Wiedziałam, że tak będzie

Kasia Pisarska Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
literatura piękna

Słaba. Strasznie przynudza..

Lekka, cieplutka lektura na lato. Trochę cukierkowy świat, ale tego nam dziś potrzeba.

Lekka książka, którą bardzo szybko się czyta. Napisana przyjemnym stylem. Trochę klasyczna historia wygranej na loterii. Jednak dzięki ciekawemu backstory jednej z głównych bohaterek historia nabiera tempa. Kilka przypadkowych zdarzeń, nowe znajomości, kilka nieporozumień i pełno marzeń - oto przepis na "Wiedziałam, że tak będzie".
Polecam zwłaszcza na rozświetlenie...

Lubicie pozytywne książki o życiu, które jawią się jako bajka o Kopciuszku niosąc głęboko ukryte przesłanie? Szukacie historii, która was rozśmieszy, poruszy i zaskoczy intrygującymi pomysłami bohaterów? Chcecie wyruszyć na wirtualną podróż do Włoch, nie tylko utartymi szlakami? Jeśli odpowiedziałaś /-łeś twierdząco na moje pytania uważam, że jest to powieść dla...

Ciekawa Książka. Daje do myślenia. Co by się zrobiło w razie wygranej takiej kwoty. Oraz daje nadzieję na ułożenie sobie życia również po czterdziestce.

Na półkach: , , , ,

Wiedziałam, że tak będzie; Kasia Pisarska, literatura współczesna, wyd. Muza 2015, str. 271.

"Ponoć nie można być szczęśliwym warunkowo, czyli zakładając, że do szczęścia potrzeba tego czy tamtego, bo wtedy takie szczęście nigdy nie nadchodzi. Należy się nauczyć być szczęśliwym, mając to, co się ma."

Fabuła:
Co byś zrobiła, zostając z dnia na dzień milionerką? Jeszcze...

(...)I co Wy na to? Jakie jest to uczucie dowiedzieć się, że zostało się milionerem? Szok, niedowierzanie, radość a może przerażenie co zrobić z taką fortuną? Są to pytania bez odpowiedzi, bo ilu z nas wygrało tak dużo pieniędzy i ma doświadczenie w tej materii. Możemy gdybać, ale i tak nie...

Dawno nie czytałam tak nudnej, płytkiej książki o niczym. Ciężko mi powiedzieć cokolwiek pozytywnego, poza tym,że to tylko 140 stron opowieści o niczym.

Sympatyczne czytadło na lato. Plusem są dla mnie wzmianki o wartych zwiedzenia miejscach i wartych zjedzenia potrawach. Minusem są wulgaryzmy. Niby uzasadnione, bo pokazujące brak kultury szefa jednej z bohaterek (głównie on klnie), ale jednak nie aprobuję wulgaryzmów w literaturze - bądź co bądź pięknej.

Klimat, który odczuwałam podczas czytania, był nieziemski i relaksujący.. Coś pięknego dla osób z wieloma marzeniami, lubiący Włochy i włoską kuchnię.
Spodobało mi się, że Weronice i Laurze nie zmieniły się charaktery mimo wygranej i że nie odebrało im rozumu.
Aczkolwiek nie zrozumiałam przekazu tytułu.. "Wiedziałam, że tak będzie" - tych słów nie użyto w książce przez...

• 2018
  • 2016