Tajemnicze historie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie

W budce telefonicznej leży mężczyzna w gumiakach. Jest martwy. Co się mogło staća Spróbuj rozwikłać tę i ponad 127 innych fascynujących zagadek!* śledztwo pełne domysłów i fałszywych tropów a zagadki kryminalne* krasnoludki w rzece i olbrzymy w podziemiach a baśniowe zgadywanki* logiczne odpowiedzi na dziwaczne pytania a wśród liczb i zjawisk fizycznych* supertrudne łamigłówki dla wytrwałychW książce spotkasz opowieści o zbrodniczych karłach, dziwnych budowlach w sercu pustyni, zaskakujących wypadkach drogowych... To być może jedyna okazja, by stać się na chwilę dociekliwym detektywem, przenikliwym matematykiem lub wszechwiedzącym mędrcem! Oto pozycja dla wszystkich, którzy lubią trenować umysł lub chcą zainteresować znajomych zabawą w zgadywanki. Odkrywanie sensu w pozornie nielogicznych łamigłówkach to prawdziwa satysfakcja. Tylko stąd można się dowiedzieć, dlaczego dziecko płacze na widok kawałków węgla lub z jakiego powodu dentysta woli leczyć dziesięć otyłych kobiet zamiast jednej szczupłej.

Zagłębiając się w ocenę treści tych zagadek trzeba przyznać, że są bardzo różne i to nie tylko ze względu na tematykę (baśniowe, kryminalne, logiczne). Niektóre z nich infantylne, ale i takie, które wywołają pot na czole, jeszcze inne wzbudzą uśmiech.
Warto osobiście się z nimi zmierzyć, a najlepsza frajda to zabawa w grupie.

KSP | 2013-05-15
Przeczytana: grudzień 2008

Zbiór zagadek najróżniejszego rodzaju. Można bawić się samemu, można w większym gronie :)

książek: 2023
Agata | 2011-07-05

Bardzo fajna pozycja dla lubiących troszkę pogłówkować :)

Ania | 2011-08-14
Przeczytana: 2011 rok

dla lubiących zagadki i takie tam.

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2010 rok