Blondynka nad Gangesem

Wydawnictwo: Edipresse
Lady_B

W książce Blondynka nad Gangesem Beata Pawlikowska przekonuje, że Indie są trudne do zrozumienia i opisania, przez co są wyjątkowe. To świetna szkoła nie tylko podróżowania, ale i życia, która uczy nowego sposobu myślenia, tolerancji i szacunku do tego, co nieznane. Beata Pawlikowska zawsze podróżuje z aparatem fotograficznym, kamerą i notatnikiem. Podczas wyprawy do Indii, na kilku tysiącach...

Beata Pawlikowska zawsze podróżuje z aparatem fotograficznym, kamerą i notatnikiem. Podczas wyprawy do Indii, na kilku tysiącach zdjęć i kilkunastu filmach udokumentowała otaczającą ją codzienność. Dzięki nowoczesnej technologii powstały wirtualne galerie najlepszych fotografii i dodatkowych materiałów wideo, które przeniosą czytelnika w świat opisany w książce. Te specjalnie przygotowane materiały multimedialne można obejrzeć dzięki aplikacji Tap2C.

źródło opisu: http://www.empik.com/blondynka-nad-gangesem-pawlik...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/blondynka-nad-gangesem-pawlik...»

Robert | 2019-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2019

Książka tej autorki wpadła mi w ręce przez przypadek. Zwykle nie zaczytuję się w literaturze podróżniczej ani poradnikach turystycznych. "Blondynka nad Gangesem" to w gruncie rzeczy opowieść p. Pawlikowskiej o jej osobistych przeżyciach podczas miesięcznej wycieczki do Indii. Dzieli się ona z czytelnikiem swoimi spostrzeżeniami na temat tego kraju i zamieszkujących go ludzi, a nade wszystko skupia się ona na własnych przeżyciach. Naiwność autorki - która sama sobie otwarcie przypisuje tę cechę - wplątała ją w kabałę, która stała się bazą do opisania przeżyć w Indiach.

Tomik ten czyta się szybko, ponieważ narracja utrzymana jest w stylu rozmowy z czytelnikiem. Autorka osiągnęła m.in. to poprzez częste zwroty w kierunku czytelnika redukujące dystans. Opowieść nie wymaga dużego skupienia, jest łatwa w odbiorze. Proste, wręcz infantylne rysunki autorki zamieszczone w książce dobrze korespondują z treścią i stanowią krótkie podsumowania ważniejszych z epizodów wyprawy. Innym...

Agacha | 2019-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Czasem coś smakuje, ale gdy spróbuje się czegoś innego, można zobaczyć, że tamte potrawy są smaczniejsze. Tak też mam z panią Beatą i jej książkami. Przez lata zaczytywałam się w jej pozycjach, ale potem sięgnęłam po innych autorów. Stwierdziłam, że kiedyś owszem, pani Pawlikowska pisała o krajach i ludziach na innych kontynentach, teraz raczej są to poradniki psychologiczne z elementami podróżniczymi. Sięgam więc po nią już tylko z sentymentu.

Anna | 2019-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Wspaniale spędzone godziny z panią Beatą. Lekka i dowcipna wręcz opowieść o przygodzie z Indiami. Dwie rzeczy, o których bez przerwy myślę po wysłuchaniu audio. Pierwsza, że jednak operacja na otwartym mózgu jednak w pewnym sensie się dokonała, a druga myśl, że wcale do Indii nie chciałabym pojechać.

radek6666 | 2018-10-28

Nie zawsze podróż jest pełna przygód i przeżyć, ale z każdej można sobie wyciągnąć wnioski i nauki na przyszłość swojego życia. Pani Beata na pewno takowe wyciągnęła. My też możemy, chociaż nie ma obowiązku. Czyta się sprawnie, szybko i miło, jak to pisanie tej autorki.
Według mnie kilka życiowych nauk do zastosowania na co dzień.

tuten | 2018-10-08
Przeczytana: 14 września 2018

+ Ciekawie opowiedziane
+ W moim przypadku - audiobook czyta autorka, co dodaje autentyczności
+ Bardzo pozytywne nastawienie autorki do świata
-/+ Miejscami nieco naiwne ale przez to zabawne
- Dużo treści o tematyce medytacji i o działaniu w zasadzie sekty

LARGO | 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Beata opisuje co ją spotkało, czego doświadczyła i czego się nauczyła dzięki pobycie w Azji... fajna, niecodzienna opowieść o sposobie życia, zachowaniu i tradycji mieszkańców Indii, przy okazji opis medytacji - sekty, która ma coś dać, a dusi... bardzo dobra książka, polecam... a nóż kiedyś znajdę się w Indiach i skosztuje placka z gorącą ciecierzycą i z radością wypowiem: pycha! :)

Daria | 2018-04-22
Na półkach: Przeczytane, Przesłuchane
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Słabo, Pani Beato!
Dużo powtórzeń, mało konkretów...

KasiaM | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to pierwsza książka Beaty Pawlikowskiej, z jaką się zatknęłam.
Nie jest to książka zła, ale oczekiwałam więcej informacji o samych Indiach. Chciałam podróżować z nią poprzez zdania książki. Niestety zabrakło mi opisów samego Gangesu, nie było ich dużo. Poza tym niech nikt nie kopiuje niebezpiecznego sposobu, w jaki pani Beata podróżuje. Łapałam się za głowę, jak wkraczała do miejsca, w którym miała się wyciszyć i oddawała wszystkie swoje rzeczy, w tym telefon, pieniądze i paszport.

ElViento | 2018-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 18 lutego 2018

Jak dla mnie to są dwie książki w jednej. Początek i koniec oddają klimat Indii, uroki zakątków oraz zasady funkcjonowania kraju. Środek na temat obozu medytacyjnego jest zły. O ile opis początków obozu i warunków w nim panujących był w porządku, tak dalsze powtórzenia były zbędnym wypełniaczem. Kilkadziesiąt stron utyskiwania nad tym samym. W dawniejszych książkach było więcej przygód i ciekawostek. W obecnych zbyt wiele rozważań i prywaty o poglądach Autorki. Trochę szkoda, bo podróżniczy klimat gaśnie przygnieciony manifestacją Pawlikowskiej. Mam nadzieję, że było to spowodowane charakterystyką Indii a nie spadkiem formy pisarki.

Magda | 2017-12-02
Przeczytana: 24 listopada 2017

Zdecydowanie ciekawsza byłaby dla mnie ta książka, gdyby autorka skupiła się tylko na opisaniu podróży i przygód z nią związanych.