Po drugiej stronie kartki

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Cykl: Z innej bajki (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Of the Page
Ag2S

Druga część opowieści o księciu Oliverze, który bardzo pragnął żyć w prawdziwym świecie. Za sprawą Delilah udaje mu się w końcu wydostać spomiędzy okładek. Pomimo pewnych mniej lub bardziej zabawnych komplikacji Oliver szybko odnajduje się w szkolnej rzeczywistości i z fascynacją poznaje nowy świat. Potem jednak książka zaczyna się o niego upominać. Na skutek całego szeregu dziwnych zdarzeń rzeczywistość bohaterów opowieści i licealistów z prawdziwego świata zaczyna się poważnie komplikować. A potem daje o sobie znać tak zwane prawdziwe życie. Na szczęście okazuje się, że bajka kryje w sobie naprawdę niezwykłą moc…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Jolka | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

"Po drugiej stronie kartki"to kontynuacja historii Deliah i Oliviera z pierwszej części -"Z innej bajki".
Ta część jest inna od poprzedniej ,brakuje mi w niej trochę więcej magii ,baśń jest tu wymieszana z realizmem i przez to mam trochę mieszane uczucia.Autorki wyciągając baśniowego bohatera do realnego świata doskonale bawią się i sprawiają,że inaczej będę patrzeć na bajki o "księciach na białym koniu". Jest to ciepła i sympatyczna opowieść o miłości ale i doskonała historia o tym jak żyć z takim księciem w rzeczywistości ,czy zawsze jest to .."żyli długo i szczęśliwie". Jak to w bajkach i w świecie realnym bywa nigdy nie jest tak słodko.Tak i w "Po drugiej stronie kartki" mamy chwile gdzie się uśmiechałam,bawiłam się z głównymi bohaterami ale i też przeżywałam chwile smutku i wzruszeń.
Myślę,że duet jaki stworzyła Jodi Picoult ze swoja córką Samantha Van Leer jest doskonały.Obie stworzyły coś innego ,stworzyły historię,która czyta się szybko i dynamicznie,da się odczuć jakie...

WampirkaJustynka | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Po pierwsze w przeciwieństwie do poprzedniej części ta jest po dzielona na dwie. I z tego zdecydowanie podoba mi się cz. pierwsza. Druga niestety ma kilka smutnych momentów. Dzięki tej książce zrozumiałam, że nie zawsze najważniejsze jest zakończenie "Żyli długo i szczęśliwie", a zwykłe "Tu i teraz". Mam też wrażenie, że ta książka jest bardziej dojrzalsza od "Z innej bajki". Mimo wszystko polecam.

Anda | 2017-08-18

Bardzo dobra kontynuacja . Bardziej dojrzalsza od pierwszej części, bo bohaterowie bajki spotykają się z chorobą czy śmiercią. Dla nich śmierć to tylko pojęcie , w książce wystarczy przewrócić stronę i wszystko dobrze się kończy , w prawdziwym życiu tak nie jest . Na szczęście magia bajki czyni cuda , i finał jest szczęśliwy .
Z innej bajki i Po drugiej stronie kartki czyta się przyjemnie nie zależnie od wieku . Polecam .

lacerta | 2016-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 stycznia 2016

"Po drugiej stronie kartki" to kontynuacja "Z innej bajki". Tutaj dowiadujemy się czy nieśmiertelne "żyli długo i szczęśliwie" naprawdę tak wygląda.
Z zapałem zabrałam się do książki. Szata graficzna pozostała niezmieniona, co bardzo mnie cieszy. Muszę przyznać, że początkowo czytało mi się lepiej tą część - kiedy bohaterowie nie są w świecie książki. Miałam wrażenie większej swobody, jakby autorki mogły mnie bardziej zaskoczyć. Jednak czym dalej, tym czytanie coraz bardziej mnie męczyło. Wiem, że to bajka, ale niektóre sytuacje były za mało realne. Bohaterowie byli zbyt cukierkowi, aż po pewnym czasie czuło się ten przesyt. Delilah zrobiła się strasznie irytująca i rozmemłana. Nie spodobało mi się również, że autorki, jakby, starały się za wszelką cenę ułożyć akcję tak, żeby główna bohaterka była szczęśliwa, nawet kosztem innych bohaterów. A szkoda. Pozostali bohaterowie byli ciekawi i sympatyczni - żałuję, że nie mogłam poczytać o nich trochę więcej.

"Z innej bajki"...

Mika220 | 2016-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2016 r.

To kontynuacja książki "Z innej bajki". Tamta bardzo mi się podobała, ta też jest dobra. Tamtej dałabym 8, tej 7. Były gorsze, mniej ciekawe momenty, ale całość wypada dobrze. W tej części jest sporo zwrotów akcji, bohaterowie są nadal interesujący, choć bardziej podobała mi się tutaj część w rzeczywistym świecie niż ta bajkowa, bo tamta jakoś mnie bardziej nudziła, jest chyba gorzej napisana. Są urocze wątki miłosne, trochę humoru, gdy Olivier przystosowuje się do świata i mówi czy robi coś zabawnego, a także trochę wzruszeń, gdy dostrzega, że tutaj nie będzie jak w bajce i widzimy tęsknotę, smutek. To także książka o życiowych wyborach, które bywają trudne, o tęsknocie właśnie, o przystosowywaniu się do nowych warunków i o tym jak mogą okazać się dla nas jeszcze lepsze, tym czego właśnie szukaliśmy. Dzięki temu książka jest zarazem lekka jak i pełna życiowej mądrości, dobrze dobranych cytatów, które mogą zapaść w pamięć. To również opowieść o drugiej szansie, którą każdy by...

Funa | 2016-04-04

"Problem z miłością polega na tym, że codzienne życie zawsze coś w niej komplikuje".

Książka naprawdę mi się podobała. Była trochę bardziej wzruszająca niż pierwsza część. Płakałam przy niektórych momentach, więc tak, jest smutna. Ale jeśli już chcecie wiedzieć trzymajcie się cytatu: "każdy zasługuje na szczęśliwe zakończenie" ta myśl na pewno was nie zawiedzie.
Teraz, rozdziały były pisane z perspektywy Olivera, Delilah i Edgara. Niestety, rozdziały pisane oczami Edgara nie spodobały mi się i czasami wręcz nudziły. Dlatego często chciałam je po prostu przewinąć, ale czytałam na bardzo starym czytniku i zajęło by mi to dużo czasu. Muszę powiedzieć, że w tej części Delilah trochę się zmienia i to dzięki Oliverowi, który ma na nią dobry wpływ. On jest ogólnie taki towarzyski i koleżeński, więc automatycznie więcej osób zwraca też uwagę na jego dziewczynę. Na początku Delilah trochę to przytłacza, ale moim zdaniem nie musi cały czas myśleć, że wszyscy jej nie lubią.
Ogólnie książka...

Zakładka | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Jestem w szoku! Dopiero po przeczytaniu książki dowiedziałam się, że jest do druga część jakiejś serii! Mądra ja! Czy to coś zmieniło? Definitywnie nie! Poznałam bardzo ciekawą historię, spędzając przy niej miło czas. Co ważne wszystko dla mnie było jasne i przystępne jeśli chodzi o zrozumienie treści.

Jeśli chodzi już o samą historię, to jak już pisałam, bardzo mi się podobała. Pierwszy raz spotkałam się z pomysłem połączenia świata książkowego z realnym oraz z przemieszczaniem postaci z obu tych światów pomiędzy nimi. Jej przedstawienie nie było jednak idealne. Każdy z rozdziałów przestawiał perspektywę innego bohatera. Z tego powodu lekko mi się oni mylili i tylko wielkie skupienie pozwalało mi nie pogubić się w historii. Przedstawienie tego, co działo się w świecie realnym, jaki w książkowym dało świetny pogląd na całość, ale ten drugi ze światów okazał się o wiele nudniejszy. Nie bardzo interesowało mnie to, co się w nim działo choć miało wpływ na dalsze losy bohaterów. Z...

virgo123 | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najgorszy moment to ten, kiedy zabrakło Buły... :/ A książka ogólnie jest bardzo fajna, więcej się tutaj dzieje, niż w jedynce, ale jednak mniej mnie wciągała, nie wiem czemu tak było ;)

TINA1912 | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Po książce "Z innej bajki" przyszła kolej na "Pod drugiej stronie kartki". Czym los obdarzy Deliah i Olivera w tym tomie?

Deliah i jej chłopak, książę z bajki- Oliver mogę się nareszcie nacieszyć sobą. Dziewczyna uwolniwszy chłopaka z bajki, musi mu teraz pokazać jak żyć w szarej licealnej rzeczywistości, gdzie jedno niewłaściwe słowo może skończyć się upadkiem na sam dół "Szkolnego marginesu". Kłopoty zaczynają się dziać także w książce, która zaczyna tęsknić za głównym bohaterem.

Kontynuacja opowieści o Deliah i Oliverze przyniosła wiele zabawnych momentów ale także wiele łez. Jest jak najbardziej warta przeczytania. Nie będę się już rozpisywać o plusach i minusach, pozostawię to do Twojej opinii :)
Ocena:
Bohaterowie 8/10
Fabuła 9/10
Język 9/10
Okładka 9/10

majeczka241 | 2015-11-13

,,Trudno powiedzieć do kogo należy opowieść. Czy jest ona własnością pisarza, który ją stworzył? Postaci, które rozgrywają jej fabułę? A może jej właścicielem, jest tak naprawdę czytelnik, który tchnął życie w bohaterów? A może oni wszyscy - pisarz, bohaterowie i czytelnik - muszą ze sobą współistnieć? Może bez tego magicznego połączenia opowieść na zawsze pozostałaby jedynie zbiorem słów wydrukowanych na papierze".

Każda z nas marzy o księciu z bajki, który będzie nas kochał na zawsze, bez granic. Ale oni żyją tylko w bajkach. A gdyby jednemu z nich udało się wydostać z bajki do prawdziwego świata? Radość rozpierałaby nasze serca. Ale czy dałby sobie radę w życiu w którym nigdy nic nie wiadomo jak się potoczy? Przecież to nie bajka. Historia nie będzie wciąż i wciąż się powtarzać tylko przeć powoli do przodu, często nie po naszej myśli. Książę już nie będzie najważniejszą postacią tylko jedną z wielu. Czy sobie poradzi? Przekonajcie się sami.

Dzięki Delilah, Oliverowi w końcu...