Odlot

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wicked!

Dwie szkoły, które dzieli przepaść...Bagley Hall, może nieco zbyt żywiołowa, ale wciąż podnosząca poziom szkoła prywatna, której uczniami są dzieci najsławniejszych osobistości, wpada w tarapaty. Hengist Brutt-Taylor, jej charyzmatyczny dyrektor, wie, iż szkoła ma szansę na ogromne ulgi podatkowe tylko pod warunkiem, że będzie działać na rzecz społeczności lokalnej. Dlatego też wpada na pomysł, by podzielić się jej doskonałym zapleczem z miejscową szkołą średniąLarkminster Comprehensive, znaną jako Larks, co jednak, jak zdaje sobie sprawę, pociąga za sobą częste spotkania z Janną Curtis, młodą, zadziorną i bardzo atrakcyjną nową panią dyrektor Larks, której celem jest uratować szybko podupadającą szkołę przed katastrofą. Janna staje przed beznadziejnym zadaniem: zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wymykają się spod kontroli... Wkrótce uczniowie Larks zaczynają uganiać się za ponętnymi, długonogimi dziewczętami z Bagley, w czasie wycieczki szkolnej demolują walijski zamek, a nauczyciele i rodzice uczniów Bagley wpadają w popłoch...

Monika | 2014-01-13

Gruba, ale Czyta się szybko i ( o dziwo )przyjemnie!.Książka napisana jest językiem prostym, młodzieżowym bez żadnych górnolotnych wtrąceń.
Sama fabuła, jest dość płytka. Jeśli ,ktoś jest czytelnikiem wymagającym , chce wynieść coś z przeczytanej książki, zachwycić się losem bohaterów, bądź wysnuć jakieś wartościowe wnioski - to lepiej niech po "Odlot" nie sięga.
Fabuła opiera się na perypetiach młodzieży z dwóch różnych szkół, prywatnej - do której uczęszczają dzieci pochodzące z bogatych rodzin, oraz publicznej - która skupia dzieci z zwykłych rodzin, często zmagającymi się z jakimiś problemami. Tok wydarzeń czasem śmieszy, czasem zachwyca, a czasem chce się płakać ( bynajmniej nie ze wzruszenia).

psztymucella | 2015-12-08

Jilly Cooper to jedna z moich naj, naj najulubieńszych autorek brytyjskich - tym bardziej żałuję, że polski wydawca poza "Pandorą" zdecydował się na wydanie tylko i wyłącznie tej pozycji - moim zdaniem najsłabszej ze wszystkich (no, może poza ostatnią - Jump!), która jednak także nie została przetłumaczona na język polski).
Mimo to - jak to u Jilly - zawsze, także i tu, zachwyca lekki styl i barwność postaci. Polecam, chociaż kto może i ma dostęp - radziłabym raczej przeczytać dawniejsze pozycje, przede wszystkim Riders i Rivals.

inkaa2000 | 2016-04-12
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Na kolana to mnie nie rzuciło... Trochę ,,przegadana"

Mefistofeles | 2012-08-12

Książka przyciągnęła moją uwagę, mimo, że tego typu powieści nie zaliczam do swoich faworytów.
Nie była nudna, moralizatorska i przewidywalna, autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dwa kontrastujące ze sobą światy. Dzieciom z biednej, wynędzniałej dzielnicy przyszło zetknąć się z uczniami Bagley Hall - elitarnej, prywatnej szkoły. Ich perypetie i przygody pochłaniałam z wypiekami na twarzy.
Polecam wszystkim na ponure, dłużące się wakacyjne dni - na pewno poprawi Wam humor.

Kami | 2012-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2012

Szaleństwo :) opowieść barwna, zabawna i kolorowa. Pełen misz masz różnorodnych bohaterów, których ilość trudno spamietać. Niby o szkole ha! a w tle co chwilę zaskakują seksiki i inne perwersje ;) Zakończenie pożarłam i żałuję że to tomisko się skończyło. Bravo dla autorki za pomysł!

Martyna | 2011-11-13

Rewelacyjna! Wciągająca, zabawna, nie wspominając już o tym, że obłędnie długa! Uwielbiam grube książki, gdzie z bohaterami można się zaprzyjaźnić, a ta właśnie taka była. Polecam :)

blackjack96 | 2011-01-27
Przeczytana: 2009 rok

świetna.kupiłam na wakacje i nie mogłam się od niej oderwać.po kilku dniach nie miałam co robić:)

Beata | 2011-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Niespecjalnie spodobała mi się ta pozycja... Nawet jej do końca nie doczytałam... Może to z powodu zbyt rozwlekłej fabuły, może z jakiegoś innego, sama nie wiem... Ale pomimo obiecującego opisu książki, mnie nie przypadła do gustu ta historia. Po prostu.

| 2010-08-23
Przeczytana: 2009 rok

Och jak ja długo tą książkę męczyłam. Nie wywarła nam nie zbyt wielkiego wrażenia, z początku strasznie nudna, mimo to późniejsza akcja się rozkręca i to mi się najbardziej podobało.

Agasia | 2012-01-05
Przeczytana: sierpień 2011

Książka jest po prostu świetna! I choć katowałam ją przez tydzień, to zdecydowanie było warto. Naprawdę zabawna ;D