Haczyk

Wydawnictwo: Akapit Press
karollllllla

Znalezione przez Huberta niezwykłe szkiełko ujawni zapomnianą tajemnicę i splecie losy chłopca z życiem Weroniki i Karola. Przypadek czy przeznaczenie? Kto tym kieruje? Trzymająca w napięciu, a zarazem skłaniająca do refleksji powieść z dreszczykiem prowadzi młodych czytelników do zaskakującego rozwiązania. Ci, którzy znają już inne książki Emilii Kiereś, będą mieli okazję spotkać w...

Przypadek czy przeznaczenie?
Kto tym kieruje?

Ci, którzy znają już inne książki Emilii Kiereś, będą mieli okazję spotkać w "Haczyku" także znajomych z „Kwadransa”.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/zapowiedzi/haczyk-215.html

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/zapowiedzi/haczyk-215.html

BookBooshka | 2016-08-09
Przeczytana: maj 2016

"Haczyk" przenosi nas w trzy miejsca: w czasy tuż przed Drugą Wojną Światową, w lato roku 2012 i w przestrzeń zamieszkującą przez Mojry. Ze świata tych ostatnich pochodzi też tytułowy haczyk, który jest przedmiotem używanych w ostateczności, gdy bieg nici ludzkich istnień zbyt się komplikuje i zagrażają losom świata. Jak już możecie się domyślić wszystkie trzy linie fabularne w pewnym momencie się splotą.
Ale przejdźmy do konkretów. Przez lata przedwojenne prowadzi nas historia Huberta - młodego miejskiego zgrywusa, fascynata chemią, siostrzeńca zegarmistrza, syna chorującej na serce matki i ojca, który jest architektem. Chłopak pewnego sierpniowego wieczoru znajduje na ulicy piękne turkusowe szkiełko i to zupełnie odmienia jego młodzieńcze życie. Dzięki pomocy wuja Hubert instaluje szkiełko w aparacie ojca i zagląda zarówno w przeszłość jak i przyszłość. Niestety widmo nadchodzącej wojny i chaos związany z ucieczką z miasta zmuszają rodzinę Huberta do pozostawienia aparatu z...

Krzysztof | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Dobra książka opiera się etykietom, nawet jeśli stoi na półce z literaturą dziecięcą. Lat mam wielokrotnie więcej niż bohaterowie tej opowieści, niemniej lektura była wielką przyjemnością. Książka mądra, piękna, starannie skomponowana, czuje się też, że głęboko przemyślana. Nie wspominając o dzieciach, bardzo wielu dorosłym przydałoby się wziąć do serca jej przesłanie.