Dosięgnąć Everestu

Wydawnictwo: Bernardinum
hobby

„Dosięgnąć Everestu” to udana próba przybliżenia postaci, które trwale zapisały się w złotej dekadzie polskiego alpinizmu lat osiemdziesiątych. to udana próba przybliżenia postaci, które trwale zapisały się w złotej dekadzie polskiego alpinizmu lat osiemdziesiątych. Czytelnik nie znajdzie tu nudnych opisów dróg, obozów ani logistyki wyprawy. Świetnie natomiast oddaje książka „klimaty” wyprawy himalajskiej, pełne emocji i ludzkiej determinacji. To opowieść o ludziach, przyjaźni, słabości człowieka i solidarności w dobrych i złych chwilach alpinisty.

Paula | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Smutna i przejmująca książeczka o pasji okupionej najwyższą ceną.

okruszek | 2010-10-27
Przeczytana: 05 marca 2010

W pewnym momencie mialam manie czytania wszelkich ksiazek o górach, oczywiscie na faktach. Ksiązka była ciekawa,czułam jak zawsze to napiecie gór. Ale niestety nie podobał mi sie styl jakim posługuje sie pani Dorota. I po przeczytaniu uwazam,że tego typu ksiązki na faktach są na jedno kopyto.

Nie mniej jednak polecam jeśli ktos lubi tematykę górską!!

Nell | 2013-02-26
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Wielkie rozczarowanie. Jakbym czytała artykuł sponsorowany. Zginęli ludzie, wielcy alpiniści, ale jak się czyta takie laurki to ma się wrażenie, że te osoby nie istniały, bo ideały nie istnieją.

Agnieszka | 2018-03-23
lawa | 2018-02-05