Okładka książki Terminalny mróz

Albatros
typ
papier
Ag2S
6,3 (82 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Alaska, Federalna Strefa Chroniona, lodowe pustkowie za kręgiem polarnym. W nieczynnej od pół wieku wojskowej bazie Fear przebywa sponsorowana przez sieć telewizyjną grupa naukowców, analizująca zjawisko globalnego ocieplenia. Podczas badań natrafiają na prehistoryczne zwierzę od tysięcy lat zamrożone w lodzie. Wstępne oględziny ujawniają, że okaz należy do gatunku nieznanego dotąd nauce… Dla stacji telewizyjnej to okazja jedna na milion! Do Fear przybywa ekipa filmowa, która ma nakręcić program dokumentalny. Wbrew protestom naukowców, sponsorzy domagają się wydobycia zwierzęcia z lodu i rozmrożenia go na żywo – przed kamerami, i dopinają swego. Ku ogólnej konsternacji, w noc przed szeroko nagłośnioną emisją programu, cenny okaz znika bez śladu… W atmosferze narastających podejrzeń i oskarżeń o sabotaż, jeden z badaczy wysnuwa szaleńczą teorię – a jeśli zwierzę ożyło? Już wkrótce budząca wybuchy śmiechu hipoteza zyskuje ponure potwierdzenie…

źródło opisu: Albatros

źródło okładki: Wydawnictwo Albatros

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

„Terminalny Mróz” to kolejna samodzielna powieść Childsa, ponownie zamykająca grupę ludzi w odosobnieniu. Alaska, baza wojskowa umieszczona za kręgiem polarnym. Dzięki sponsoringowi stacji telewizyjnej, do nieczynnej od lat bazy przybywa grupa naukowców. Mają prowadzić badania nad globalnym ociepleniem. Podczas badań odkrywają zamrożone w lodzie prehistoryczne zwierzę, z gatunku nieznanego nauce. Na miejsce przybywa, zachwycona odkryciem ekipa telewizyjna, która – wbrew protestom naukowców – postanawia wyciąć zwierzę z lodu i rozmrozić je przed kamerami. Tymczasem, tuż przed emisją znalezisko znika. Szef stacji podejrzewa sabotaż, kiedy jednak ginie pierwszy człowiek, musi zmienić zdanie. Giną kolejne ofiary, wszystkie dosłownie rozszarpane na strzępy. Wychodzi na jaw, że pięćdziesiąt lat wcześniej na stacji w niewyjaśnionych okolicznościach zginęła ekipa naukowców. Czy więc wszyscy muszą podzielić los tragicznie zmarłych sprzed laty?
Child opiera się na solidnym researchu, podobno je...

Roland | 2014-02-12
Przeczytana: 09 lutego 2014

Lincoln Child znany jest jako współautor książek o agencie specjalnym Pendergaście. Wspólnie z Douglasem Prestonem napisali sporo książek. Od paru lat Lincoln Child zaczął wydawać samodzielnie książki. „Terminalny Mróz” jest jedną z nich. Książka można rzec posiada zarówno swoje słabe, ale również mocne strony. Ogólnie można powiedzieć, że jest dobra.

Na Alasce grupa naukowców przebywa w nieczynnej od lat bazy wojskowej Fear. Ekspedycja naukowa finansowana jest przez stację telewizyjną. Paleoekolog Evan Marshall wraz z pozostałymi naukowcami badają skutki globalnego ocieplenia. Niespodziewanie dokonują zaskakującego znaleziska. Znajdują zamrożone w lodzie, nieznane nauce stworzenie. O tym fakcie szybko dowiaduje się stacja telewizyjna, która postanawia nie tylko nakręcić dokument, ale również wydobyć zwierzę z lodu i je rozmrozić. Baza naukowa odżywa, tłum ludzi przybywa, aby zrealizować program. Tymczasem przed emisją programu zwierzę znika. Czyżby ożyło? Zaczynają ginąć ludzie....

Gośka | 2012-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Akcja książki rozgrywa się na Alasce w byłej bazie wojskowej. Pewna stacja telewizyjna sponsoruje badania nad globalnym ociepleniem i wysyła do nieczynnej bazy kilku naukowców.W trakcie badań natrafiają na jaskinię,w której znajdują zamrożone zwierzę.Powiadamiają stację o swoim odkryciu i tym sposobem zapoczątkowują cyrk medialny. Zjeżdżają się gwiazdy telewizji dokumentalnej,wycinają bryłę lodu wraz ze zwierzęciem i planują wielkie show.Jednak z tych planów niewiele im wychodzi,gdyż zwierzak nagle znika. I zaczynają ginąć ludzie.

Fabuła książki jest dosyć prosta.Zamknięta przestrzeń, grupa ludzi i nieznana siła,która ich po kolei morduje.Sporo ociekających krwią opisów,lecz jak dla mnie nie było tej atmosfery grozy.Ale ja jestem wybredna,więc może inni poczują dreszcz strachu czytając o skradającym się w ciemnościach potworze jak ze snów.

Jak w każdej tego typu książce mamy paru bohaterów,którzy pod wpływem stresu nie wpadają w panikę i są gotowi się poświęcić.I mamy paru tępaków,kt...

moho123 | 2013-02-27

Już po przeczytaniu streszczenia z tyłu książki oraz zobaczeniu wewnątrz olbrzymiej czcionki miałem obiekcje czy aby powieść ta jest warta mojej uwagi. No cóż zaznajomiony już dobrze z twórczością tego autora i zawsze zadowolony z jego prozy sięgnąłem po jego nowe dzieło, które niestety nie jest niczym wielkim.
Tematyka książki jest jakby inspirowana filmem COŚ i próbuje dorównać klimatem RYTUAŁOWI który Child napisał wspólnie z Prestonem. Obaj panowie piszą wspólnie z dużym powodzeniem przeważnie o perypetiach pewnego agenta FBI.
Termalny mróz jest napisany na siłę i bez polotu. Postacie nieciekawe a ich zachowanie przewidywalne jak i cała akcja. Całkowity brak zaskoczenia i zwrotów akcji oraz szybkiego tempa całkowicie zabija tą książkę. Ze stron wieje nudą i niczym więcej.

kaśka | 2012-12-13

Nie wiem w czy tkwi zachwyt tą książką. Normalna sensacja z dużą ilością naukowych szczegółów i przewidywalnym zakończeniem. Zdecydowanie wolę książki duetu Preston, Child.

Emisia09 | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Hmm..przeczytałam bardzo szybko jednak książka ta nie wywarła na mnie większego wrażenia. Fabuła nawet wciągająca, lecz słabe tempo akcji i jak dla mnie trochę za dużo fantastyki..cóż tego autora nie zaliczę do moich ulubionych;P Tylko dla fanów!!

inkaa2000 | 2014-04-16
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Nie podobała mi się... Taka trochę naciągana. <<trochę" to chyba mało powiedziane...

fiszboniasty | 2012-11-13

Pierwsza książka Childa którą przeczytałem i dzięki której miałem ochotę sięgnąć po następne.

Regalia | 2013-04-12
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nastawiłam się, że będę straszona, krew będzie bryzgać fontannami, a ludzie nie przestaną krzyczeć. Mile zaskoczyło to, że ... że tutaj nie ma brutalnego zabijania. Podejście do hm, śmierci kogoś, opisu tego, co pozostało (po walce/zabawie z kotem) jest bardziej medyczne niż masakryczne, a to dobrze, gdyż nie lubię zbytecznej brutalności.

Dokładny opis miejsc, wręcz detaliczny. Zestawienie postaci -dupków, lowelasów, beztroskich, przerażonych, wiecznie poszukujących teorii spiskowych, zbiór ciekawych charakterów. I znów potwierdziło się to, co sądzę o Władcach - ukryjmy sprawę, zamknijmy usta, kilkanaście lat temu nic się nie stało...

Krystyna | 2011-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Pomysł niezły, ale trochę zabrakło tempa, do którego przyzwyczaiły mnie inne książki Childa.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica