Zima pełni księżyca

Okładka książki Zima pełni księżyca Steve Hamilton
Okładka książki Zima pełni księżyca
Steve Hamilton Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex McKnight (tom 2) Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
Alex McKnight (tom 2)
Kryminał z klasą
Winter of the Wolf Moon
Amber
2009-02-04
2009-02-04
Alina Siewior-Kuś

Nie dość, że naprawdę zajmująca, trzymająca w napięciu intryga kryminalna, to jeszcze frapujące opisy mroźnego, tonącego w śniegu miasteczka na pograniczu amerykańsko-kanadyjskim i ciekawa galeria postaci. Naprawdę warto!

Dobry kryminal z klasa majacy swoj mroczny zimny klimat wciaga i szybko sie czyta.

Książki o detektywie Alexie mieszkającym przy granicy z Kanadą w Raju, są po prostu tak klimatyczne,że aż nie można się od nich oderwać. W nich nie chodzi tylko o dobry wątek kryminalny, który zaskakuje i trzyma w napięciu do końca. To właśnie opisy urokliwego miasteczka rodem z "Przystanku Alaska" czyni tę książkę wyjątkową.

Książka jest drugą częścią cyklu, w której głównym bohaterem jest prywatny detektyw Alex McKnight.

Powiem szczerze, że nawet polubiłam głównego bohatera. Idealny to on nie jest i cały czas pakuję się w kłopoty, ale w dobrej wierze.
Po kilkudziesięciu stronach książka wciąga tak, że praktycznie nie można się oderwać.Są też momenty gdzie czyta się mniej lub bardziej przyjemnie. Do takich gładkich momentów można zdecydowanie zaliczyć dużą ilość nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Znajdziemy tu pościgi, porwania, bójki a gdy już nam się wydaje, że wiemy kto stoi za tym wszystkim, autor serwuje nam kolejną niespodziankę. Jest to duży plus, prawie do samego końca nie wiedziałam, kto porwał Dorothy lub gdzie jest ta tajemnicza biała torba.
Polecam :)

"Zima pełni księżyca" to kryminał, który dość dobrze się czyta, wciąga, ale... chyba za bardzo przesiąkłam gęstą atmosferą kryminałów skandynawskich - Mankellem, Larssonem, Lackberg, bo ta książka momentami mnie nudziła i nie zdołała wciągnąć tak bardzo, by zapomnieć o całym świecie. Ma swojego bohatera, dosyć ciekawą akcję, ale nie ma tego "czegoś".Przyznam, że czuję się trochę rozczarowana, ponieważ oczekiwałam więcej.

Fajny kryminał, co prawda lekki że tak napiszę. Główny bohater wpada co raz w tarapaty a że to były prywatny detektyw to trochę dziwne ze daje się podejść, ale i dzięki temu książka jest bardziej ciekawsza. Ogólna ocena dobra zaciekawiła mnie wciągnęła pewne momenty mnie zaskoczyły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie była zła. Chwilami faktycznie trzyma w napięciu, ale chwilami wieje nudą. Nada się na długie, zimowe wieczory.

Pierwszy raz spotkałem się z tak wciągającą książką. Przeczytałem ją bardzo szybko, gdyż ani przez chwilę mnie nie nudziła. POLECAM!

Zapewne niektórzy powiedzą, iż ta książka nie jest tego warta, ale zakochałam się w Raju...

Drugie wydanie pt. "Pod lodowym księżycem". Trzyma poziom.

Drugie wydanie pt. "Pod lodowym księżycem". Trzyma poziom.

• Kryminały
  • 2017