Zima pełni księżyca

Okładka książki Zima pełni księżyca
Steve Hamilton Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex McKnight (tom 2) Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2009-02-04
2009-02-04
Alina Siewior-Kuś

więcej Więcej

Drugie wydanie pt. "Pod lodowym księżycem". Trzyma poziom.

Zapewne niektórzy powiedzą, iż ta książka nie jest tego warta, ale zakochałam się w Raju...

Nie dość, że naprawdę zajmująca, trzymająca w napięciu intryga kryminalna, to jeszcze frapujące opisy mroźnego, tonącego w śniegu miasteczka na pograniczu amerykańsko-kanadyjskim i ciekawa galeria postaci. Naprawdę warto!

1959

Dobry kryminal z klasa majacy swoj mroczny zimny klimat wciaga i szybko sie czyta.

Książki o detektywie Alexie mieszkającym przy granicy z Kanadą w Raju, są po prostu tak klimatyczne,że aż nie można się od nich oderwać. W nich nie chodzi tylko o dobry wątek kryminalny, który zaskakuje i trzyma w napięciu do końca. To właśnie opisy urokliwego miasteczka rodem z "Przystanku Alaska" czyni tę książkę wyjątkową.

Na półkach: , , , ,

Książka jest drugą częścią cyklu, w której głównym bohaterem jest prywatny detektyw Alex McKnight.

Powiem szczerze, że nawet polubiłam głównego bohatera. Idealny to on nie jest i cały czas pakuję się w kłopoty, ale w dobrej wierze.
Po kilkudziesięciu stronach książka wciąga tak, że praktycznie nie można się oderwać.Są też momenty gdzie czyta się mniej lub bardziej...

Pierwszy raz spotkałem się z tak wciągającą książką. Przeczytałem ją bardzo szybko, gdyż ani przez chwilę mnie nie nudziła. POLECAM!

Nie była zła. Chwilami faktycznie trzyma w napięciu, ale chwilami wieje nudą. Nada się na długie, zimowe wieczory.

"Zima pełni księżyca" to kryminał, który dość dobrze się czyta, wciąga, ale... chyba za bardzo przesiąkłam gęstą atmosferą kryminałów skandynawskich - Mankellem, Larssonem, Lackberg, bo ta książka momentami mnie nudziła i nie zdołała wciągnąć tak bardzo, by zapomnieć o całym świecie. Ma swojego bohatera, dosyć ciekawą akcję, ale nie ma tego "czegoś".Przyznam, że czuję się...

Fajny kryminał, co prawda lekki że tak napiszę. Główny bohater wpada co raz w tarapaty a że to były prywatny detektyw to trochę dziwne ze daje się podejść, ale i dzięki temu książka jest bardziej ciekawsza. Ogólna ocena dobra zaciekawiła mnie wciągnęła pewne momenty mnie zaskoczyły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kryminały
  • 2014