Na zdrowie

Zwierciadło
2016-11-16
2016-11-16
przepisy odżywianie jedzenie

Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Zioła na talerzu Zofia Cudny, Marta Dymek, Lara Gessler, Tomasz Jakubiak, Samar Khanafer, Daria Ładocha, Grzegorz Łapanowski, Marieta Marecka, Marianna Medyńska, Eliza Mórawska-Kmita, Andrzej Polan, Paweł Sacha, Maia Sobczak, Jerzy Sobieniak, Tomasz Woźniak
Zioła na talerzu Zofia Cudny, Marta ...

Pięknie wydana i ciekawa książka. Przepisy pełne pasji i dobrego smaku. Bardzo polecam jako prezent każdemu miłośnikowi naturalnej i zdrowej kuchni.

Pięknie wydana książka o zdrowym odżywianiu, produktach niezbędnych w każdej kuchni, sposobie ich przyrządzania i doprawiania. Oczywiście znalazły się tutaj przepisy na śniadania, obiady i desery, a wszystko lekkie, smaczne i dietetyczne. Bardzo lubię w przepisach Elizy Mórawskiej, że nie są one na siłę wyszukane. Mają w sobie dużo prostoty, a przy tym nie są banalne. Do tej pory udało mi się wykorzystać zaledwie kilka z nich, ale myślę, że zostaną one ze mną na dłużej.

Bardzo dobry poradnik zdrowego odżywiania.

Bardzo dobry poradnik zdrowego odżywiania.

Tworząc poprzedni wpis o książce kulinarnej, otrzymałam komentarz, którego autorka jest pod wrażeniem, że w dobie internetu, książki "kucharskie" wciąż się sprzedają (Ola pozdrawiam!). Stwierdzenie nie do odrzucenia, ale w przypadku takich pozycji, jak Na zdrowie, w pełni do wytłumaczenia :)

Eliza Mórawska jest światu znakomicie znana za sprawą bloga White Plate, jak również szeregu żywieniowych publikacji (O jabłkach, O chlebie, White Plate). Jej przepisy bazują na składnikach naturalnych, ale tym, co mnie osobiście do niej przyciąga, jest jej osobowość oraz dbałość o szczegóły. Każda z jej książek to czysta przyjemność obcowania z drukiem i papierem, a przepisy.... zresztą niech wybrane receptury przemówią same za siebie.

Na zdrowie to kuchnia równowagi odwołująca do smaków zapamiętanych z dzieciństwa. Jej celem jest zachęcenia nas do gotowania w domu, do świadomego wybierania składników. Eliza małymi krokami wprowadza nas do świata zdrowego żywienia i muszę przyznać, że robi to bardzo skutecznie.

Budowa książki jest do bólu klasyczna: praktyczne rady, urządzenia, zapasy, które warto zrobić, a następnie przepisy, podzielone na poszczególne pory dnia. Z gruntu nic innowacyjnego, ale cała magia ukryta została w wydaniu - w jakości papieru, gramaturze, formacie...

Nie da się podważyć argumentu, że wszystko jest lub wkrótce będzie w Internecie, jednak przyjemności obcowania z papierem, nic nie zastąpi.

Eliza Mórawska jest światu znakomicie znana za sprawą bloga White Plate, jak...

Dla mnie rewelacja. Piękna i klimatyczna książka pełna prostoty i spokoju. Przepisy proste, smaczne, bez udziwnień i kombinowania na siłę. Jednak jeżeli ktoś szuka czegoś odkrywczego i bardzo zaskakującego to nie polecam. Przepis na gzik czy pieczone warzywa lub jabłka z piekarnika raczej nie zrewolucjonizuje jego kuchni. Natomiast dla osób takich jak ja, bardzo ostrożnie podchodzących do kulinarnych eksperymentów i nie lubiącej nowości będzie to idealna pozycja.

• Kuchnia
  • Kulinarne
  • Kuchnia
  • 2017
  • Posiadam (ebook)

Dodaj cytat z książki Na zdrowie