Orły i anioły

8389291916
powieść niemiecka
typ
papier
6,39 (61 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Jessie nie żyje, zastrzeliła się podczas rozmowy telefonicznej z Maksem. Maks jest młodym prawnikiem ze znanej wiedeńskiej kancelarii. Jessie, córka dealera, była jego pierwszą i wielką miłością. To samobójstwo wstrząsa Maksem. Dotychczasowy cynik i karierowicz porzuca pracę i stacza się na dno. Pewnego dnia prezenterka radiowa Clara, zaintrygowana śmiercią Jessie, namawia go, aby opowiedział jej o ich związku. Maks wyrusza w podróż śladem ukochanej i odkrywa, że tłem jego romansu z Jessie była wojna na Bałkanach, na której zbijają fortunę dosłownie wszyscy: żołnierze, handlarze narkotyków, ale również politycy i dygnitarze ONZ.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
ira | 2013-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Chciałam przeczytać "Corpus delicti". Nie było. Wzięłam więc to, co mieli.
Kiedy spojrzałam na opis na okładce, na komentarz: "Furia godna podziwu", ręce mi opadły i w zasadzie byłam pewna, że odniosę to do biblioteki nie czytane.

Okropna jest ta książka. Leży tylko, nikomu nie przeszkadza, a jednak biorę ją do ręki, przerzucam kartę tytułową, spoglądam - niechętnie - na kilka pierwszych zdań.
I tak - niechętnie - idę aż do końca, ignorując ulubioną w porze wieczorowej Rodziewiczównę, ignorując serial, który zdążył mnie wciągnąć, machnięciem ręki zbywając koleżanki w porze lunchu.

Furia godna podziwu? Nie wiem, czy akurat to, ale nie potrafiłam się oderwać od lektury, mimo że nie znoszę tak napisanych książek (marudne wyznania naćpanego nieudacznika), nie pociąga mnie temat szlaków narkotykowych i problemów na Bałkanach.

Okropna jest ta książka. Polecam.

Edrisan | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Opowieść jak z sennego koszmaru. Bohatera- narratora poznajemy w chwili przeżywania traumy życia. To historia upadku człowieka, konkretnego z konkretną historią, która jest odkrywana powoli w relacjach Maksa. Clara, która teoretycznie skłania go do opowiedzenia wszystkiego, jest irytującą postacią, ale z czasem jest mi jej po prostu żal, gdy degeneracja Maksa sięga kolejnych poziomów dna (wydaje się, że już gorzej być nie może a tu "bum") i cały swój życiowy gniew wyładowuje na niej, traktuje ją jak przedmiot, środek do osiągnięcia celu.
Historia jako całość jest ciekawa, ale w pewnym momencie miałam przesyt tych delirycznych obrazów. Sposób prowadzenia akcji, opisywanie świata, ludzi, oczami człowieka, który jest na krawędzi szaleństwa, jest wciągający, jest inny i jest dużym plusem całej powieści.
No i ten upał, który towarzyszy bohaterom w ciągu całej akcji, tak zobrazowany,że aż miałam go dosyć, uff.
Najsympatyczniejszą postacią z całej książki jest Jacques Chirac i to nie...

mroowkojad | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Książka trudna, niektóre sytuacje straszne,ale na pewno warto ją przeczytać. Końcówkę najlepiej się czytało,najszybciej.
Bardzo przyjemnie,gdy niektóre sytuacje z książek odzwierciedlają nasze własne życie i nasze przemyślenia.
Polecam,ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach...
Dużo psychopatycznych aktów.

Skakanna | 2012-10-05
Przeczytana: 05 października 2012

Bardzo dobra. Historia sklada sie w calosc do ostatniej strony. Obraz powiazan i zaleznosci wydobywa sie jak przeblyski spod epizodow troche porwanych, troche brutalnych, troche wstrzasajacych. Skonczylam wczoraj ( a wlasciwie to juz dzis bylo ) i wciaz o niej mysle. O tej historii. Do tego swietnie napisanej.

| 2012-06-01

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica