Leczenie dietą. Wygraj z candidą!

Wydawnictwo: Pascal
youstyna

Walcz z kandydozą! Kolejna książka autora bestsellerowego „Jaglanego detoksu”. Jeżeli od dłuższego czasu trapią cię niepokojące objawy, w tym częste znużenie, spadki energii, wychłodzenie organizmu, zapalenia układu moczowego, przewlekle infekcje, bóle mięśniowe i stawowe, wypryski i egzemy skórne, stany lękowe i depresyjne, alergie pokarmowe, problemy trawienne oraz brak koncentracji, a...

Walcz z kandydozą! Kolejna książka autora bestsellerowego „Jaglanego detoksu”.

Jeżeli od dłuższego czasu trapią cię niepokojące objawy, w tym częste znużenie, spadki energii, wychłodzenie organizmu, zapalenia układu moczowego, przewlekle infekcje, bóle mięśniowe i stawowe, wypryski i egzemy skórne, stany lękowe i depresyjne, alergie pokarmowe, problemy trawienne oraz brak koncentracji, a leczenie farmakologiczne nie przynosi żadnych efektów, to nie zwlekaj tylko zacznij od zmiany stylu życia i zastosuj program Anty Candida.

Oprócz inspiracji kulinarnych, znajdziecie tu informacje dotyczące rozpoznania i leczenia kandydozy w oparciu nie tylko o moją praktykę ale również o medyczne publikacje znanych ekspertów. W książce znajdziecie przepisy na łatwe do przygotowania śniadania, obiady i kolacje oraz dodatkowa tabela produktów dopuszczonych w programie, z których w opisanych fazach można przygotować sobie dowolne potrawy.

Od wydawcy:

"Dieta zamiast alergologa, kardiologa, a nawet psychiatry? Marek Zaremba przekonuje, że wszystko jest możliwe."
Agnieszka Sztyler-Turovsky, Onet

"Kandydoza, choroba wywołana drożdżakami, to prawdziwe wyzwanie dla medycyny, ponieważ coraz częściej nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu. Kiedy tabletki zawodzą, ratunkiem jest zmiana diety i stylu życia. Polecam!"
Iza Radecka, redaktor naczelna miesięcznika "Zdrowie"

źródło opisu: http://www.empik.com/leczenie-dieta-wygraj-z-candi...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/leczenie-dieta-wygraj-z-candi...»

Karina | 2018-11-06

Uwielbiam tą książkę jak i samego autora.
Korzystam z przepisów od prawie dwóch lat i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się przygotować tak aromatycznych i LEKKICH dań.
Wzmianki o Bogu i wierze da się po prostu pominąć (na podstawie opinii sama dość długo się zastanawiałam czy ją kupić).
Ponadto muszę wspomnieć iż dzięki restrykcyjnemu stosowaniu się do książki Pana Marka mój partner, który miał dosyć poważne objawy przerostu Candidy wyzdrowiał i czuje się świetnie.

Polecam każdemu kto choć trochę interesuje się zdrowym odżywianiem!

zglonowana nana | 2018-07-19
Przeczytana: lipiec 2018

"... na co wskazują liczne badania."
"O tym pisałem w swojej książce Jaglany detoks."

To dwa najczęściej powtarzające się zdania, jakie przeczytacie w tej książce. Czasami nawet dwa razy na jednej stronie.
Może jestem na to bardzo wyczulona, a może po prostu informacje zawarte w tej książce nie różnią się niczym od tych wyszukanych w internecie. Po co więc przepłacać?

Little_insane | 2018-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2018

Książka pięknie wydana. Mnóstwo zdjęć dobrej jakości i przyjemnych dla oka. Wszystko opisane przystępnym językiem. Jest trochę przydatnych informacji, choć myślałam, że dowiem się więcej. Minus za zbyt częste wtrącenia dot. wiary w Boga itd. Plus za ilustracje i ciekawe przepisy.

zmichal | 2017-09-22

Kompletne podejście do tematu walki z candidą, głównie za pomocą odżywiania. Brakuje mi jednak bardziej szczegółowych informacji na temat tego jak stosować np. olejek z oregano itp.
Tak więc książka opisuje temat całościowo, ale często w ogólnikach, jednak dla chcącego drążyć temat na pewno będzie to kompendium wiedzy.

Razi mnie trochę, ze autor próbuje wpleść w akapity tej w sumie bardzo wartościowej publikacji ideologie swojej religii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sfera duchowa i emocjonalna jest niezwykle ważna w odzyskiwaniu zdrowia, ale nie można sprowadzać jej do danej religii.

Interesująca książka. Przystępna, zrozumiała treść. Podobnie jak moi przedmówcy twierdzę, że autor niepotrzebnie okazuje na kartach książki swoją bogobojność. Jednak pisanie o Bogu, miłości w trzeciej część książki nie jest aż tak rażące jak w drugiej. Tam był przesyt.
Książkę uważam za wartościową i ciekawą. Polecam ją każdej osobie, która interesuje się zdrowym trybem życia lub chce coś zmienić w swojej diecie lub ma jakieś kłopoty zdrowotne.
Jestem wręcz zachwycona wszystkimi trzema książkami tego autora.

Piotr Sawicki | 2017-01-16

Tak jak poprzedników raziło w oczy to, że autor trochę za bardzo wczuł się w rolę mentora dla młodych. Wkradł do książki liczne nawiązania religijne i duchowe. Niekoniecznie jest to ze sobą spójne a dla osoby która szuka tylko informacji czysto rzeczowych raczej irytuje. Suma Sumarum bardzo dobre źródło informacji na naszym biednym rynku wydawniczym w temacie kandydozy, jest jeszcze jedna pozycja "Nie daj się zjeść grzybom Candidia" do której zresztą Zaremba się często odnosi. Tamta pozycja jednak sponsorowana najprawdopodobniej przez firmę Walmark w której autor sugeruję zakup jej produktów celem wyleczenia. Bardzo fajne przepisy chyba za to największy plus.

Asassini | 2017-01-07

Kupiłem zachęcony niską ceną w biedronce. Dzięki tej książce odkryłem fantastyczne nasiona czarnuszki siewnej, które pomogły w alergii i grzybicy.

Liwia17 | 2016-12-01

Książka zawiera wiele interesujących porad dotyczących leczenia uporczywej i trudnej do zdiagnozowania choroby jaką jest kandydoza. Potrawy przyrządzone według przepisów zamieszczonych w książce są zdrowe i smaczne ( co nie zawsze idzie w parze).Dieta przy kandydozie jest bardzo restrykcyjna, więc byłam pozytywnie zaskoczona, że po wykluczeniu szeregu podstawowych produktów żywnościowych można przyrządzić smaczny posiłek. Polecam tę książkę nie tylko osobom, które walczą z kandydozą ale również osobom, które chcą się zdrowo odżywiać.
Minusem książki są częste odwołania autora do Boga. W Książce, która jest poradnikiem nie powinno poruszać się tematyki religijnej.

contessina | 2016-10-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Wspaniałe kompendium wiedzy na temat walki z zażartym i trudnym przeciwnikiem - candidą. Na polskim rynku nie ma lepszej pozycji wydawniczej traktującej o leczeniu kandydozy. Lektura w dużym stopniu ułatwiła mi prowadzenie diety, zawiera doskonałe wskazówki i ciekawe przepisy. W połączeniu z książką "Jaglany detoks" stanowi świetne źródło informacji w temacie żywności naturalnej.

Sonya | 2016-07-13

Na moją ocenę znacząco wpłynęła irytacja, jaką zapewniły niespodziewane dla mnie wtrącenia autora dotyczące jego wiary - czy aby na pewno poradnik (swoją drogą całkiem udany) z zakresu dietetyki jest dobrym miejscem na rozważania o tematyce religijnej? Książkę w moich oczach ocaliły całkiem ciekawe przepisy, pod tym względem polecam ją miłośnikom zdrowej kuchni :)