The God of chaos

II wojna światowa, Egipt. Brytyjska Królewska Policja Wojskowa natrafia na serię morderstw popełnionych na wysokich oficerach sztabowych. Ofiary mają wycięty na piersi znak Seta - Boga Chaosu z hasłem "Wyzwolenie". Prowadzący śledztwo major Quinn staje przed pytaniem: czy to morderstwa polityczne popełnione przez sprzyjających Hitlerowi Egipcjan, czy zemsta męża na kochankach żony, czy też...

Prowadzący śledztwo major Quinn staje przed pytaniem: czy to morderstwa polityczne popełnione przez sprzyjających Hitlerowi Egipcjan, czy zemsta męża na kochankach żony, czy też efekt działalności szpiega, tajemniczego Kondora?

W miarę przybywania poszlak okazuje się, że większość z nich świadczy przeciwko Quinnowi i jego żonie. Bohater musi stanąć na głowie, żeby się oczyścić i doprowadzić do ujęcia zbrodniarza. Czy starożytni bogowie egipscy stają do walki po stronie nazistów?

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006]

koliber | 2010-10-04
Przeczytana: lipiec 2010

Lubię kryminały, thrillery, lubię też tzw książki historyczne (wszelkie epoki). Cieszę się więc, że miałam możliwość przeczytania powieści zawierającej te dwa elementy „na raz”. Zawiłe śledztwo o różnych tropach (czy to są zabójstwa polityczne, czy wynikające z rozgrywek szpiegowskich, czy też spowodowane zdradą małżeńską?) toczy się na tle zróżnicowanego etnicznie, ale funkcjonującego pod „opieką” brytyjską Kairu w okresie, gdy do jego bram zbliża się osławiony Lis Pustyni, czyli Erwin Rommel, aby przejąć strategiczne miejsce w tym rejonie – Kanał Sueski. Prowadzący dochodzenie, Joe Quinn, były glina z nowojorskiej policji, obecnie major Królewskiej Policji Wojskowej ma bardzo trudne zadanie – z jednej strony dziwne naciski dowództwa, komplikowanie śledztwa ze strony współpracowników, podejrzenie istnienia szpiega w najbliższym otoczeniu majora, pojawianie się dowodów na udział majora w morderstwach, z drugiej zaś jego osobista tragedia. Pod kołami samochodu, prowadzonego...

Makowa | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016