Klątwa czarownicy

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Rodzina O’Dwyer (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Blood Magick
Ag2S

Trzeci tom trylogii o kuzynach O`Dwyer. Branna O’Dwyer prowadzi sklep „Czarownica z Ciemności” w malowniczej wiosce w irlandzkim hrabstwie Mayo, znanym z prastarych tradycji i legend. Sprzedaje turystom aromatyczne balsamy i eliksiry, a także mydełka i świece, które sama robi. Jest piękną, mądrą, życzliwą światu kobietą, ma rodzinę i serdecznych przyjaciół, ale w jej życiu wciąż brakuje...

Trzeci tom trylogii o kuzynach O`Dwyer.

Jest piękną, mądrą, życzliwą światu kobietą, ma rodzinę i serdecznych przyjaciół, ale w jej życiu wciąż brakuje miłości. Branna i Finbar Burke, najlepszy kolega jej brata, kiedyś byli w sobie do szaleństwa zakochani. Lecz choć łączyło ich naprawdę silne, gorące uczucie, równie silne okazało się to, co ich rozdzieliło.
Teraz Branna wiedzie samotne życie w swoim uroczym domku pośród kwiatów i ziół, skoncentrowana na pracy, a Fin podróżuje po świecie, by wypełnić pustkę, jaką pozostawiła w jego sercu nieszczęśliwa miłość.
Zbliża się jednak chwila, kiedy Branna i Fin, wraz z kręgiem przyjaciół, będą musieli zjednoczyć siły, by walczyć z pradawnym złem, od wieków prześladującym jej rodzinę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Beata | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Tom trzeci, zamykający serię - najlepszy z trzech. Ale cała ta trylogia nie była powalająca. Irlandia, celtycka magia, czarownice i czarodzieje, mogło być super, a wyszło trochę schematycznie. Lekki "magiczny" romans - niezły, ale tylko tyle.

skorupka | 2015-11-13

Znakomite zakończenie trylogii.
Wszystkie książki tej Autorki uwielbiam ... a zwłaszcza z magią w tle :).
Gorąco polecam wielbicielkom Pani Roberts i nie tylko ;).

Ania | 2015-09-12

A więc mam za sobą Klątwę Czarownicy. Ostatni tom dobrze zamyka całość historii. Może nie jest to najlepsza trylogia napisana przez Norkę, ale da się wyczuć jej styl, swobodę i ducha Irlandii. Liczyłam, że ostatnia część będzie najlepsza i chyba była, głównie dzięki Finowi. Lubię takich zranionych bohaterów (chyba, że za dużo jęczą :wink: ). Branna za to mnie trochę rozczarowała..miałam ochotę walnąć ją niekiedy w głowę i krzyknąć: Weź Finna nawet z tym znamieniem demona! Ja bym wzięła :evillaugh: oczywiście w książce mamy dużo magii, eliksirów..to czego mi brakowało, albo było tego za mało, to zwyczajnego życia...wiem, że walczyli itd, ale to byli młodzi ludzie, powinni trochę wyluzować :wink: czytając nie dało się ucieć również od porównań do innych jej trylogii związanych z magią...u mnie chyba na 1 miejscu nadal są Braci Krwi i Irlandzka Trylogia :-D pomimo kilku ale, to Nora Roberts, którą zawsze będę czytać :-D dodatkowa gwiazdka to chyba dlatego, że to Nora :)

beataj | 2016-08-08
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Ostatni tom przygód szóstki przyjaciół. Trzy pary, bo tak to zwykle bywa u Nory Roberts, robią porządek ze złymi siłami, które zagrażają światu. Trzy tomy, każdy skupia się na jednej parze i w każdym coś się dzieje. Wszystko mroczne, soczyste, krwiste i pełne tajemnic. Warto poznać całą serię

mala5317 | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Tak jak wspominałam od razu po skończeniu części pierwszej, a później drugiej zabrałam się za ostatnią, trzecią część przygód rodziny O`Dwayer i ich przyjaciół. Podobnie jak na początku opisywania części drugiej Zaklęty w cień przed przeczytaniem tego postu zapoznajcie się z poniższym postem Siły Ciemności, gdyż w nim umieszczony jest ogólny zarys historii i przede wszystkim aspekty techniczne odnoszące się do całej historii. Nie chciałabym was męczyć swoimi odczuciami odnośnie powtarzalności podobnych pozycji autorki, gdyż o tym już pisałam i nic w tym aspekcie się nie zmieniło.

W tym opisie skupię się przede wszystkim na treści i lekkim podsumowaniu całej serii. W tej części prym wiedzie Branna O`Dwayer i ją mogę uznać za tą główną bohaterkę. Oczywiście reszta bohaterów, których poznaliśmy wcześniej są nieodłącznymi elementami całej historii, więc jeżeli ktoś z was ma ulubieńca to może dalej śledzić jego losy. Branna posiada z tej trójki najwięcej magii i to ona przez wiele...

Zuela | 2016-01-29

Och,Cabhan został pokonany mocą trojga i trojga.Przeszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą.W końcu miłość zwycięża jak to u Roberts.Ale złego czarnoksiężnika żal

Krzema | 2017-01-13
Przeczytana: styczeń 2017

Polecam! Świetnie napisana, fajni bohaterowie, dobry humor... itd. Zresztą jak wszystkie książki Nory Roberts :) Cała trylogia jest świetna. Czytając aż się czuje zapach powietrza a przed oczami staje obraz tej całej zieleni. Pozostaje tylko spakować walizkę, kupić bilet i ruszyć w cudowną podróż :)

Sol | 2015-09-17

Czarownice, magia, złe moce. Walka dobra ze złem, mroczna przeszłość i niebezpieczeństwo czające się niemalże za każdym rogiem. Z grubsza tego oczekiwałam po niniejszej serii czytając same opisy poszczególnych tomów. Było trochę tego i owego, niemniej to wszystko było na drugim planie. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Na pierwszy plan wysuwały się miłosne wątki, które były zgrabnie opisane. Szkoda, że tej magii było tak mało. A jeśli już była, to, że tak powiem - opisana trochę naokoło.

W trzeciej części pt. "Klątwa czarownicy" poznajemy losy Branny, kolejnej postaci kobiecej, którą bardzo polubiłam. Tym razem love story pt. Branna i Fin - przyjaciel wszystkich wcześniej wspomnianych bohaterów. Interesujący jegomość, który jest równie sympatyczny, jak praktycznie każda postać w tej serii. "Branna i Finbar Burke, najlepszy kolega jej brata, kiedyś byli w sobie do szaleństwa zakochani. Lecz choć łączyło ich naprawdę silne, gorące uczucie, równie silne okazało się to, co ich...

Amalthea | 2017-03-05

Trzeci tom trylogii "Rodzina O'Dwyer" jest moim zdaniem najlepszy. Pewnie dlatego, że skupia się na losach Branny O'Dwyer i Finbara Burke, najbardziej intrygujących bohaterach tej serii. Poprzednie wątki miłosne trochę mnie irytowały, zwłaszcza perypetie Iony i Boyla (wkurzają mnie takie typy facetów jak Boyle). Po serię tę sięgnęłam głównie ze wzglądu na zainteresowanie Irlandią i magią celtycką. Sama mieszkam w tym magicznym kraju, więc trudno się dziwić. Ogólnie trylogia ta mogła być ciekawiej napisana, gdyby pominąć trochę te rozterki sercowe bohaterów "współczesnych", a skupić się bardziej na losach dzieci Sorchy. Wtedy mogłoby wyjść z tego coś na miarę "Sagi o Ludziach Lodu", tylko rozgrywające się w Irlandii. Kiedyś wybiorę się do hrabstwa Mayo i wezmę ze sobą na sesję zdjęciową lalki, które nazwałam imieniami bohaterów: Brannę, Ionę, Mearę i Connora :)

ewika | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

Trzeci tom trylogii o kuzynach O`Dwyer.