historia
LubimyCzytać

Monografia poświęcona jest koncepcjom ustrojowym obecnym w polskiej myśli politycznej XX i XXI wieku. Jest zbiorem artykułów powstałych w ramach projektu badawczego.Całość tworzą chronologicznie wydzielone części, z których każda dotyczy innej formy państwowości polskiej: od II Rzeczypospolitej poprzez Polską Rzeczpospolitą Ludową aż po współczesną nam III RP. Taka konstrukcja książki zapewnia czytelnikowi oraz badaczom polskiej myśli politycznej możliwość zapoznania się z szerokim spectrum koncepcji ustrojowych obecnych w każdym z tych okresów oraz porównaniem tendencji charakterystycznych dla każdego z nich.Wśród autorów możemy odnaleźć przedstawicieli takich ośrodków naukowych, jak: Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Toruń, Zielona Góra.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!