Okładka książki Dżuma w Breslau

Dżuma w Breslau

Autor:
Cykl: Eberhard Mock (tom 5)
wydawnictwo
W.A.B.
typ
papier
6.96 (1559 ocen i 70 opinii)

Opis książki

Eberhard Mock powraca. Bohater kultowego już cyklu kryminałów Marka Krajewskiego jeszcze raz zmierzy się z mrocznymi tajemnicami dawnego Breslau. Wrocław, lata 20. ubiegłego wieku. Dwie prostytutki przyjmują nietypową ofertę. Wkrótce potem policja znajduje ich zwłoki – podczas schadzki dziewczyny zostały uduszone, a oprawca wyłamał im przednie zęby. Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock, zn...

Wrocław, lata 20. ubiegłego wieku. Dwie prostytutki przyjmują nietypową ofertę. Wkrótce potem policja znajduje ich zwłoki – podczas schadzki dziewczyny zostały uduszone, a oprawca wyłamał im przednie zęby. Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock, znany ze swojej sympatii do kobiet lekkich obyczajów. Niespodziewanie role się odwracają i ścigający staje się ściganym… W tym samym czasie pewien mężczyzna o miętowym oddechu, dając do gazety ogłoszenie z kondolencjami dla rodzin ofiar, usiłuje nawiązać kontakt z potężnym tajnym bractwem. Warunkiem przystąpienia do grupy jest zamordowanie „człowieka-śmiecia” i udowodnienie sw

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=558

Polecamy

Opinie czytelników
Bożena | 2014-07-09
Przeczytana: lipiec 2014

Marek Krajewski ponownie wprowadza nas w atmosferę półświatka, brudnych interesów, układów i zależności panujących w latach 20 ubiegłego stulecia w tytułowym Breslau.

Jest rok 1923, nadwachmistrz Eberhard Mock zajmuje się sprawami obyczajowymi w IV decentracie Policji w Breslau.Ten bezkompromisowy policjant, borykający się ze swoimi słabościami - alkoholizmem i niepohamowaną chucią - marzy o karierze w wydziale kryminalnym. I tak w pewien upalny, czerwcowy dzień, kiedy to nadwachmistrz Mock korzysta z atrakcji podrzędnego domu rozpusty, zostaje wezwany przez radcę kryminalnego do zidentyfikowania dwóch brutalnie zamordowanych prostytutek. Wydawałoby się, że jest to szansa dla Mocka ale czy na pewno? W wyniku wnikliwego śledztwa okazuje się, że na narzędziu zbrodni są odciski palców nadwachmistrza. Kto próbuje go wrobić i o co właściwie chodzi? Tą zagadkę rozwiąże sam Eberhard Mock korzystając ze swojej niekonwencjonalnej i mało etycznej metody - metody imadła.

Bardzo polecam!!! Mar...

Magdalena | 2014-03-28
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2014

To pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam mam do niej mieszane uczucia. Nie podobał mi się za bardzo charakter nadwachmistrza Mocka i te ludziki z maskami upodabniającymi ich do ptaków. Denerwowało mnie to. Głównie jest to opowieść o perypetiach Mocka i tego jak zostaje we wszystko wrobiony. Streszczając swoje odczucia co do książki napiszę tak: przeciętna. Może inne książki tego autora będą lepsze.

W Breslau jak zwykle mrok, krew, wóda i brutalna siła a do tego tajemnica, która wymaga rozwikłania już od pierwszych stron. Wrocław już nigdy nie będzie taki sam :)

Amadea | 2013-10-24
Przeczytana: 2012 rok

Pyszny kąsek dla Wrocławian i tych,którzy znają Wrocław.To jedna z zalet tej książki,jak i innych z tej serii.Ta oprawa i tamten świat,i bardzo łatwo można przemieszczać się po czasami pełnych mroku ulicach z niemieckimi nazwami i miejscach,w których bywa Eberhard Mock.Autor miał świetny pomysł na całą tą serię kryminalnych zagadek i wydarzeń.Podobnie jak "Koniec świata w Breslau", "Śmierć w Breslau",jak i "Widma w..."świetnie się czyta z dreszczykiem emocjii i ciekawością,co będzie dalej.Postać Eberharda Mocka od początku intrygująca.Tym nie znającym Wrocławia też polecam,bo kryminały bardzo dobre.

Patrycja | 2014-01-13

Dżuma w Breslau jest pierwszą książką M.Krajewskiego jaką przeczytałam.
Muszę przyznać,że zaczynając ten krymiał spodziewałam się dużo pewnie przez to że czytałam wiele pochlebnych opinii o autorze.Nie rozczarowałam się książka jest ciekawa,zaskakujace rozwiazania i zwroty akcji podtrzymują ciekawość,przyznać musze ze były momenty kiedy gubiłam sie w akcji.Z pewnościa mogę powiedzieć,że sięgne po kolejna ksiązke tego autora.

ania | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

To kolejna ksiazka pana Krajewskiego przeczytana przeze mnie I kolejny raz chyle czola za budowanie klimatu niemieckiego Wroclawia w latach 20tych ubieglego wieku. Dzieki ogromnej wiedzy I umiejetnosciom literackim autora, czulam sie, jakbym przechadzala sie uliczkami tamtegoz Breslau. Fabula kryminalu oczywiscie tez niezla, ale jednak cenie pana Krajewskiego przede wszystkim za klimat jego powiesci.

Olala | 2010-04-24
Przeczytana: 14 kwietnia 2010

Krajewski jak zwykle zagłębił się w mroku i pokazał Wrocław od ciemnej strony.Klimacik dla lubiących mocne wrażenia.

TALAjestem | 2014-06-07

Niemiecki Wrocław w latach 1923-24.
Mock marzy o awansie i przeniesieniu do wydziału kryminalnego będącego pod skrzydłami Heinricha Muhlhausa. Jednak nadal będąc jedynie nadwachmistrzem spisuje prostytutki i ich alfonsów.

W mieście dochodzi do masakrycznego morderstwa dwóch prostytutek. Zostają one znalezione nagie w niedwuznacznej pozycji z wyłamanymi siekaczami w mieszkaniu zdezorientowanego kaleki - radcy kolejowego Scholza. W sprawę zamieszany zostaje Mock. Ma za zadanie ustalić tożsamość kobiet. Wtem okazuje się, że na narzędziu zbrodni - pasku, za którego pomocą zostały uduszone prostytutki, znajdują się odciski... samego Eberharda Mocka.

Zazwyczaj już przy okazji postaci Mocka zostajemy wprowadzeni w klimaty zagadkowych praktyk okultystycznych, religijnych czy też sekt. Tym razem mamy do czynienia z mizantropami - ludźmi, którzy w odróżnieniu do filantropów, nienawidzą ludzi i mają za zadanie "eliminację" wszelkich niepotrzebnych społeczeństwu ludzi z marginesu: zwyr...

psotka2112 | 2012-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2012

Ach, te kryminały! Niby wiadomo, jakie będzie zakończenie, a czyta człowiek jak głupi. Ale "Dżumą..." mnie Krajewski zainspirował. Pora na założenie kolejnego stowarzyszenia!

jossie | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 listopada 2013

Kiedy kilka lat temu sięgnęłam po pierwszy kryminał Krajewskiego - zapamiętałam tylko świetną akcję, charakterystycznego bohatera i chęć na więcej. Po te więcej właśnie sięgnęłam i czuję się rozczarowana. Przede wszystkim wulgarnością bohatera,do którego prawie w żadnym momencie nie czułam sympatii. Wulgarnością książki, tym, że wszystko sprowadza się do seksu, dziwek i chlania. W miarę rozwoju akcji ten wulgaryzm zmniejszał się, albo po prostu przestałam go zauważać... Jednak tym razem pozostaje wrażenie, ze nie mam ochoty na więcej. Przynajmniej na razie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto