The Fault in Our Stars

Okładka książki The Fault in Our Stars John Green
Okładka książki The Fault in Our Stars
John Green Wydawnictwo: Penguin Books Ekranizacje: Gwiazd naszych wina (0201) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Penguin Books
2013-01-03
2013-01-03
Ekranizacje:
Gwiazd naszych wina (0201)
Inne

Co mogę powiedzieć… Wyciskacz łez. Chociaż książkę czytałam naprawdę dawno - to tak jak gdzieniegdzie już wspomniałam - oprócz premier chciałabym zamieścić tutaj też recenzję książek, które były dla mnie ważne w jakimś okresie czasu lub od których zaczęłam swoją pasję do książek. Ta młodzieżówka właśnie jest jedną z nich, wydanie z 2014 roku więc … 10 lat temu.. A jakby to było wczoraj. Sam wątek choroby jest dość ciężki.. Bo czym może być choroba dla dwójki młodych ludzi, którzy dopiero poznają świat miłości i pożądania w obliczu choroby będącej wyrokiem. To zdecydowanie książka, która obrazuje miłość bez szans na bycie na zawsze z zakończeniem pt “i żyli długo i szczęśliwie”. A jednak autor pokazuje, że ona może trwać do końca. Na koniec jeszcze…. Jeżeli ktoś jakimś cudem nigdy jej nie czytał… to myślę, że naprawdę warto.

Tak teraz patrzę… i uświadomiłam sobie, że aktor z filmu jest mega podobny do mojej pierwszej niespełnionej miłości. Aż mam ochotę obejrzeć ten film jeszcze raz.. Ale chyba najpierw przygotuję paczkę chusteczek.

Bardzo przyjemna książka. Dobrze napisana.

Bardzo przyjemna książka. Dobrze napisana.

Gdy przeczytałam tę powieść... nastała cisza....

Nie, tak serio to większość nostalgii wykorzystałam oglądając film. Tak... popełniłam ten błąd i obejrzałam najpierw film. Proszę wybaczcie mi, fani tej książki 🥺
Jednakże muszę pochwalić film bo było naprawdę mało różnic między filmem a książką (oprócz tego, że aktorzy byli zbyt idealni jak na chorych, ale zostawię to na recenzję filmu).

Świat przedstawiony w książce jest naprawdę świetny. To jest taki poważny romans według mnie lepszy od tych wszystkich licealnych historyjek młodzieżowych. Pokazane jest tu jak bardzo złożeni są ludzie jak różni i podobni są za razem.
Sam motyw raka jest pięknie opisany i pokazuje prawdziwe problemy świata i ludzi. A do tego humor dzięki, któremu ta powieść nie jest zbyt poważna.
Jest jednak wiele tematów, nad którymi można sobie pomyśleć po lekturze.
Hazel, to świetna główna bohaterka i strasznie smutno mi było po przeczytaniu, że musiałam się z nią pożegnać. Ciekawe co wydarzyło się z nią po zakończrmeniu powieści...
Augustus, zabawny przystojniak, a jednak pod dobrą fasadą trawiła go choroba oraz jego idee i marzenia.
Ich historia miłosna na zawsze pozostanie w moim sercu jako jedna z ulubionych i pięknych książek.
Jedynie jedną gwiazdkę usuwam bo mam wrażenie, że jednak przy filmie przeżyłam więcej emocji ale może to kwestia kolejności.
POLECAM ♡♡♡♡
(Najpierw książka później film)
Zdecydowanie sięgnę po inne książki z repertuaru Johna Greena

Gdy przeczytałam tę powieść... nastała cisza....

Książka opowiada o miłości , przyjaźni i chorobie. I mimo , że jest to dobra historia to jakoś film bardziej przypadł mi do gustu. W książce miałem wrażenie , że wszystko dzieję się błyskawicznie i w ogóle nie poczułem więzi z bohaterami

Mądre ,zabawne dialogi i fabuła wyciskająca łzy❤

Mądre ,zabawne dialogi i fabuła wyciskająca łzy❤

Książka jest serio warta uwagi. Jeśli lubicie romanse pomieszane z wątkiem choroby to jest to książka specjalnie dla was. Ja osobiście bardzo bardzo polecam.

Dawno temu dostałem tę książkę od Przyjaciółki.
Odłożyłem na półkę.
Nie chciałem, bałem się po nią sięgnąć.
Ciągle miałem przed oczami film, który niesamowicie mnie poruszył.
Teraz, wykorzystując okres przedświątecznego skupienia sięgnąłem w końcu po dzieło Johna Greena.

Książka jest... piękna.
Po prostu.
Dwójka kochających się młodych ludzi dotkniętych potworną chorobą.
Nie mają szans.
A jednak chwytają się tego, co mogą złapać w dłonie i w serca.
Momentami ocierałem oczy.

Świat jest tak skonstruowany, że czasami nic nie można zrobić, nic poradzić.
Pięknie pokazał autor miłość tej dwójki.
Miłość bez szans na przetrwanie, bez szans na cokolwiek a jednak ta miłość trwa do końca.

Piękna, przepiękna książka.

10/10.

Dziękuję, Iwonka.

Dawno temu dostałem tę książkę od Przyjaciółki.
Odłożyłem na półkę.
Nie chciałem, bałem się po nią sięgnąć.
Ciągle miałem przed oczami film, który niesamowicie mnie poruszył.

Książka jest... piękna.
Po prostu.
Dwójka kochających się młodych ludzi dotkniętych potworną...

Lekka, zrozumiała, dobrze napisana, ksiażka lepsza niż film

Lekka, zrozumiała, dobrze napisana, ksiażka lepsza niż film

To pozycja, którą choć raz powinien przeczytać każdy.

To pozycja, którą choć raz powinien przeczytać każdy.

Wzruszająca opowieść o tym, że jedne nieskończoności są większe od innych. Piękna historia wyciskająca łzy.

• 2015