Okładka książki Orły i anioły

8389291916
powieść niemiecka
typ
papier
6,39 (59 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Jessie nie żyje, zastrzeliła się podczas rozmowy telefonicznej z Maksem. Maks jest młodym prawnikiem ze znanej wiedeńskiej kancelarii. Jessie, córka dealera, była jego pierwszą i wielką miłością. To samobójstwo wstrząsa Maksem. Dotychczasowy cynik i karierowicz porzuca pracę i stacza się na dno. Pewnego dnia prezenterka radiowa Clara, zaintrygowana śmiercią Jessie, namawia go, aby opowiedział jej o ich związku. Maks wyrusza w podróż śladem ukochanej i odkrywa, że tłem jego romansu z Jessie była wojna na Bałkanach, na której zbijają fortunę dosłownie wszyscy: żołnierze, handlarze narkotyków, ale również politycy i dygnitarze ONZ.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
ira | 2013-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Chciałam przeczytać "Corpus delicti". Nie było. Wzięłam więc to, co mieli.
Kiedy spojrzałam na opis na okładce, na komentarz: "Furia godna podziwu", ręce mi opadły i w zasadzie byłam pewna, że odniosę to do biblioteki nie czytane.

Okropna jest ta książka. Leży tylko, nikomu nie przeszkadza, a jednak biorę ją do ręki, przerzucam kartę tytułową, spoglądam - niechętnie - na kilka pierwszych zdań.
I tak - niechętnie - idę aż do końca, ignorując ulubioną w porze wieczorowej Rodziewiczównę, ignorując serial, który zdążył mnie wciągnąć, machnięciem ręki zbywając koleżanki w porze lunchu.

Furia godna podziwu? Nie wiem, czy akurat to, ale nie potrafiłam się oderwać od lektury, mimo że nie znoszę tak napisanych książek (marudne wyznania naćpanego nieudacznika), nie pociąga mnie temat szlaków narkotykowych i problemów na Bałkanach.

Okropna jest ta książka. Polecam.

mroowkojad | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Książka trudna, niektóre sytuacje straszne,ale na pewno warto ją przeczytać. Końcówkę najlepiej się czytało,najszybciej.
Bardzo przyjemnie,gdy niektóre sytuacje z książek odzwierciedlają nasze własne życie i nasze przemyślenia.
Polecam,ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach...
Dużo psychopatycznych aktów.

Skakanna | 2012-10-05
Przeczytana: 05 października 2012

Bardzo dobra. Historia sklada sie w calosc do ostatniej strony. Obraz powiazan i zaleznosci wydobywa sie jak przeblyski spod epizodow troche porwanych, troche brutalnych, troche wstrzasajacych. Skonczylam wczoraj ( a wlasciwie to juz dzis bylo ) i wciaz o niej mysle. O tej historii. Do tego swietnie napisanej.

| 2012-06-01

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku