Okładka książki Orły i anioły

8389291916
powieść niemiecka
typ
papier
6.43 (53 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jessie nie żyje, zastrzeliła się podczas rozmowy telefonicznej z Maksem. Maks jest młodym prawnikiem ze znanej wiedeńskiej kancelarii. Jessie, córka dealera, była jego pierwszą i wielką miłością. To samobójstwo wstrząsa Maksem. Dotychczasowy cynik i karierowicz porzuca pracę i stacza się na dno. Pewnego dnia prezenterka radiowa Clara, zaintrygowana śmiercią Jessie, namawia go, aby opowiedział jej o ich związku. Maks wyrusza w podróż śladem ukochanej i odkrywa, że tłem jego romansu z Jessie była wojna na Bałkanach, na której zbijają fortunę dosłownie wszyscy: żołnierze, handlarze narkotyków, ale również politycy i dygnitarze ONZ.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

Opinie czytelników
ira | 2013-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Chciałam przeczytać "Corpus delicti". Nie było. Wzięłam więc to, co mieli.
Kiedy spojrzałam na opis na okładce, na komentarz: "Furia godna podziwu", ręce mi opadły i w zasadzie byłam pewna, że odniosę to do biblioteki nie czytane.

Okropna jest ta książka. Leży tylko, nikomu nie przeszkadza, a jednak biorę ją do ręki, przerzucam kartę tytułową, spoglądam - niechętnie - na kilka pierwszych zdań.
I tak - niechętnie - idę aż do końca, ignorując ulubioną w porze wieczorowej Rodziewiczównę, ignorując serial, który zdążył mnie wciągnąć, machnięciem ręki zbywając koleżanki w porze lunchu.

Furia godna podziwu? Nie wiem, czy akurat to, ale nie potrafiłam się oderwać od lektury, mimo że nie znoszę tak napisanych książek (marudne wyznania naćpanego nieudacznika), nie pociąga mnie temat szlaków narkotykowych i problemów na Bałkanach.

Okropna jest ta książka. Polecam.

mroowkojad | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Książka trudna, niektóre sytuacje straszne,ale na pewno warto ją przeczytać. Końcówkę najlepiej się czytało,najszybciej.
Bardzo przyjemnie,gdy niektóre sytuacje z książek odzwierciedlają nasze własne życie i nasze przemyślenia.
Polecam,ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach...
Dużo psychopatycznych aktów.

Skakanna | 2012-10-05
Przeczytana: 05 października 2012

Bardzo dobra. Historia sklada sie w calosc do ostatniej strony. Obraz powiazan i zaleznosci wydobywa sie jak przeblyski spod epizodow troche porwanych, troche brutalnych, troche wstrzasajacych. Skonczylam wczoraj ( a wlasciwie to juz dzis bylo ) i wciaz o niej mysle. O tej historii. Do tego swietnie napisanej.

| 2012-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2012