzna, taka bardzo, bardzo nastolatkowa. No i on umarł, bo się PRZEWRÓCIŁ? A laska oczywiście się obudziła. Tandeta. Fuj.

Karolina | 2015-04-03

Super książka czytając ją można się wiele dowiedzieć o narkotykach,oraz o życiu nastolatków,trzyma w napięciu dlatego daję 10/10 :)

Aisling | 2014-12-08

Najlepsza książka o narkomanii jaką przeczytałam. Co prawda np. książka "My dzieci z dworca ZOO" jest bardzo autentyczna, ale jednak nie ta mi najbardziej przypadła do gustu.

Domi | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Przed wzięciem się za czytanie tej książki myślałam, że po jej przeczytaniu będę mogła powiedzieć, że wciągnęła mnie i trzymała w napięciu... To fakt, że może się taka wydawać, gdy jest dziewczyna (Luciana) w śpiączce i nie wiadomo, czy się wybudzi. W pewnym momencie aż chciałam odłożyć tą książkę, ale powiedziałam sobie, że mam ją przeczytać do końca i się dowiedzieć czy ta dziewczyna się wybudziła, czy też nie. Oczywiście zakończenie było bardzo przewidywalne, choć co do znalezienia owej tabletki, przez którą Luciana zasnęła, w jednej chwili zwątpiłam. "Truskawkowe pola" nie jest złą lekturą, ale i też nie jest zachwycająca. Po prostu jest przeciętna.

zjuzju15 | 2014-07-27

Historia o dziewczynie,która po zażyciu ekstazy popada w śpiączkę.Opowieśc o walce o życie tej dziewczyny.

Klaudia Łyczykowska | 2014-05-24

Gdyby nie "polecam ci" przyjaciółki, nigdy nawet nie spojrzałabym na tą książkę, jestem jej wdzięczna, bo jest ona naprawdę warta przeczytania. Bardzo szybko się wciągnęłam, choć na początku jakoś specjalnie do tej książki mnie nie ciągnęło. Piękna historia, aż chciałoby się drugą część. Przeczytałam bardzo szybko. Daje do myślenia.