Ciało i krew

Flesh and Blood
dzieci, zbrodnia, śmierć
horror

Inne wydania

Pragnąc uratować dzieci, George'a i Lisę, od straszliwego przeznaczenia, ojciec ścina im głowy sierpem. Dzieci odziedziczyły bowiem geny tajemniczych istot, pół ludzi, pół roślin, które odwiedzały w średniowieczu rolników w Europie Środkowej, oferując im urodzaj w zamian za potomstwo. Fragment tkanki chłopca zostaje nielegalnie przewieziony do Instytutu Spellmana, w którym prowadzone są eksperymenty genetyczne na zwierzętach. Zostaje wszczepiony wyhodowanej w instytucie gigantycznej świni. Jednak zwierzę zostaje uwolnione przez ekoterrorystów. Mając zakodowaną psychikę ludzi-roślin sieje śmierć i zniszczenie - wydaje się, że nic nie może jej powstrzymać...

Paco | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Prawdę mówią....
Ciekawość, to pierwszy stopień do piekła.
Capnąłem w bibliotece Mastertona z ciekawości i zjawiłem się w piekle.
Za stary chyba jestem, na takie banialuki. Strony trzeba by przerzucać w rękawiczkach, gdyż upaprane są krwią, potem i odchodami. Sam styl, czy maniera pisarska, jest niezła. Ale już to co pomysłodawca miał na myśłi.... Wie on sam :) I fani. Spróbuję jeszcze coś przedukać, by mieć szerszy obraz wizji twórcy :).
Póki co jednak, idę na ogródek, popatrzeć na zielone.
Aha. Dziś chyba nie tknę wieprzowiny.

książek: 2075
onika | 2014-03-11
Na półkach: Horror/Groza, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2014

Poplątanie z pomieszaniem. Czegóż w tej książce nie ma! Obok średniowiecznej czeskiej legendy o Zielonym Janku i jego towarzyszach, jest i wątek budzących kontrowersje eksperymentów genetycznych, są nawiedzeni ekolodzy, jest spragniony władzy polityk, do tego wrzucono jeszcze artefakt chrześcijański, dziewczynkę wychowaną przez świnie i naukowców, którzy nawet życie oddadzą dla powodzenia eksperymentu, i mnóstwo pomniejszych wątków obyczajowych, z których każdy mógłby posłużyć za kanwę oddzielnej książki. Z reguły z takiego miszmaszu Masterton klei zgrabną całość, która "śmieszy, tumani, przestrasza". Jednak tym razem chyba kleju zabrakło, bo niby historia ma ręce i nogi, ale jakaś taka mało przekonywująca i chaotyczna jest.

Masterton jest bardzo specyficznym autorem. Lubię czytać jego książki, bo lubię się bać i jestem urzeczona tym, jak potrafi wmawiać mi całkiem niemożliwe interpretacje niektórych faktów. Jednak "Ciało i krew" nie jest jego najlepszą książką. Bardziej od...

Poznajemy w tym horrorze Mastertona "Ciało i krew" Georga i Lisę, żeby je uratować przed przeznaczeniem ojciec ścina głowy sierpem.
Dzieci odziedziczyły te geny tajemniczych istot,pół roślin, pół ludzi, które odwiedzają w średniowieczu rolników w Europie środkowej, oferując im urodzaj w zamian za potomstwo.
Prowadzili eksperymenty na dzieciach w Instytucie Spellmana, i również eksperymenty na zwierzętach robili.Cała ta książka świńska, obrzydliwa bardzo jest w sam raz dla osób, które ciekawi połączenie czeskiej legendy, pół człowieka i pół rośliny.
Początek książki zapowiada się interesująco, wątek w książce bardzo mnie zaciekawił, naprawdę wciągający, intrygujący.
Sam w sobie horror Grahama Mastertona udany, nieźle napisany wywołuje dreszcze emocji,dużo dreszczyku grozy ciarki nadal czuje po plecach.
Przeraża,straszy i jest mroczny.
Kolejne moje spotkanie z Grahamem Mastertonem zaliczam do udanych,po prostu godny przeczytania horror straszny, przerażający.
Według mnie to...

kooooooot | 2012-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2012

Miałam problem , z oceną tej książki. Kocham Mastertona , lecz "Ciało i krew" nie zrobiło na mnie , szczególnego wrażenia. Ale od początku. Lubię grozę , a tu jej niestety zabrakło. Całość mnie raczej bawiła , niż straszyła.Duża mnogość wątków i bohaterów.Znajdziemy w niej; świnie po eksperymencie genetycznym, czeską legendę , srebrniki Judasza, ojca zabijającego własne dzieci. Jednak wszystko ładnie razem się łączy. Kolejny plus, to emocje które towarzyszą przez całą książkę w związku z ojcem mordercą. Całość ma swój rytm, który w swoim tempie dąży do zakończenia. Myślę ,że gdyby skupić się tylko na jednym wątku , otrzymalibyśmy niezły horror, a tak mamy komedię z przymrużeniem oka.

| 2011-05-26
Przeczytana: 26 maja 2011

Cóż... Jest to na pewno bardzo niekonwencjonalna książka - to trzeba przyznać. Lecz taką nietypowość nie każdy lubi. Seks, flaki i mistyka - mi osobiście taka mieszanka przypadła do gustu. A jak wiadomo, pan Masterton nie obejdzie się bez wciśnięcia nawet do najbardziej drastycznej i obrzydliwej powieści scen kipiących wręcz erotyką. Ale może akurat to czyni tę książę niepowtarzalną i w pewnym sensie wyjątkową. Nigdy nie czytałam czegoś podobnego. Cały ten wątek o Zielonym Janku wydawał się... po prostu dziwny. Ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Zaintrygowało mnie to. Dobra, pełna przedziwnych i jednocześnie pomysłowych wątków, sytuacji i postaci. Sama koncepcja zmutowanej genetycznie świni z zakodowaną psychiką ludzi-roślin siejącej zniszczenie wydaje się przekomiczna, kiedy słyszy się o tym z ust innych, ale Masterton napisał o tym tak, że wydawało się to mieć sens. Zakończenie mało zaskakujące, bardziej nieprzewidywalna była akcja w samym środku książki. Mimo to jestem skłonna...

ZadokAllen | 2013-12-18

"Ciało i krew" to taki mocny średniak raczej. Nie za bardzo podobał mi się wątek z Kapitanem Blackiem, powieść byłaby lepsza gdyby została osnuta tylko na podstawie legend o Zielonym Janku. Jest kilka śmiesznych motywów np. dziewczyna wychowana przez świnie w chlewie i jej rozmowa z Kapitanem Blackiem pod koniec książki. Rozbawił mnie motyw jakoby w Czechach w X w. uprawiano ziemniaki. Akcja z senatorem i z tą ustawą to najnudniejsza część książki.
Mimo to powieść czyta się całkiem przyjemnie, jeśli ktoś nie przepada za Mastertonem to raczej książka mu nie podejdzie

Klaudia | 2015-09-28
Przeczytana: luty 2015

Jest to pierwsza książka Grahama Mastertona po którą sięgnęłam. Wśród jego książek na półce w bibliotece nie mogłam się zdecydować, którą wybrać pierwszą więc wzięłam pierwszą lepszą i to właśnie była ta książka.
Już sam początek okazał się naprawdę wciągający co rzadko zdarza się w kryminałach. Zawsze czekałam na rozwój akcji aż mniej więcej do połowy książki. Natomiast tutaj pierwszy rozdział i już akcja. Morderstwo dzieci zostało opisane dokładnie, aż ciarki przechodziły po plecach. Książka wplatała w siebie mityczne postacie Zielonego Janka. Opisy są tak dokładne, że można sobie wyobrazić jakby te postacie istniały naprawdę. Ciekawe też według mnie jest to, że nie tylko w tej książce jest opowieść o tych dzieciach ze zła krwią i Zielonym Janku, ale także wplata się opowieść o zmutowanej świni co akurat nie przemawiało do mnie. Jest to książka, która nie kończy się szczęśliwie tak jak inne. Tutaj natomiast pod koniec postacie umierają. Bardzo polecam tą książkę. :)

aklerre | 2011-10-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cud, geniusz spisany na kartach książki. Naprawdę wspaniały, porażający horror - po przeczytaniu tego utworu przez rok bałam się sięgnąć po niego po raz drugi, jednak przemogłam się. A muszę dodać, że nie należę do ludzi, któzy czegokolwiek się boją - oj, nie. Jednak 'Ciało i krew' wywarło na mnie spore wrażenie. Masterton napisał to tak realistycznie, iż myślałam, że akcja rozgrywa się tuż obok mnie, tuż pod nosem, a Zielony Wędrowiec idzie prosto pod moje drzwi...

michall_1985 | 2015-11-15
Przeczytana: luty 2005

Cudownie przerażająca powieśc,tajemniczy gen dziedziczony jest z pokolenia na pokolenie.
A świta słowiańskiego upiora sieje postrach...

Powieśc ma wszystkie cechy,które lubię u Mastertona,groza,okrucieństwo,tajemnice,ostry seks.

Polecam wszystkim fanom autora,którzy nie mieli okazji czytac tej pozycji.Moim zdaniem jedna z najlepszych tego autora.

LuPo12 | 2013-07-22
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W mojej opinii Graham Masterton jest autorem specyficznym. Jedne z jego książek są dobre, inne dziwne, a jeszcze inne po prostu słabe. Jest jednak jeszcze jedna kategoria jego książek, a mianowicie zmarnowany potencjał. I do tej ostatniej właśnie zalicza się książka "Ciało i krew".
Fabuła zapowiada się ciekawie. A mianowicie, ojciec postanawia zabić swoje dzieci co udaje mu się w większym stopniu. Usprawiedliwia tą decyzję tym jakoby były one przeznaczone pogańskiemu bóstwu urodzaju. Sprawą tą postanawia zająć się sceptycznie do tego nastawiony detektyw, który jednak z biegiem czasu coraz bardziej przekonuje się do jego teorii.
Muszę przyznać bez bicia że fabuła prezentuje się bardzo ciekawie. No niby było już parę takich historii jak to rodzic zabija swoje dzieci, chcąc je chronić przed nadprzyrodzonym złem, ale tutaj historia prezentowała się intrygująco, poruszając wątki legend pogańskich bóstw.
A przynajmniej było do momentu kiedy na scenę wkroczył drugi bohater książki i jego...