Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie

Wydawnictwo: G+J
978-83-7596-424-0
Matacz

Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie to niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego na krańce świata dosłownie i w przenośni. Autor przedstawia swój dziecięcy rejs do Danii i Maroka, młodzieńczą podróż po Europie, na Spitsbergen, Grenlandię, biegun północny i południowy, Kilimandżaro, Atlantyk, Pustynię Gibsona w Australii, absolutnie wyjątkowy wyjazd z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na bieguny Ziemi, „Z Polą przez Polskę” i zimowy spływ Wisłą. Miłość, wiara i nadzieja, wzloty i upadki, determinacja, siła i słabość człowieka w sytuacjach ekstremalnych – o tym pisze. I jak niemożliwe staje się możliwe.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

an-kra | 2018-08-17

Lubię takie książki, które wciągają mnie w zupełnie nieznane rejony. Korci mnie powtórka z tej lektury, a to mi się nie zdarza.

onika | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, Z podróży, Ebooki
Przeczytana: lipiec 2017

O Marku Kamińskim wiele słyszałam, ale nigdy nie sięgnęłam po jego książki. I chyba dobrze się stało, bo mam wrażenie, że „Warto podążać za marzeniami…” to taka esencja wszystkich dotychczasowych publikacji polarnika. Kamiński ewidentnie ma gen włóczykija, który sprawia, że nie boi się najbardziej zuchwałych planów wcielać w życie. Przy czym do każdej wyprawy rzetelnie przygotowuje się fizycznie, technicznie i intelektualnie. Ma świadomość niebezpieczeństw, jakie mogą czekać na każdym ze szlaków i nie lekceważy natury. Mimo poważnego podejścia do tematu i tak w każdej z jego wypraw zdarzały się jakieś nieprzewidziane wypadki.

Ciekawe dla mnie były zwłaszcza fragmenty notatek sporządzanych podczas ekspedycji. Dobitnie pokazują, że tak naprawdę największym wrogiem człowieka jest to, co siedzi mu w głowie. Setki kilometrów do przejścia, wkoło pustka, niesprzyjające warunki atmosferyczne, a w tym wszystkim człowiek z celem, zmagający się z ciężarem rzeczy potrzebnych do przeżycia,...

casjus | 2016-07-11
Przeczytana: 29 czerwca 2016

szacunek za realizowanie pasji; forma taka sobie...

arven1989 | 2016-02-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 52/2016
Przeczytana: 12 lutego 2016

Niech będzie, polecam przeczytać tym, którzy nie znają dzienników ani innych książek Kamińskiego, to trochę usystematyzuje jego wyprawy, bo opowiada o swoich początkach aż do roku 2010. Ja również dowiedziałam się, paru rzeczy których nie wiedziałam wcześniej, ale spore fragmenty omijałam bo już je znam z innych publikacji, na moje szczęście nie czytałam bloga, po kilku rozdziałach jest odnośnik do sieci lub innych publikacji.
AUTORZY NIE POWINNI CZYTAĆ tego co napisali, musiałam się raz zmusić żeby znowu zacząć słuchać, co innego słuchać prelekcji na żywo co innego czytania wierszy, lub prozy w 99% proc spotkanych przypadków przeze mnie to katorga.

vexlubo | 2016-01-21
Na półkach: Przeczytane, Przesłuchane
Przeczytana: 21 stycznia 2016

dała wielką, ogromną górę radości !!!

brak mi słów którymi mógłbym opisać moje uznanie i szacunek dla PPana Marka.
nie wiem co napisać.

jego postawa i jego "droga" jest facynująca.

PS: TW Leonie, życzę Ci abyś uczył się życia analizując życie najlepszych - czyli m.in. Pana MArka

allison | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Poznałam tę książkę w formie audiobooka, niestety czytanego przez autora. Piszę "niestety", gdyż pan Marek - który dobrze pisze - wypada fatalnie jako lektor. Nie wszyscy nadają się do tej roli i dlatego najlepiej powierzyć ją sprawdzonym aktorom.

A treść? Tu jest znacznie lepiej i być może gdybym przeczytała papierową książkę, moja ocena byłaby wyższa.
Na pewno ciekawe i intrygujące są wspomnienia autora z wielkich wypraw. Podziwiam takich ludzi z pasją, tym bardziej, że sama nigdy nie odważyłabym się na zdobywanie bieguna północnego czy pokonywanie australijskiej pustyni. Lubię podróże, ale nie ekstremalne. Te wolę poznawać z kart książek i filmów:).

Marek Kamiński interesująco opowiada o przygotowaniach do wypraw i ich przebiegu, o walce z samym sobą i różnymi przeciwnościami przyrody. Często cytuje fragmenty swoich dzienników podróżnych, dzięki czemu mamy okazję poznać jego wrażenia spisywane na gorąco, nieraz w pośpiechu, lapidarnie, ale zawsze z emocjami i podziwem dla...

Lilia Światła | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Niezwykle cenne były dla mnie nie tyle opisy wypraw, co stanów egzystencjalnych, samozaparcia, ukierunkowania na cel i wiary w możliwość realizacji. Prawdziwa szkoła życia, słuchania i przezwyciężania siebie.

magia78 | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2015, Audiobooki
Przeczytana: 27 grudnia 2015

222/2015 (A), czyta autor

Lidia | 2015-02-07
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Niesamowita książka. Razem z Autorem trenujemy, wędrujemy przez Grenlandię, zdobywamy bieguny, przepływamy Atlantyk, przemierzamy Pustynię Gibsona, płyniemy kajakiem ponad 1000 km Wisłą. Towarzyszymy Jasiowi Meli w jego polarnych wyprawach. Pokonujemy ból, zmęczenie, żyjemy w harmonii z naturą, zachowujemy wobec niej pokorę. Odnosimy sukcesy, ponosimy porażki. Jest niebezpiecznie, możemy już nie wrócić, ale ciągniemy kilkudziesięciokilogramowe sanki i idziemy…

Ani | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

„Jesteśmy w kosmosie i lecimy w nim” Stanisław Lem

Po przeczytaniu kilka dni wcześniej „Biegunów..” bez wahania sięgnęłam po kolejną książkę Kamińskiego. Autor daje tu biograficzne świadectwo, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Życie jest podróżą, a każdy rozdział to udowadnia. Czy to na biegunach, czy na wyprawie z Jasiem Melą, czy na Pustyni Gibsona, czy też spływając kajakiem po Wiśle - parafrazując polarnika - "człowiek jest tym, co w życiu pasjonującego robi".