O chlebie. 45 przepisów na wypieki drożdżowe i na zakwasie

Wydawnictwo: Full Meal
O chlebie. 45 przepisów na wypieki drożdżowe i na zakwasie
chleb, kulinaria, white plate
Kasiszon

Książka zawiera 45 przepisów na chleby, bułeczki i inne wypieki. A także porady autorstwa Elizy Mórawskiej (autorki bloga www.whiteplate.com). Zdjęcia wykonał Krzysztof Kozanowski, którego kulinarne fotografie znane są czytelnikom magazynu USTA. W książce znajdują się też porady techniczne, jak piec, jak przygotować zakwas, jak uniknąć najczęstszych błędów. Przepisy i porady są przeplatane historiami z życia autorki.

źródło opisu: http://sklep.ustamagazyn.pl/

źródło okładki: http://sklep.ustamagazyn.pl/

Patrycja k | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Jeśli ktoś chce zacząć piec chleb i nie wie jak się ma do tego zabrać, to polecam tę książkę. Muszę jednak ostrzec, że autorka nie wyjaśniła wielu kwestii związanych z produkcją własnego zakwasu. Owszem z książką zaczynałam go tworzyć i z laboratoryjną dokładnością dokaramiać. Niestety zabrakło mi wielu informacji w książce co do dalszego postępowania z zakwasem, żeby go nie zabić, żeby był aktywny itp. Książka zachęca do pieczenia samodzielnego, ale to nie jest taka prosta sprawa nawet jeśli autorka uważa inaczej. Przepisy fajne, próbuję po kolei z różnym skutkiem.

PannaMigotka | 2015-12-27
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia
Przeczytana: 2016 rok

Piękna i klimatyczna książka pozwala na upieczenie domowego pieczywa nawet przez osoby początkujące. Pozycja zawiera przepisy zarówno na chleby jak i drobne pieczywo, na drożdżach lub zakwasie. Książka też zawiera wiele cennych informacji na temat składników i akcesorii jak i podpowiada dlaczego dany wypiek mógł się nam nie udać. Jednak ponownie jak w przypadku innych pozycji tej autorki, jeżeli ktoś jest bardziej zaawansowany w temacie albo oczekuje bardzo wyszukanych i egzotycznych połączeń to może się zawieźć.