Królowa Ciemności

Cykl: Czarne Kamienie (tom 3)
Wydawnictwo: Initium
Queen of the Darkness
LubimyCzytać

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów. Jednak do walki nie może stanąć sama. Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle, jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca, by powstrzymać nadciągające zło.Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych, których kocha i królestwo, które przysięgła strzec.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Dera | 2019-08-30
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

Cała Trylogia to moim zdaniem nie do końca wykorzystany potencjał. Świat magii przedstawiony bardzo zawile, trudny do zobrazowania go sobie. Widać, że autorka miała pomysł na stworzenie swojego uniwersum, ale przedstawienie go do końca jej nie wyszło. Ostatnie starcie między dobrem, a złem zupełnie do mnie nie trafiło, a zachowania niektórych postaci, przez ich bezsensowność i bezpodstawność, zostawiły z uczuciem zażenowania. Niektóre problemy i dylematy tworzone na siłę, chyba tylko po to, żeby nadać niepotrzebnego dramatyzmu. Mimo wszystko czyta się szybko, a historia potrafi wciągnąć na godziny nieprzerywanego czytania.

Sengita | 2019-07-15
Przeczytana: 09 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzeci tom i dalej nie wiem, jak działa magia.
I jakie zniszczenia siali Lucivar i Daemon. I kim jest ten osławiony Sadysta. To takie wygodne, rzucić hasłem, niech czytelnik sam się domyśli.
Narracja urywa się w takich strategicznych momentach, byle czytelnik się nie dowiedział, jak wyglądał maelstrom, co robił Sadysta, i wiele innych rzeczy. Można przypuszczać, że sama Bishop tego nie wie.

W wątku krewniaków widać było, że Bishop nęci ta tematyka, jednak nie zdecydowała się wtedy tego podjąć - na szczęście. Z jej wtedy "warsztatem" by nie podołała.

Zbliżanie się do punktu kulminacyjnego, decydującego starcia - dramat. Każdy robi, co chce, jak chce, kiedy chce, mówi, co chce, chodzi, gdzie chce, nikogo o niczym nie informując.
A rozwiązanie fabuły... Bishop zdaje się być zbyt miękka, by jakkolwiek skrzywdzić swoich bohaterów. I zdaje się nie rozumieć, że Daemon tak przecież nie zrobił żadnej z rzeczy, które nigdy nie zostaną wybaczone... Smutne, bo to zaciemnienie umysłu...

Maria | 2019-05-13
Przeczytana: 21 grudnia 2010

O Matko Noc!
Ile w tej trzeciej księdze trylogii emocji, wzruszeń, niecnych podchodów i erotycznej duchoty, że o bólu psychicznym i fizycznym nie wspomnę! Do wyboru i koloru dla sadysty, psychopaty, masochisty, romantyka i racjonalisty też. Dla kobiety i mężczyzny również z naciskiem na „dla kobiety”. Gdyby to był film, skończyłabym go oglądać z kolanami pod brodą, a ponieważ w takiej pozycji trudno czytać, skończyło się na nieokreślonym wyrazie twarzy człowieka przebywającego w innym wymiarze czasu i przestrzeni, z komunikatem w oczach dla ewentualnych petentów: lepiej nie podchodź bez arcyważnego powodu (właśnie Jaenelle osobiście przyszła pożyczyć soli lub u drzwi stoi Daemon proponujący swoje usługi), bo mogę porazić wzrokiem, będąc przekonaną, że w jakiś magiczny sposób ta umiejętność spłynęła na mnie wraz z czytanym drukiem. Równie dobrze mogłam coś komuś obiecać w tym zaćmieniu. Okaże się niebawem. I co ciekawe pierwsza połowa powieści pochłonęła mnie z zupełnie innego...

Gofira | 2019-03-05
Przeczytana: luty 2019

I tym razem autorka nie zawiodła tworząc pełną napięcia historię.
Jednak zaczynam zauważać pewien schemat. ktorzy za każdym razem kończy się tak samo i choć to niestety nie działa na korzyść autorki, to wciąż fascynuje mnie świat jaki stworzyła i przygody bohaterów z którymi co raz bardziej się zaprzyjaźniam i którzy jednak wciąż mnie zaskakują.

Edyta | 2019-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2019

Po przeczytaniu drugiego tomu cyklu „Czarne Kamienie” miałam nieodparte uczucie, że teraz to się będzie działo. I nie myliłam się.

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów. Jednak do walki nie może stanąć sama. Na szczęście do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon.

Ten tom podzielony jest jakby na dwie części. Pierwsza część promieniuje radością, spokojem, szczęściem. Przede wszystkim dlatego, że Lucivar odnajduje Daemona i sprowadza do Pałacu. Jednak szczęście tego drugiego nie jest pełne, bo Jaenelle zdaje się go odrzucać. W końcu do akcji wkracza Surreal, która wraz z Daemonem przybyła do Kaeleer. I ponownie wydaje się być odpowiednią osobą na właściwym miejscu.

Jednak szczęście nie trwa wiecznie. Kaeleer nadal zagrażają Hekatah i...

Yumeka | 2019-02-15
Przeczytana: 24 września 2018

No tak. Można porzucić wszelkie oczekiwania: to nie jest powieść erotyczna ani nawet Harlequin, z wielkiego uwodziciela Daemona został wrak, cofnięty mentalnie do poziomu "jestem prawiczkiem, nie wiem, jak się uwodzi kobietę". Zresztą wszystkie kwestie erotyczne opisane w książce zostają zepchnięte już tylko na stronę zwyrodniałych wrogów Czarownicy, przez co powstaje dziwne wrażenie, że nie istnieje coś takiego, jak "dobry seksualizm". Faceci biegają nago, ale jak przychodzi do używania włóczni, to historia milczy. Mamy przypadek uwodzonego żonatego mężczyzny, ale o jego relacjach z żoną historia milczy. Lucivar swojego syna to chyba znalazł w kapuście. Przykre to trochę.

Podoba mi się natomiast, gdy Jaenelle w końcu mobilizuje się i decyduje przejąć władzę. Mierzy się z przeszłością i zaślepioną babką, która potrafiła wyczekiwać tylko partnera i nie przyjęła do wiadomości, że kobieta sama też może być silna. Jaenelle jest silna, jest silniejsza niż kiedykolwiek - a jednak to nie...

Zanim zaczęłam czytać Czarne Kamienie jeszcze raz obiecałam sobie, że przeczytam tylko 3 pierwsze części, bo to w zasadzie jest kompletna historia i Trylogia. Ale sama już wiem, że tej obietnicy nie dotrzymam, gdyż nie jestem jeszcze na siłach rozstać się z tym cudownym i urzekajacym światem krwawych stworzonym przez BISHOP.

W Królowej ciemności mamy niesamowite zakończone, niesamowitej historii gdzie zło zostaje pokonane, ale żeby nie było tak kolorowo ma to swoją cenę. Polecam BISHOP i wszystkie jej serie, bo każda jest świetna a do świata krwawych i Czarnych Kamieni wrócę pewnie jeszcze nie raz.

katala | 2018-09-15
Przeczytana: 03 lutego 2015

Najlepsza część. Najbardziej mi się spodobała. A w niej dwie części bardzo od siebie odległe.
Pierwsza jest spokojna, stanowi jakby ciszę przed burzą. Od momentu kiedy Daemon dociera do swojej królowej, aż do momentu kiedy stają się jednością. Z wieloma elementami ciepłymi, które osładzają ciernie tej historii. Pewnie, że nie zabrakło i goryczy. Smutnych podchodów i wykorzystania, ale jakoś czułam się zdystansowana.
Część druga jest bardziej mroczna. Po raz pierwszy zło zaczyna pojawiać się tak blisko Jaenelle, dotykać jej najbliższych, krzywdzić i zabijać. Ciemne chmury gromadzą się nad jej kręgami, nad nowymi królowymi i nad ich otoczeniem. Padają pierwsze ofiary. Właściwie ze strony na stronę dzieje się coraz ciemniej.
Krzywda Daemona? Cóż… A i owszem była, ale chyba nie odebrałam jej tak mocno. Bardzo wierzyłam w jego związek z Jaenelle, w ich miłość. Chyba na tyle mocno, że nie wierzyłam, że coś ostatecznego może się wydarzyć. Z drugiej kogo Mała Królowa miała postawić w...

flaven | 2018-06-15

Nadchodzi czas wyborów.

Nadchodzi czas poświęcenia.

Nadchodzi czas walki ostatecznej.

Jaenelle, złożywszy ofiarę Ciemności, panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Do królestwa przybywa wreszcie oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Nadciąga jednak zło, które powstrzymać może wyłącznie największa ofiara ze strony Jaenelle - tylko to może ocalić tych, których kocha oraz królestwo, które przysięgła strzec.

Jaennelle nie jest już dzieckiem, które Daemon spotkał w "Córce Krwawych", nie jest również dorastającą i starającą się uporać z własną przeszłością młodą czarownicą, którą Lucivar poznawał w "Dziedziczce Cieni", lecz Czarownicą z mocą zdolną zniszczyć wszystkich swoich wrogów. U jej boku stoi ojciec, Wielki Lord Piekła, Sabat pełen niezwykle silnych Królowych, Pierwszy Krąg składający się z wielkich Wojowników oraz Krewniaków. Jaenelle ma popracie wszystkich najsilniejszych istot na świecie, jednak to nie wystarczy i tylko ona będzie...