The Master of Rain
literatura angielska, Szanghaj

Szanghaj, lata 20. Szanghaj Bradby ego jest miastem zła, korupcji, zepsucia i zorganizowanej przestępczości. W świetle prawa toczy się tutaj wojna między brytyjskim wywiadem, ulicznymi gangami, sympatykami komunistów i bolszewikami-uciekinierami z Rosji. Brytyjski policjant zostaje zmuszony do przeprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa rosyjskiej prostytutki, wkrótce przekonuje się, że to jedno z wielu podobnych morderstw popełnionych w ciągu ostatnich miesięcy. zaskakujące rozwiązanie, sprytny detektyw, kobiety, seks, przemoc, polityka i tajemnica także rodzinna. Klimat filmu Tajemnice Los Angeles i powieści Chandlera.

esperanza | 2015-05-30

Za dużo wątku miłosnego.