Truskawkowe pola

Campos de Fresas
978-83-61635-57-4
przygodowa
Maria

Życie jest niczym niczym wielka szachownica i wszystko zależy od tego, jak rozstawimy nasze figury.
Luciana zrobiła fałszywy ruch i jej partia zbliża się do końca...
Czy dzięki desperackiej pomocy przyjaciół będzie mogła grać dalej?

ChoiYoona | 2010-09-26
Przeczytana: 26 września 2010

Gdy skończyłam czytać tą książkę moją pierwszą myślą było : ŁAŁ!!!. Książka wywarła na mnie duże wrażenie i nie myślałam gdy otwierałam tą książkę na pierwszej stronie, że ta historia aż tak mnie wciągnie i nie będę umiała się od niej oderwać...

Truskawkowe pola opowiadają o błędzie, który popełniła jedna nastolatka, która z przyjaciółmi wybrała się na imprezę. Grupka przyjaciół zażyła narkotyki, ale tylko główna bohaterka, Luciana zapadła przez nie w śpiączkę. Historię ich dalszych losów poznajemy z przemyśleń każdego z nich. Poznajemy ich wewnętrzne emocje i wyrzuty sumienia. Gdy okazuje się, że odnalezienie takiej samej tabletki jaką zażyła dziewczyna pomoże powrócić jej do normalnego życia, wszyscy postanawiają znaleźć dilera z tymi tabletkami.

Tytuł nawiązuje do piosenki Beatlesów gdzie występują słowa : Truskawkowe pola już na zawsze. Dziewczyna, która jest w śpiączce musi dokonać wyboru. Wygra to wróci do życia, przegra jej żywot dobiegnie końca...

Książka pokazuje...

Czarny_Turmalin | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Myślałam, że to kolejna tandetna książka o nałogu, jakich nie brak dziś na rynku. "Truskawkowe pola" jednak zaciekawiły mnie już od pierwszych stron swoją niezwykłą formą. Każdy rozdział, każdy nowy wątek rozpoczyna się od konkretnej godziny, co bardzo pomaga przy czytaniu. Moją uwagę przykuło również spojrzenie na wydarzenia z różnych perspektyw.
To, co zachwyca w książce, to sama historia w niej przekazana. Prosta, lecz nie banalna. Zaciekawia, intryguje i zmusza do refleksji.

Domi | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Przed wzięciem się za czytanie tej książki myślałam, że po jej przeczytaniu będę mogła powiedzieć, że wciągnęła mnie i trzymała w napięciu... To fakt, że może się taka wydawać, gdy jest dziewczyna (Luciana) w śpiączce i nie wiadomo, czy się wybudzi. W pewnym momencie aż chciałam odłożyć tą książkę, ale powiedziałam sobie, że mam ją przeczytać do końca i się dowiedzieć czy ta dziewczyna się wybudziła, czy też nie. Oczywiście zakończenie było bardzo przewidywalne, choć co do znalezienia owej tabletki, przez którą Luciana zasnęła, w jednej chwili zwątpiłam. "Truskawkowe pola" nie jest złą lekturą, ale i też nie jest zachwycająca. Po prostu jest przeciętna.

zglonowana nana | 2010-07-18
Przeczytana: czerwiec 2010

Lekka książka mająca za zadanie ostrzec niedojrzałą młodzież (a może i równie niedojrzałych rodziców) przed złem, jakim są narkotyki. Troszkę banalna, starająca się wskazać, co powinno zajmować najwyższe miejsce w życiu każdego młodego człowieka.
Właściwie składa się z samych dialogów, bardzo szybko można ją połknąć.

Tytuł: Truskawkowe Pola
Autor: Jordi Sierra i Fabra
Wydawnictwo: Akapit Press
Ocena: 10/10!

Luciana zrobiła fałszywy ruch i jej partia zbliża się do końca...
Czy dzięki desperackiej pomocy przyjaciół będzie mogła grać dalej?

Przyznaję się od razu - sięgnęłam po tę książkę nie dlatego, że znałam autora i go lubiłam, ani dlatego, że zaciekawił mnie opis. Sięgnęłam po "Truskawkowe Pola", bo zaintrygowała mnie okładka (co, jak wiadomo jest dość złudnym źródłem informacji o książce). Jednak w tym przypadku był to strzał w dziesiątkę. "Truskawkowe Pola" to wyjątkowa powieść. Od pierwszych stron już wiedziałam, że trafiłam na arcydzieło.

"Jeśli odlecisz za daleko, możesz połamać skrzydła.”

O czym jest ta książka? Trudno powiedzieć, bo.. właściwie jest o wszystkim. Nie tylko o problemach młodzieży... (jak to brzmi... brr!), ale także o mediach i o wielu innych ważnych rzeczach....

Katherina87 | 2012-11-22

"Życie jest niczym wielka szachownica i wszystko zależy od tego, jak rozstawimy nasze figury. Luciana zrobiła fałszywy ruch i jej partia zbliża się do końca… Czy dzięki desperackiej pomocy przyjaciół będzie mogła grać dalej? BESTSELLER! 7 milonów sprzedanych egzemplarzy! "

JoAnna | 2013-09-18
Przeczytana: 17 września 2013

Jordi Sierra i Fabra w "Truskawkowych polach" już od samego początku daje czytelnikom mocnego fabularnego kopa. Bohaterów – grupkę młodzieży – poznajemy, gdy dzwonią do rodziców ich koleżanki z przykrą wiadomością. Luciana po "lewym odlocie" wylądowała w szpitalu w stanie śpiączki. Historia toczy się dookoła zawieszonego życia owej młodej dziewczyny. Całość wydarzeń ma miejsce w ciągu jednego dnia.

Autor zafundował czytelnikowi niezwykle ciekawą konstrukcję. Wydarzenia odnosi do konkretnych godzin i osób. Możemy tym samym wejść w psychikę zarówno rodziców bohaterki, każdego z jej przyjaciół, ale także policjanta, dziennikarza czy dilera. W ten sposób jawi nam się pełen obraz sytuacji, której świadkiem nie zostaliśmy. Co więcej, do samego końca nie jesteśmy w stanie niczego przewidzieć. Jordi Sierra i Fabra prowadzi swoich bohaterów w taki sposób, iż każde wydarzenia podczas tej doby może się rozwinąć na wiele sposobów. Wszystko zależy od jednego kroku.

Autor lawiruje nie tylko...

Aisling | 2014-12-08

Najlepsza książka o narkomanii jaką przeczytałam. Co prawda np. książka "My dzieci z dworca ZOO" jest bardzo autentyczna, ale jednak nie ta mi najbardziej przypadła do gustu.

Margaret | 2015-12-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka naprawdę wciągająca, przeczytałam ją w max 2 godziny, ale do tej pory mam w głowie obraz wyobrażonej Lucianny i Loretto...Nie lubię książek o narkotykach, używkach i innych tego typu rzeczach, bo wolę unikać tego tematu. Tym razem czytałam to z takim przejęciem, że...Nawet brakuje mi słów.
Pomimo, że przeczytałam ostatnie zdanie, które wyjaśniało problem nurtujący przez całą książkę, chciałam wiedzieć, jak doszło do rozwiązania, kto się do tego przyczynił itp.
Dlatego polecam wszystkim, wszystkim, wszystkim!

Kózka28 | 2017-02-21

Truskawkowe pole kojarzą mi się z jakimiś słodyczami, owocami lub pracą na zbiorze owoców. Żadne z tych przypuszczeń nie pojawiły się w tej książce. Cała powieść to jeden dzień i określone godziny, które decydują o życiu dziewczyny po zażyciu ,,dropsa'' z księżycem. Minusem opowieści jest wiele imion trudnych do rozpoznania (w obcym języku).