Rock. Żywa historia. Ilustrowana encyklopedia: albumy, artyści, kultowe utwory

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
LubimyCzytać

Ilustrowana encyklopedia albumów, artystów i najlepszych piosenek!W albumie m.in. Elvis Presley, The Sex Pistols, Led Zeppelin, Muse, Radiohead, Coldplay, The White StripesTa książka jest wspaniałym kompendium wiedzy i historii muzyki rockowej, przeznaczonym dla wszystkich fanów. Wybierz się w muzyczną podróż śladami rock’n’rolla!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Karolina | 2016-02-11
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Jako fanka muzyki rockowej musiałam mieć tę pozycję w swoich zbiorach.
Ujęła mnie przede wszystkim jej szata graficzna, wielkość (nie jest to typowy rozmiar książki) oraz to, że przedmowę stanowi jeden z moich gitarowych idoli-Brian May, czyli fundament brzmienia zespołu Queen, od którego zaczęła się moja miłość do rock'n'rolla.
Jak wygląda na tym tle jej zawartość?
Z tym trochę gorzej. Opisy wykonawców poszczególnych dziesięcioleci (podoba mi się pomysł wydzielenia książki na poszczególne dziesięciolecia i przypisany do każdego z nich krótki cytat wybranego artysty) są po prostu monotonne, nudne.
Niezbyt również pasuje mi do tytułu książki np. Lady Gaga, która również jest w niej zamieszczona-"Rock. Żywa historia". Lady Gaga i rock? Naprawdę? Wymieniona wokalistka to niestety nie jedyny przypadek.
Ocena "dobra" tylko dlatego, że pozycja ma wspaniałą szatę graficzną (a muszę przyznać, że szata graficzna nie jest dla mnie zbytnio istotna,ale tutaj mamy do czynienia z wyjątkiem...