Wiedziałam, że tak będzie

Okładka książki Wiedziałam, że tak będzie Kasia Pisarska
Okładka książki Wiedziałam, że tak będzie
Kasia Pisarska Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
2015-11-18
2015-11-18

Sądzę, że autorce lepiej wychodzą relacje z podróży i wymyślanie akcji społecznych niż pisanie dobrych powieści.

W biedronce kupiłam byłam ciekawa, książka po prostu aż przykro że takie coś wydawane jest, autorka naprawdę nagłowiła się nad pomysłem.... Plus za lekkość w czytaniu.

No nie! Ja rozumiem książki łatwe i przyjemne, takie na odmóżdżenie, aczkolwiek w tym przypadku odmóżdżenie ,,weszło za bardzo". Pomysł na początek był i ,, . '' Gdybym nie postawiła sobie za cel - dotrwać do końca, po 30-50 stronach doszło by do porzucenia lektury. Najbardziej denerwował mnie brak ciągłości opowiadanej historii. Na odchodne dodam, że błędy stylistyczne również są trudne do zaakceptowania.

Miła, lekka, cukierkowa lektura. Szybko się czyta. Można przy niej odpocząć od wszystkiego. Beznadziejnie się kończy. Pisana lekkim stylem. Polecam tym, którzy muszą odpocząć od wszystkiego po ciężkim dniu :)

Jej jak miło się czytało, :)
Trochę taka lukrowo-cukierkowa pozycja, jednak trafiłam idealnie, ponieważ miałam lekkiego doła książka ta przeniosła mnie w miłe kolorowe miejsca. kilka tekstów pozwoliło mi się pośmiać.
Nie jest to pozycja, która zmusi was do wysiłku, po prostu książka na miły wieczór. Polecam :)

Jej jak miło się czytało, :)

Słaba. Strasznie przynudza..

Słaba. Strasznie przynudza..

Lekka, cieplutka lektura na lato. Trochę cukierkowy świat, ale tego nam dziś potrzeba.

Lekka książka, którą bardzo szybko się czyta. Napisana przyjemnym stylem. Trochę klasyczna historia wygranej na loterii. Jednak dzięki ciekawemu backstory jednej z głównych bohaterek historia nabiera tempa. Kilka przypadkowych zdarzeń, nowe znajomości, kilka nieporozumień i pełno marzeń - oto przepis na "Wiedziałam, że tak będzie".
Polecam zwłaszcza na rozświetlenie szarych dni, kiedy na niczym nie można się skupić.

Polecam zwłaszcza na rozświetlenie...

Lubicie pozytywne książki o życiu, które jawią się jako bajka o Kopciuszku niosąc głęboko ukryte przesłanie? Szukacie historii, która was rozśmieszy, poruszy i zaskoczy intrygującymi pomysłami bohaterów? Chcecie wyruszyć na wirtualną podróż do Włoch, nie tylko utartymi szlakami? Jeśli odpowiedziałaś /-łeś twierdząco na moje pytania uważam, że jest to powieść dla Ciebie.

Laura i Weronika to czterdziestoletnie przyjaciółki - nauczycielka geografii w liceum oraz dziennikarka w piśmie modowym. Wera jest teoretycznie mężatką, ale w obliczu jego zdrad można uznać, że tylko szuka sposobu, jak się go oficjalnie pozbyć. Chcąc znaleźć dowody na niewierność, pojechała za nim nawet do Rzymu i dla zabawy zagrała wtedy w Enalotto...

...i teraz o godzinie 2:48 budzi Laurę, by podzielić się z nią radosną nowiną - wygrała ponad siedemnaście milionów Euro!!! Przyjaciółki wyruszają do Mediolanu, by odebrać wygraną. Przez kilka dni szukają super pomysłów na ulokowanie pieniędzy, którymi Wera ma podzielić się z Laurą. Do Mediolanu nie do końca im się spieszy, dlatego po drodze trochę zwiedzają i robią częste postoje - Austria, Venzone - lawendowe miasteczko we Włoszech, weekend nad jeziorem Garda i wiele innych... W wyniku niefortunnego wypadku z samochodem goszczą u rodziny sympatycznego adwokata Alessandro, zwiedzają też Wenecję... gdzie odkrywają, że termin odbioru nagrody mija za kilka godzin!!! Czy zdążą?

Banalna, ale sympatyczna fabuła, która kryje wiele niespodzianek i perełek rodem z Włoch. Bardzo miło spędziłam czas, przeżywając przygody roztrzepanych czterdziestolatek, które zaliczają wpadki w drodze do marzeń. "Gubią" kupon uprawniający do odbioru nagrody, nie pilnują terminu, ale jednocześnie pokazują uroki włoskich miasteczek. Najbardziej spodobały mi się historia i niezwykłość San Rocco di Sotto oraz San Rocco di Sopra oraz niezwykły plan Laury jak ożywić je turystycznie. Głowa pełna pomysłów, wsparcie pozytywnych ludzi, kiełkujące uczucia oraz pieniądze w wygranej - wszystko to sprawiło, że te dwie kobiety zaczynają rozkwitać. Jak poukładają się ich sprawy? Czy będą szczęśliwe? Czy powieść Kasi Pisarskiej może czymś zaskoczyć? Może, ale nie zdradzę Wam nic, bowiem zepsułabym Wam zabawę.

Osadzona w większości na włoskiej ziemi opowieść pokazuje, że w życiu liczy się pomysł na siebie i to, co chcemy robić, by osiągnąć szczęście. Niezależnie od tego czy będziemy mieszkać w dużym mieście czy na wsi; w zamku czy wiejskiej chacie. Zwłaszcza, że są takie chwile w życiu człowieka (na przykład Laury),że największym marzeniem jest domek na drzewie otoczony drutem kolczastym, pod napięciem.

Podsumowując - "Wiedziałam, że tak będzie" to pozytywnie zakręcona opowieść o tym, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza że życie - choć przewrotne - mamy tylko jedno. O tym jak się dowartościować, o pokręconej kobiecej logice, graniu va banque, byciu happy a także miłości - przemijającej oraz tej rodzącej się. O szczęściu, którym jest tak naprawdę jest zwykłe życie ze zwykłymi sprawami. Niezwykle sympatyczna, lekka i humorystyczna lektura, przeplatana przyziemnymi sprawami.

recenzja pochodzi z mojego bloga: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/

Ksiązka czyta się lekko z humorem i przymrózeniem oka. Weronika i Laura to mniej wiecje 40 letnie kobiety . Przebojeowe i troche dziecinne jak na swój wiek. Ale szalenie pozytywne. Autorka pisze prostym i fajnym językiem (to moja pierwsza ksiazka tej autorki) a dialogi wywołuja uśmiech na twarzy.
Dużym plusem sa opisy krajobrazów i smaków Włoch i nie tylko. Ksiazka czyta się błyskawicznie. Atutem jest tez to że wykreowane bohaterki sa pozytywne, nie zmieniaja sie po wygranej. Lekka , przyjemna ksiażka na wieczór. Polecam

Dużym plusem sa opisy krajobrazów i smaków Włoch i nie tylko. Ksiazka czyta...

• Obyczajowe
  • 2016