Piekielnie Twarda Sztuka. Ćwiczenia i Dieta dla Zuchwałych.

Tłumaczenie: Jakub Małecki
Wydawnictwo: Sine Qua Non
The Badass Body Diet
sport
Kathy Feel

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER „Pewnego dnia poznałam żołnierza Marines, a on pokazał mi nagranie, na którym jakieś dziewczyny podciągały się na drążku, robiły przysiady i zarzucały sobie sztangi na barki. Były wspaniale zbudowane, wyrzeźbione i niebywale silne. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Chciałam mieć takie ciało jak one. Chciałam mieć taki tyłek jak one. Chciałam ćwiczyć tak jak one. To...

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER

„Pewnego dnia poznałam żołnierza Marines, a on pokazał mi nagranie, na którym jakieś dziewczyny podciągały się na drążku, robiły przysiady i zarzucały sobie sztangi na barki. Były wspaniale zbudowane, wyrzeźbione i niebywale silne. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Chciałam mieć takie ciało jak one. Chciałam mieć taki tyłek jak one. Chciałam ćwiczyć tak jak one. To były zawodniczki CrossFit. Zapragnęłam być jedną z nich. I w końcu się nią stałam — a nawet kimś znacznie więcej”.

Utytułowana zawodniczka i trenerka CrossFit® Christmas Abbott przedstawia autorską metodę na zdobycie wymarzonej sylwetki. Jej dieta i plan treningowy nadadzą twojemu ciału idealne kształty.

Przez wiele lat Christmas borykała się z problemami odżywiania i słabością do używek, nie akceptowała swojego wyglądu. Jej przygoda z CrossFitem® rozpoczęła się w Iraku, gdzie pracowała w służbach cywilnych – to żołnierze pokazali jej, czym są ćwiczenia i zdrowy tryb życia.

W Piekielnie twardej sztuce Christmas kruszy mit zdrowej figury typu „gruszka”, tłumaczy, jak szybko spalić tłuszcz dzięki odpowiedniemu planowi żywieniowemu, przedstawia prosty plan treningowy kształtujący pośladki, które są kluczem do wypracowania pięknej sylwetki. W przeciwieństwie do większości twórców „uniwersalnych” diet i podręczników treningowych Abbott, w oparciu o doświadczenia z setkami klientek w siłowniach CrossFit®, rozróżnia cztery rodzaje osób odchudzających się. Dostosowuje swój program do potrzeb kobiet, wskazując cele pozwalające zmaksymalizować efekty diety i treningu.

Pośladki to twoja najsilniejsza partia mięśni – a także jedna z najpiękniejszych.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl

źródło okładki: http://www.wsqn.pl

Anna | 2016-06-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Jeśli pragniecie poznać sposób na piękne ciało w trzydzieści dni, dostosowany do wymarzonego typu sylwetki - ta jest książka dla Was!

,,Piekielnie twarda sztuka” to poradnik oparty na zasadach racjonalnego odżywiania i zdrowego fizycznego wysiłku. Utytułowana zawodniczka i trenerka Crossfit zdradza tajemnice swojego sukcesu i udowadnia, że zbijanie wagi nie musi polegać na ciągłych głodówkach. Opracowała skuteczny plan odżywiania, który pozwalał na zrzucenie zbędnych kilogramów bez odmawiania sobie dobrego jedzenia.

Głównym założeniem diety jest skupienie się na kształtowaniu pośladek, a także dbaniu o kondycję całego ciała. W książce znajdziemy zarówno produkty spożywcze, których należy unikać, jak i przepisy, ćwiczenia i wartościowe rady. Ponadto poszczególne rozdziały urozmaicono prawdziwymi historiami osób, które zmieniły swoją wagę i sposób na życie.

Poradnik napisany przez Christmas Abbott jest bardzo motywujący do pracy nad sobą. Warto się z nim zapoznać!

literanna.pl

Nie poddawaj się, niezależnie od wszystkiego

Zazwyczaj wzbraniam się przed tego typu poradnikami. Przejrzałam już kilka i żaden mnie nie porwał, nie zwrócił mojej uwagi na dłużej, nie zachęcił do działania. Dlaczego? Większość z nich opisywała trudne, niewygodne dla mnie ćwiczenia. Diety, które były w nich opisywane, po prostu mnie od siebie odrzucały. Nie jem wielu rzeczy i ciężko mi się pod tym względem wbić w jakąkolwiek dietę, poza tym, mój tryb życia nie pozwalał mi na stosowanie wyszukanych przepisów z trudno dostępnymi i drogimi składnikami. Poza tym nie miałam na to nigdy czasu. W zeszłym roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Postanowiłam sprawdzić ten przewodnik pod kątem żywieniowym. Zastanawiał mnie również dobór ćwiczeń, odpowiadający kobiecie po ciąży i porodzie.

Christmas Abbott postanowiła napisać książkę, jakiej jeszcze nie było. Większość poradników treningowych...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Lato to czas, w którym każdy z nas chce mieć zgrabną figurę, wysportowane ciało, aby okazale się prezentować. Christmas Abbott udziela porad dziewczynom, kobietom, ale do przeczytania tej książki głównie skłoniła mnie motywacja tej kobiety i chęć treningów zaszczepionych przez nagranie pewnego żołnierza marines. Żołnierz ten pokazał jej film, na którym dziewczyny podciągały się na drążku, zarzucały sobie sztangi. Były to zawodniczki CrossFit. Ich ciała były wspaniale zbudowane - właśnie to wszystko było bodźcem do działania dla Christmas.

Na czym polega ów CrossFit, o którym mowa? To program treningu kondycyjnego oraz siłowego, gdzie ćwiczenia wykonujemy intensywnie i bez przerw. Jak się można domyślić po tematyce książki, znajdziemy w niej motywujące hasła a także rady na temat żywienia, które muszę przyznać są dość szczegółowe - ale o to właśnie chodzi. Znajdziemy tu także wiadomości na temat cellulitu, nadwagi i diety. Autorka stara się także obalić mity na ten temat tkwiące w...

Agnieszka Pilecka | 2016-05-27

"Piekielnie twarda sztuka” to piekielnie dobra książka. Potrafi zmotywować do działania nawet tych, którzy nie byli nastawieni na żadne działanie, a jedynie chcieli ją przeczytać z ciekawości. Ta ciekawość bardzo szybko doprowadziła mnie do końca lektury, ale też myśli o początku nowego, odmienionego życia. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale wiem jedno. Jest to jedna z lepszych (o ile nie najlepsza) książek o tematyce około sportowej, z jaką miałam do czynienia. W tej chwili nie wiem, czy coś jest w stanie jej dorównać!

Cała recenzja na: http://agapilecka.pl/blog/piekielnie-twarda-sztuka-christmas-abbott-maggie-greenwood-robinson/

Kamila | 2016-07-13

"Piekielnie twarda sztuka" to pozycja dla kobiet chcących zmienić swój styl życia. Przeznaczona dla osób, które chcą mieć szczupłe, ale przede wszystkim jędrne, silne, pozbawione cellulitu, ładne ciało, chociaż nie wiedzą konkretnie jak się za to zabrać. Autorka krok po kroku radzi jak się odżywiać i jak ćwiczyć, żeby uzyskać atrakcyjną sylwetkę i pozbyć się efektu "skinny fat", tak jak pomogła licznym kobietom, których opinie możemy także przeczytać na łamach tej książki.

Zacznę od tego, że "Piekielnie twarda sztuka" to szalenie pozytywna książka, z której bije niezwykła energia autorki, motywująca do działania. Od razu widać, że Christmas Abbott to osoba pełna pasji i zaangażowania w to co robi.

Książka podzielona jest na kilka części o różnej tematyce. We wstępie znajdziemy parę słów o samej autorce. Christmas Abbott to miłośniczka crossfitu, jedyna kobieta w załodze mechaników NASCAR i właścicielka siłowni. Samo to sprawiło, że poczułam się zaintrygowana jej osobą i zaczęłam...

Justyna Lenk | 2016-07-16

Ideał kobiecego ciała, jaki nieustannie lansują media, niejedną z nas wpędził w kompleksy. Pozbawione wiary w siebie, szukamy idealnej i szybkiej diety. Ta często doprowadza do wyczerpania, wiąże się również ze znienawidzonym efektem jo- jo. Jak się okazuje, aby odchudzanie wcale nie musi oznaczać drakońskich głodówek i morderczych ćwiczeń na siłowni. Christmas Abbot udowadnia, że zdrowy tryb życia i odpowiednia gimnastyka nie muszą nadwyrężać naszych sił. Czy już zżera Cię ciekawość?

Christmas Abbot doświadczyła problemów z odżywianiem, objadała się chemią i fastfoodami, nie stroniła również od używek. Gdy, za namową matki, wyjechała pracować w Iraku, jaj kondycja rażąco odbiegała od wojskowych standardów, co mogło na nią ściągnąć nie lada zagrożenie. Wtedy nastąpił przełom. Christmas postanowiła radykalnie zmienić swój styl życia, zaczynając od zmiany nawyków żywieniowych i odstawienia używek. W niedługim czasie odkryła crossfit. Obecnie jest mistrzynią tej dyscypliny. Wzięła...

Fitfemme | 2017-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Uwielbiam książki sportowe. O tak. Jak zobaczyłam tę książkę to jedyne co przykuło moją uwagę to tytuł. Inny niż wszystkie. Uznałam, że warto zobaczyć. CrossFitem interesuję się od niedawna więc uznałam, że warto zobaczyć.

Co tam znalazłam?

No na temat CrossFitu nie wiele, ale za to dieta bardzo precyzyjna i akurat będąc ostatnie w wielkiej kropce z samą sobą uznałam, a spróbuję. Od 2 dni stosuję dietę Christmas i wierzcie lub nie, ale wydaje się być restrykcyjna a wcale taka nie jest! Czuję się syta i nie mam ochoty na słodycze ani nic. Wydaje mi się, że to strzał w 10! W końcu jakieś sensowne wiadomości i autorka nie boi się ostrego języka co jeszcze bardziej mi się podoba. Przeczytałam w 1 dzień i na kolejny już się stosowałam.

POLECAM!

wielopokoleniowo | 2016-09-16

www.wielopokoleniowo.pl

Nie przepadam za różnymi poradnikami, czy to dotyczącymi stylu życia, czy też traktujących o najlepszych dietach bądź też przedstawiających ćwiczenia, jakie powinno się wykonywać, aby cieszyć się swoim wymarzonym ciałem. Nie trafiają do mnie takie książki. Wiem, jak żyć, wiem, co powinnam robić, aby życie było szczęśliwe, wiem też, jakie posiłki są zdrowe, a czego powinno się unikać. Książki dotyczące fitnessu i ćwiczeń zwykle przekartkowuję, stwierdzając, że połowa z przedstawionych ćwiczeń byłaby dla mnie niewykonalna, zbyt skomplikowana lub nie dla mojej aktualnej kondycji. Poza tym, nie mam problemów z wagą, a jeśli chciałabym mimo wszystko bardziej schudnąć, mój organizm nie robi mi z tym problemów ;-)

Dlaczego więc sięgnęłam po tę książkę?
Skusiło mnie to, że:

- nie chodzi w niej głównie o to, aby zgubić zbędne kilogramy (choć to przy okazji również ma się dziać), tylko celem jest przede wszystkim ładne wyrzeźbienie ciała. Cellulit stać się ma...

Isztar | 2016-06-10
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Książka zawiera mnóstwo przepisów, choć niektóre mogą być kosztowne w wykonaniu, gdyż nie wszystkie produkty są ogólno dostępne. Sama sporo przepisów wykonałam i musze przyznać, że dania były naprawdę smaczne – nawet nie spodziewałam się, że tak mi zasmakują.

Kolejna część książki to część dotycząca samego treningu. Tu znajdziemy plany treningowe, oraz świetnie wyjaśnione ćwiczenia wraz z fotografiami przedstawiającymi jak dane ćwiczenie wykonać. Z tej części skorzystałam najwięcej. Wiele ćwiczeń dołożyłam do swojego normalnego treningu i szczerze mówiąc już po dwóch tygodniach widzę efekty! Choć ćwiczenia skupiają się głównie na dolnych partiach ciała (pośladki, nogi) to wykonując ćwiczenia poprawnie angażujemy całe ciało.

Podsumowując książkę Christmas Abbot musze przyznać, że wniosła w moją codzienność wiele dobrego. Publikacja jest idealna dla każdej kobiety, która chce rozpocząć przygodę z ćwiczeniami i zdrową dietą. Wiele pomocnych wskazówek znajdzie tu każda kobieta....

Alice007 | 2016-06-01
Przeczytana: maj 2016

Świetna książka. Po przeczytaniu jestem cała zmotywowana do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Zaprezentowana dieta jest łatwa w przestrzeganiu i bardzo elastyczna. Ćwiczenia dokładnie pokazane i opisane na zdjęciach. Duży plus za szybkie i smakowite przepisy. Od dziś jestem wielką fanką Christmas Abbott!!