Śmierć w Jericho

Tłumaczenie: Ewa Jusewicz-Kalter
Cykl: Inspektor Morse (tom 5)
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
The Dead of Jericho
9788374891974
kamk

Inspektor Morse znów nie ma szczęścia w kontaktach z kobietami? Spotkał Annę Scott na przyjęciu, poflirtował z nią przy winie i nigdy więcej nie widział jej żywej. Co gorsza pewien świadek widział go wychodzącego z domu zmarłej kilka godzin przed przybyciem tam policji, zawiadomionej anonimowo o samobójstwie. Stosując jak zwykle niekonwencjonalne metody, Morse zaczyna prywatne śledztwo. Sprawa staje się jeszcze bardziej zagmatwana, gdy w wyniku brutalnego pobicia ginie jeden z sąsiadów Anny. By schwytać przebiegłego i bezwzględnego mordercę, inspektor musi wypić morze piwa i poprosić o pomoc niezawodnego sierżanta Lewisa.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychol0giczne, 2009

źródło okładki: http://www.gwp.pl/7398,smierc-w-jericho-seria-inspektor-morse.html

aneczka_wl | 2014-01-21
Na półkach: Kryminał, Przeczytane, Posiadam

Łatwy, lekki i przyjemny kryminał. Główny bohater inspektor Morse, to troszkę nadużywający alkoholu, apodyktyczny, zrzędliwy policjant. Postać ta, jest także znana z serialu telewizyjnego "Sprawy inspektora Morse'a". Pomimo wielu wad inspektora, powierzane mu są najtrudniejsze sprawy, przede wszystkim morderstw. Jego dokładność, przenikliwość i zaangażowanie zawsze doprowadzają do rozwiązania zagadki.
Nie jest to kryminał najwyższych lotów, ale źle się nie czyta.

haLina | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Kryminał nieco staroświecki - ale to dodaje mu uroku. Trochę zawikłana intryga i zdecydowanie przereklamowany detektyw. Sympatyczna lektura i nic ponadto.

kryloc | 2014-11-03
Przeczytana: listopad 2014

Może być, taki tam kryminał...

| 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016