Dzień 21

Kass Morgan Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: 100 (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Day 21
Day 21
100 (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maciej Studencki

Książkę przeczytałam jako , że jestem fanką serialu. Czytałam ją z myślą o postaciach i relacjach między nimi . Rozwijany jest zdecydowanie wątek romantyczny pomiędzy Bellamy'm i Clarke . Brakowało mi akcji , konkretniejszej charakterystyki bohaterów .Była to dość przyjemna lektura , jednak pozostawia wiele do życzenia .

Dla fanów serialu jest to fajna forma spędzenia czasu z tą tematyką. Szybko się czyta. Lecz skupianie całej treści na sferze emocjonalnej i romansu zdecydowanie na minus. Ocena 7 dzięki sentymencie do serialu.

Moja opinia jest taka sama, jak o części pierwszej: "Takie nic". Książka pozbawiona akcji, zdaje się że miłość jest tu ważniejsza od tego, jak radzą sobie bohaterowie na Ziemi. Pomysł autorki na powieść genialny, jednak niewykorzystany w żadnym stopniu.

Cała seria - zdecydowanie jedna z dwóch moich ulubionych serii. <3

Miło i bezboleśnie się to czyta. W zestawieniu z akcją serialu jest wręcz spokojnie i przyjemnie - ot problemy, które wprawdzie brzmią poważnie, ale (przeważnie) nie zagrażają życiu. Autorka skupia się raczej na bohaterach, aniżeli na pchaniu fabuły do przodu, co ma swoje plusy (rozwój postaci), ale i minusy - zdecydowanie nie nazwałabym tego thrillerem, jak próbuje wmówić...

Bohaterowie:7/10
Akcja:7/10
Sposob pisania autorki:8/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 7/10

Miałam problem z wgryzieniem się w książkę, ale gdy już zaczęłam, szybko wsiąknęłam i nie chciałam się odrywać. Ten tom zawiera wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji, sekretów, które wychodzą na jaw i nowych tajemnic. Są łzy, zarówno te radosne, jak i ze smutku, trochę śmiechu, miłości, ale także śmierć. Zdecydowanie nie pozwala nam się nudzić, choć mam wrażenie, że mogłaby...

Zupełnie inny klimat niż w tomie 1. Nic nie jest do mońca oczywyste i nawet bardzo spokojny moment może w mgnieniu oka obrócić się krwawe starcie.

Pokładam duże nadzieje z ta książką ,ale się rozczarowałam pierwsza części była bardzo dobra , ale to druga okazała się czymś czego nie da się w moim odczuciu czytać , pod koniec książki można się męczyć i odłożyć ją na bok co nie powinno się zdarzyć , a jednak nie zbyt dobry sposób przedstawienia dalszych losów bohaterów i tego co się dzieje w ich świecie, nie polecam bo...

Gorsza od jedynki. Ale nadal szybko się czytało.

Dyskusje

• Chcę w prezencie