Święta i śmierć

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 39)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Festive in Death
Bogumiła Nawrot
Ag2S

Zbliża się Boże Narodzenie, ale porucznik Eve Dallas z wydziału zabójstw nowojorskiej policji w ogóle nie odczuwa świątecznego nastroju. Musi znaleźć zabójcę Treya Zieglera, trenera osobistego i kulturysty, który został śmiertelnie ugodzony kuchennym nożem. Szukając wrogów Zieglera, Eve trafia na cały szereg kobiet, oszukanych i porzuconych przez cynicznego uwodziciela. Porucznik Dallas...

Porucznik Dallas stara się przezwyciężyć swoją antypatię do zabitego mężczyzny i jak najszybciej rozwiązać zagadkę jego śmierci. A z całą pewnością woli szukać działającego z zimną krwią mordercy, niż kupować gwiazdkowe prezenty i organizować świąteczne przyjęcie dla przyjaciół, które wydaje wraz z mężem. Na szczęście we wszystkich tych trzech zadaniach może liczyć na pomoc detektyw Peabody oraz jak zawsze niezawodnego Roarke’a.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Liza | 2018-03-07
Przeczytana: 28 lutego 2018

Eve Dallas, porucznik z wydziału zabójstw zajmuje się śmiercią Zieglera- trenera, hazardzisty, nieprzyjemnego typa, który wykorzystywał i manipulował ludźmi. Wiele osób go nie lubiło i mogło go zabić, nikt mu nie współczuje. A on też miał swoje sekrety. Czy tajemnice plus chciwość równają się zbrodni?

„Śmierć pozbawia życia, odbiera prawo do prywatności.”

Eve jest cyniczna, podejrzliwa, bynajmniej nie ufna, raczej zamknięta w sobie, jest dobrą policjantką z tragiczną przeszłością. Święta nie kojarzą się jej zbyt dobrze. Ma świadomość, że zawsze będzie gliniarzem, kiedyś była ofiarą i … zabójcą. Ze swoich wątpliwości podczas prowadzonego śledztwa zwierza się mężowi- przystojnemu i bogatego Roarke’owi, który pomoże jej co nieco. Bo sprawiedliwość wymaga znalezienia winnego tej zbrodni, Dallas ma silne poczucie tego co słuszne, taką wybrała drogę, tym jest.

Spotkanie z kryminalnym wydaniem Nory Roberts uważam za bardzo udane, nabrałam ochoty na sięgnięcie po historie z innymi...

książek: 2085
rumiko | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 23 listopada 2016

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

karolcia5_11 | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Przyznam sie szczerze,ze ubostwiam cykl ksiazek o Evie Dallas.
Niestety zawiodlam sie na tej czesci, po raz pierwszy zobaczylam,ze Dallas wcale nie jest idealna. Ma twardy charakter,trzeba przyznac ale w tej ksiazce pokazala zla strone bycia glina.
Przeczucie nie mylilo ze glowny podejrzany nie jest dobrym czlowiekiem ale sposob w jaki go trakowala podczas aresztowania i przesluchan byl straszny! jakby byla na 100%pewna tego ze wlasnie on jest zabojca (a nie byl), mogla go spokojnie wysluchac i przemyslec sytuacje skoro zarzekal sie i powtarzal ciagle to samo.
Mam nadzieje,ze Dallas sie zreflektuje i kolejna czesc wynagrodzi niesmak jaki pozostal po "Swieta i smierc"

Zuela | 2016-03-27

Po co jest nowojorska policja kiedy Eva Dallas i Roarke sami rozwiążują tajemnice morderstw i kradzieży?

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

depresja | 2015-12-23

Tym razem rozczarowanie...nuuudaaaa

beatka18 | 2015-11-27

lubie książki J.D Robb i zwykle daje więcej gwiazdek ale ta książka to jej zupełnie nie wyszła i zasługuje na niską ocene ode mnie :/
totalne lanie wody, ksiązka jak dla mnie za długa o 200 stron, zupełnie bez sensu tak długo autorka ciągnęła dochodzenie co do śmierci tego trenera, a te psychologiczne i emocjonalne gadki to w ogóle omijałam bo po tylu stronach to aż się tego czytać nie chciało, zupełnie bez sensu też był w środku ksiązki to przyjęcie świąteczne, nuda kiedy to się czytało, nie wiem po co to było,

o_mamo_i_corko | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

Żeby więc przybliżyć sobie magię tych świąt, sięgnęłam po najnowszą książkę J.D.Roob „Święta i śmierć” (tak, wiem, niezwykle świąteczny wybór – co jednak bardziej pozwala się cieszyć życiem niż świadomość, że mogło się w ciągu roku paść ofiarą mordercy? Przyznajcie szczerze – jest za co dziękować przy wigilijnym stole!)

Kto z was czytał kiedykolwiek którąś z książek J.D.Robb, ten wie, że seria o porucznik Eve Dallas jest wspaniała, ponadczasowa i ciężko opisać ją słowami; jednak ja jestem nieprzewidywalna i spróbuję.

Wyobraźcie sobie połączenie Herculesa Poirota, Blair Waldorf i osła. Ta dziwaczna mieszanka inteligencji, sprytu i uporu to cała porucznik, główna bohaterka całego cyklu. Eve Dallas przeszła w dzieciństwie naprawdę wiele i aż dziw bierze, że wyrosła na osobę, która chce chronić słabszych od siebie; jednak przeszłość odcisnęła na jej charakterze piętno, przez które Eve stała się osobą dość zamknięta w sobie i tylko niektórym udawało się poznać jej prawdziwe,...

Beata | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Świetna jak zawsze o Eve Dallas i Roarke`u. Uwielbiam tę serię i jak zawsze, nie zawiodłam się. Interesująca sprawa kryminalna jest tylko tłem do reszty. Znów mogłam spędzić trochę czasu z Peabody i McNabem, z Mavis, no i moim ulubieńcem Summersetem.