Odlot

Zysk i S-ka
2009-01-01
2009-01-01
Katarzyna Krawczyk
obyczajowa odlot miłość szkoła śmiech humor

Na kolana to mnie nie rzuciło... Trochę ,,przegadana"

Na kolana to mnie nie rzuciło... Trochę ,,przegadana"

Jilly Cooper to jedna z moich naj, naj najulubieńszych autorek brytyjskich - tym bardziej żałuję, że polski wydawca poza "Pandorą" zdecydował się na wydanie tylko i wyłącznie tej pozycji - moim zdaniem najsłabszej ze wszystkich (no, może poza ostatnią - Jump!),która jednak także nie została przetłumaczona na język polski).
Mimo to - jak to u Jilly - zawsze, także i tu, zachwyca lekki styl i barwność postaci. Polecam, chociaż kto może i ma dostęp - radziłabym raczej przeczytać dawniejsze pozycje, przede wszystkim Riders i Rivals.

Mimo to - jak to u Jilly - zawsze, także i tu,...

Gruba, ale Czyta się szybko i ( o dziwo )przyjemnie!.Książka napisana jest językiem prostym, młodzieżowym bez żadnych górnolotnych wtrąceń.
Sama fabuła, jest dość płytka. Jeśli ,ktoś jest czytelnikiem wymagającym , chce wynieść coś z przeczytanej książki, zachwycić się losem bohaterów, bądź wysnuć jakieś wartościowe wnioski - to lepiej niech po "Odlot" nie sięga.
Fabuła opiera się na perypetiach młodzieży z dwóch różnych szkół, prywatnej - do której uczęszczają dzieci pochodzące z bogatych rodzin, oraz publicznej - która skupia dzieci z zwykłych rodzin, często zmagającymi się z jakimiś problemami. Tok wydarzeń czasem śmieszy, czasem zachwyca, a czasem chce się płakać ( bynajmniej nie ze wzruszenia).

Fabuła...

dziwna, czasami ciężko się czyta i cholernie gruba ale dosyć fajna

dziwna, czasami ciężko się czyta i cholernie gruba ale dosyć fajna

Książka przyciągnęła moją uwagę, mimo, że tego typu powieści nie zaliczam do swoich faworytów.
Nie była nudna, moralizatorska i przewidywalna, autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dwa kontrastujące ze sobą światy. Dzieciom z biednej, wynędzniałej dzielnicy przyszło zetknąć się z uczniami Bagley Hall - elitarnej, prywatnej szkoły. Ich perypetie i przygody pochłaniałam z wypiekami na twarzy.
Polecam wszystkim na ponure, dłużące się wakacyjne dni - na pewno poprawi Wam humor.

Szaleństwo :) opowieść barwna, zabawna i kolorowa. Pełen misz masz różnorodnych bohaterów, których ilość trudno spamietać. Niby o szkole ha! a w tle co chwilę zaskakują seksiki i inne perwersje ;) Zakończenie pożarłam i żałuję że to tomisko się skończyło. Bravo dla autorki za pomysł!

Książka jest po prostu świetna! I choć katowałam ją przez tydzień, to zdecydowanie było warto. Naprawdę zabawna ;D

Rewelacyjna! Wciągająca, zabawna, nie wspominając już o tym, że obłędnie długa! Uwielbiam grube książki, gdzie z bohaterami można się zaprzyjaźnić, a ta właśnie taka była. Polecam :)

"Odlot" to odlotowa książka, opowiadająca o perypetiach młodej dyrektorki szkoły i jej uczniów. Polecam.

Niespecjalnie spodobała mi się ta pozycja... Nawet jej do końca nie doczytałam... Może to z powodu zbyt rozwlekłej fabuły, może z jakiegoś innego, sama nie wiem... Ale pomimo obiecującego opisu książki, mnie nie przypadła do gustu ta historia. Po prostu.

• Przeczytane 2015
  • Posiadane nieprzeczytane
  • Sprzedam/wymienię
  • W domowej biblioteczce;)
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Odlot